Dolores Catania dhe Paul Connell ndajnë detaje rreth humbjes së peshës

Klea

Dolores Catania dhe Paul Connell ndajnë detaje rreth humbjes së peshës

Ata janë çifti që humbin peshë së bashku. Dyshja Real Housewives of New Jersey Dolores Katania dhe Paul Connell keni qenë në një udhëtim shëndetësor që përfshin zakone më të mira të të ngrënit, vizita të rregullta në palestër dhe humbje peshe.

Çifti Bravolebrity ndanë të gjitha detajet rreth stilit të tyre të ri të jetesës në një intervistë të fundit teksa promovonin sezonin e ardhshëm të Real Housewives of New Jersey.

Dolores është në “peshën e shkollës së mesme”

Dolores ka qenë gjithashtu shumë transparente me fansat në lidhje me përdorimin e barnave për humbje peshe si Ozempic për të arritur rezultatet e dëshiruara. Sidoqoftë, ajo kaloi në një semaglutide të ngjashme të quajtur Mounjaro. Të dyja kanë efektin e nivelimit të niveleve të sheqerit në gjak, për menaxhimin e diabetit të tipit 2 ose humbjen e peshës.

Dolores filloi në 157, dhe në korrik 2023, peshonte 20 paund më pak. Gjatë një përditësimi të fundit me The US Sun më 20 Prill 2024, ylli i RHONJ zbuloi se ajo ra nën 130 paund për herë të parë që nga shkolla e mesme.

“Që nga sot në mëngjes, 129. Kjo është pesha e shkollës së mesme,” shpërtheu ajo. “Ndihem mirë. Ndihem më e mira që kam pasur ndonjëherë në jetën time.”

Mjeku i Dolores dëshiron ta shohë atë në moshën 125 vjeç, një peshë ideale bazuar në gjatësinë e saj prej 5 këmbësh. Për këtë, ajo vazhdon me regjimin javor të ilaçit për humbje peshe.

Bravolebrity zbuloi se “të bën të përzier të shikosh tortën”.

“Unë isha një person i madh me karbohidrate. Unë isha Doritos, patate të skuqura, dip qepë. Tani, më bën të përzier. Kështu që unë absolutisht nuk e ha më atë”, shpjegoi Dolores.

“Dieta është një mënyrë jetese, jo një modë. Pra, pasi të keni arritur në atë pikë, që unë e kam tani me ndihmën e Mounjaro, nuk ha ushqim të padëshiruar,” shtoi ajo.

Edhe i dashuri i saj Paul ka hequr disa zakone të këqija. Tani, ai e “zvarrit” atë nga shtrati për stërvitje “tre deri në katër herë në javë”.

“Unë dhe Paul nuk hamë ushqime të padëshiruara. Dikur dilnim për të ngrënë, pastaj shkonim në McDonald's natën”, tha Dolores.

Sa i përket stërvitjes, vendasja e Nju Xhersit tha: “Ka filluar të ndihet mirë për mua.”

Paul gjithashtu nxitoi për kalimin nga “mbipesha” në humbjen e 40 kilogramëve. Mjeku i tij i kishte përshkruar Mounjaro dhe ylli i RHONJ e kishte marrë atë që nga qershori 2023. Tani, ai është në një dozë “mirëmbajtjeje”.

“Nuk e dija se 40 paund ishte ulur aty. Po bënte dëm”, tha ai. “Yndyra ime viscerale ishte nëpër çati. Pra, tani është si shtatë dhe kur e fillova këtë, ishte si 18. Kjo është dhjami rreth organeve tuaja, kështu që nuk është vërtet mirë… Por tani e di që jam i shëndetshëm.”

“Nga këndvështrimi i mjekut, gjaku im, shëndeti im, dua të them gjithçka [is healthy]. Ilaçet për presionin e gjakut ranë”, shtoi vendasja irlandeze.

Kohët e “16 fetave pica” në një takim ose “tre donuts krem ​​Boston nga Dunkin” kanë kaluar.

“Kam vënë re se mund të kaloj kohë më të gjata pa ngrënë tani. Dhe kur jam i uritur, ha”, zbuloi Paul.

Shikoni premierën e The Real Housewives of New Jersey të dielën, më 5 maj, në orën 8/7c në Bravo.