Dolores Catania e RHONJ-it i përgjigjet fejesës së Frank Sr

Klea

Dolores Catania e RHONJ-it i përgjigjet fejesës së Frank Sr

Miqësitë dhe marrëdhëniet zakonisht nuk i shpëtojnë trazirave dhe dramës Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit. Por, një marrëdhënie që ka shmangur trajtimin normal kaotik të Jersey është ajo e Dolores Katania dhe Frank Catania. Të dy padyshim që kanë një marrëdhënie shumë unike ish-burrë/ish-grua. Ata ishin të martuar vetëm nga viti 1994-1998, por që atëherë kanë mbetur miq, bashkëprindër dhe bashkë-yje të RHONJ.

Dolores tani është në një lidhje serioze me Paul Connell, dhe Frank është shumë i fejuar me të dashurën e tij prej katër vitesh. Brittany Mattessich. Duket se marrëdhënia e shëndetshme familjare mes të gjithëve nuk do të ndryshojë, sepse Dolores ishte aq e emocionuar për Brittany-n dhe Frankun, saqë bëri postimin e saj urimi pas njoftimit të tyre.

Dolores “nuk mund të ishte më e lumtur” për Frank dhe Brittany

Dolores nuk humbi kohë duke i dërguar Frank dhe Brittany urime të ngrohta dhe duke komplimentuar shkëmbin e madh të Brittany. Ajo e ka mbishkrimin e postimit të saj: “Nuk mund të isha më e lumtur për këta dy zogj dashurie. Urime për fejesën!”

Më tej duke shtuar, “Gjithçka që ju nevojitet është dashuria dhe ajo unazë “wow” [ring emoji, starry-eyed emoji, heart emoji] Nuk mund të isha më e lumtur për këta dy zogj dashurie. Urime për fejesën! @missbrittyann Është shumë bukur t’ju mirëpres zyrtarisht në familje [heart-face emoji] Ju uroj një jetë dashurie, shëndeti dhe lumturie @frank.catania.sr gruaja e lumtur jetë e lumtur #lumturi #fejesë #dasma.”

Frank dhe Brittany të dy dukeshin shumë mirënjohës për mbështetjen. Frank u përgjigj: “Faleminderit shumë Dolores dhe nuk mund të të falënderoj sa duhet që e ke mbajtur gjithmonë familjen tonë të bashkuar.”

Brittany shtoi, “❤️❤️Faleminderit [sic] që më bën gjithmonë të ndihem pjesë e familjes ❤️❤️❤️❤️ të dua ty❤️❤️❤️.”

Edhe pse sezonin e kaluar e pamë Paulin të ishte pak skeptik ndaj Frankit, ai u përfshi edhe në postimin e Dolores, duke komentuar, “@dolorescatania Kjo është arsyeja pse ju jeni të dashur, gjithmonë dhe përgjithmonë lumturi përgjithmonë për @missbrittyann & @frank.catania.sr ❤️”

Ndoshta Dolores dhe Paulie do të jenë të radhës! Është freskuese të shohësh pak ngrohtësi dhe shëndet në tokën e ftohtë dhe të paqëndrueshme të Teresa Giudice dhe Melissa Gorga.

Sezoni 14 i RHONJ ka të ngjarë të ketë premierë në gjysmën e parë të 2024.