Dolores Catania në sezonin 14 të RHONJ

Klea

Dolores Catania në sezonin 14 të RHONJ

Disa ngjarje të mëdha po ndodhin në Garden State.

Në sezonin 14 të Amvise të vërteta të Nju Xhersit, Melissa Gorga dhe Teresa Giudice po dërgojnë secila vajzat e tyre përkatëse jashtë shtetit për në kolegj. Dhe ndërsa Teresa premton se të gjithë do të tregojnë “ngjyrat e tyre të vërteta” këtë sezon, Dolores Katania pranon: “Të gjithë bëjnë telashe me radhë.”

Dolores përballet me një vendim të madh kur i dashuri i saj prej dy vitesh, Paul Connell, finalizon divorcin e tij. “Është çmenduri,” thotë ajo. “Unë e quaj këtë sezon gjëmim mbretëror!” Pra, vetëm një ditë tjetër në Jersey atëherë?

Çfarë të presësh në sezonin 14

Dolores, Teresa, Melissa dhe pjesa tjetër e shokëve të tyre të kastës derdhën të gjithë çajin në In Touch për atë që po përgatitet për sezonin 14.

Danielle Cabral na paralajmëron, “Prisni të papriturën, deri në episodin e fundit”, ndërsa Jennifer Aydin i quan ngjarjet e ardhshme, “Shpërthyese, tronditëse dhe, natyrisht, të mahnitshme!”

“Ka shumë surpriza, të qeshura dhe fabulozitete,” shton Margaret Josephs. “Ka gjithashtu një ndryshim në dinamikë. Ashtu si vajzat e Jersey që jemi, e thërrasim dhe nuk lëmë gjë pa thënë!”.

Rachel Fuda përmbledh: “Ky sezon sheh një kastë të ndarë që duron disa momente shumë intensive. Besnikëria testohet dhe aleancat ngatërrohen.” Pra biznes si zakonisht në New Jersey.

Edhe pse mund të duket si e njëjta gjë e vjetër, Melissa i quan ngjarjet e sezonit, “Ndryshe. Ka shumë ndryshime në miqësi. Ishte në fakt një sezon shumë freskues për mua!”

Kush e shkakton më shumë dramën?

Opinionet ndryshojnë se kush ka shkaktuar më shumë probleme. “Kishte shumë ngatërrestarë këtë vit, jo vetëm një!” thotë Daniela.

“Të gjithë ne i kemi duart tona në një dramë, Margaret pajtohet, “por si çdo sezon, telashet zakonisht të çojnë përsëri te një person specifik.” Dhe kush do të ishte?

“Jo unë!” thotë Dolores, ndërsa Tereza drejton gishtin nga Fudas.

“Le të themi se një mësim i vlefshëm u dha këtë sezon: Mos u ngatërroni me Fudas,” vëren Rachel.

“Kush tjeter? Margaret!” Jennifer deklaron ndërsa Margaret përgjigjet: “Varet nga dita”.

I dashuri i Dolores, Paulie, më në fund po i jep fund divorcit të tij. A do të fejohen ai dhe Dolo sapo të jetë beqar? “Nuk jam e sigurt se çfarë do të sjellë e ardhmja për mua dhe Paulie-n”, thotë ajo. “Por e di që jam i lumtur dhe në paqe me vendin ku jemi”.

Ndonjë konflikt i madh përpara?

Hajde, është Jersey! Sigurisht që do të ketë zënka dhe ndeshje të bërtitura. Traileri për sezonin e ri madje ngacmon disa tensione mes të porsamartuarve Teresa dhe Luis Ruelas. Por sigurisht, Tereza nuk do të pranonte kurrë se diçka nuk ishte në rregull. “Luis dhe unë jemi të mrekullueshëm,” këmbëngul ajo. “Ne na pëlqen të jetojmë me familjen tonë të përzier.”

Traileri gjithashtu lë të kuptohet për një grindje mes ish-shoqeve Margaret dhe Jackie. “Mendoj se fansat do të befasohen me të vërtetë se si do të shkojë e gjithë kjo,” thotë Margaret. “Nuk dua të dhuroj shumë, por ka një arsye pse më dëgjoni të them, 'Jackie Judas Goldschneider' në trailer.

Mesa duket edhe Danielle dhe Jennifer do të kenë një luftë shpërthyese këtë sezon. Kur e pyetën se ku “qëndrojnë tani” të dy, Danielle u përgjak: “Askund afër njëra-tjetrës”.

Real Housewives of New Jersey Sezoni 14 jep premierë të dielën, 5 maj në Bravo.