Wendy Williams

Klea

Dokumentari i ri i Wendy Williams zbulon betejën e demencës dhe shkatërrimin financiar!

Dokumentari i ri i Wendy Williams zbulon betejën e demencës dhe shkatërrimin financiar!

Wendy Williams i dha fund mungesës së saj gjashtëmujore në rrjetet sociale të premten, vetëm disa orë pas trailerit të dokumentarit të saj Lifetime, “Ku është Wendy Williams”, u lirua.

Wendy Williams

“Mirë se erdhët të gjithë…”, ka shkruar ajo në një foto të saj të ulur në dhomën e mbushur me libra, të postuar në Story-n e saj në Instagram.

Wendy Williams

Fotoja është shpërndarë nga llogaria e lidhur me të “Përvoja Wendy” podcast, i cili fillimisht ishte caktuar të debutonte pas anulimit të emisionit të saj të bisedave, në qershor 2022. Williams’ publicisti pohoi se podkasti i shumëpërfolur ishte ende në punë, në mars 2023.

Wendy Williams

Ngacmuesi i dokumentarit bombë paraqet ish-prezantuesen e emisionit të bisedës që po lufton me abuzimin e substancave dhe çështjet financiare, ndërsa miqtë dhe familja e saj përpiqen t’i ofrojnë mbështetjen e saj.

“Unë nuk kam para dhe do t’ju them diçka.” Williams zbulohet në trailerin paraprak. “Nëse më ndodh mua, mund të ndodhë me ju.”

Wendy Williams

Williams’ djali, Kevin Hunter Jr. tregon kamerave — “Mamaja ka bërë një punë të shkëlqyeshme duke e bërë të duket sikur gjithçka është në rregull gjithmonë, por në realitet, ka diçka që nuk shkon. Nëna ime gjithmonë flet se si dëshiron të punojë, por mendoj se ka punuar mjaftueshëm. Ajo ka njerëz rreth saj që janë njerëz ‘po’ që kanë lejuar që kjo të vazhdojë.”

Wendy Williams

24-vjeçari shtoi: “Pavarësisht se sa herë mund të bjerë dikush, ju duhet ta ngrini përsëri lart.”

Në një segment, Williams i thotë menaxherit të saj, Will Selby, që “ta mbajë shishen atje” pasi ai e pyet atë – “A e ke pirë këtë gjë sot?” duke iu referuar një shishe të zbrazët të pijeve.

Wendy Williams

Përshkrimi i dokumentarit zbuloi se kamerat kishin “akses të pashembullt”. Williams dhe familjen e saj për gati dy vjet.

Dokumentari “siguron një realitet të papërpunuar, të ndershëm dhe të pafiltruar të jetës së Wendy-t pasi ajo u vendos nën kujdestarinë financiare, duke hedhur dritë mbi dobësitë që janë kthyer. Uendi në vetë temën e nxehtë. Duke vuajtur nga probleme mendore dhe fizike, Wendy’s Gjendja delikate shpirtërore, sjellja e çrregullt dhe shëndeti në rënie u kapën të gjitha nga kamerat”, sipas përshkrimit zyrtar të specialit.

Wendy Williams

Në vitin 2022, Wells Fargo ngriu Wendy Williams’ llogari bankare dhe ka paraqitur kërkesë për kujdestari të përkohshme, me arsyetimin se Williams ishte “viktimë e ndikimit të padrejtë dhe shfrytëzimit financiar”, sipas Williams’ ish-avokat, LaShawn Thomas. Banka i tha një gjyqtari të Gjykatës së Lartë të Nju Jorkut se ajo kishte nevojë për ndihmë financiare mes çështjeve të vazhdueshme shëndetësore. Uendi mohoi me forcë pretendimin.

Wendy Williams

Në maj 2022, lajmet u përhapën Uendi ishte vendosur në një kujdestari të përhershme financiare.

Në gusht 2022, Williams u dërgua në rehabilitim për alkoolizëm të rëndë pas disa incidenteve të tmerrshme publike. Më parë ajo pohoi se po bënte një mënyrë jetese të matur.

Wendy Williams

Në qershor 2023, Williams’ djali foli për The US Sun për spiralen e vazhdueshme në rënie të nënës së tij. Studentja e kolegjit sulmoi ekipin e saj për gjoja se kishte përfituar nga pasuria, fama dhe dobësia e ish-pritëses në mes të luftës së saj me alkoolizmin e rëndë.

Wendy Williams

Në mars 2023, burimet vunë re Williams duke pirë vetëm disa muaj pas daljes nga rehabilitimi. Ish-ylli i ditës ngriti vetullat kur filloi të shiste pasuritë e saj brenda apartamentit të saj në NYC, të cilin ajo e përshkroi si një “pastrim pranveror”.

Shtypni luajtjen më poshtë.

Dokumentari me dy pjesë, “Ku është Wendy Williams”, premierë të shtunën, 24 shkurt dhe të dielën, 25 shkurt, në orën 20:00 ET në Lifetime.