Diddy

Klea

Djemtë e Diddy-t Ikin nga Kalifornia pasi Siguria Kombëtare bastisi shtëpinë e tyre

Djemtë e Diddy-t Ikin nga Kalifornia pasi Siguria Kombëtare bastisi shtëpinë e tyre

Sean “Diddy” Combs' djemtë, Mbret dhe Justinu fotografuan duke bërë një dalje të shpejtë nga pasuria e manjatit muzikor prej 40 milionë dollarësh pasi Departamenti i Sigurisë Kombëtare kreu një bastisje në pronën e Los Anxhelosit.

Diddy

Justin, 30, u kap duke u kthyer në rezidencë rreth orës 22:30, PT, dhe më vonë u pa duke u larguar me bagazhe dhe kuti. Kështu raportoi TMZ Justin rrëmbeu së pari gjërat e tij dhe u ndoq nga Mbret25 vjeç, i cili mbërriti për të mbledhur pasurinë e tij disa orë më vonë.

të dyja Krehër' djemtë ishin në pronë kur federatat hynë të hënën pasdite për të kontrolluar pronën, si pjesë e një hetimi në vazhdim të trafikimit seksual. Agjentët federalë bastisën njëkohësisht Krehër' shtëpi në Miami.

Diddy

Justin dhe Mbret u panë në pamjet ajrore të prangosur teksa ishin ulur në bar jashtë portës së pronës së babait të tyre.

“Më parë sot, Hetimet e Sigurisë Kombëtare (HSI) Nju Jorku ekzekutuan veprimet e zbatimit të ligjit si pjesë e një hetimi në vazhdim, me ndihmën e HSI Los Angeles, HSI Miami dhe partnerët tanë lokalë të zbatimit të ligjit”, tha një përfaqësues i Hetimeve të Sigurisë Kombëtare për Page Six. “Ne do të japim informacione të mëtejshme kur të bëhet i disponueshëm.”

Diddy

Krehër' vendndodhja gjatë bastisjes fillimisht ishte e paqartë, por TMZ më vonë publikoi pamjet e reperit duke ecur jashtë aeroportit të Miami. Ndërkohë, avioni i tij privat u gjurmua në kombin Karaibe të Antigua.

Diddy

Bastisja erdhi më pas Krehërat u godit me padi të shumta që pretendonin sulm seksual dhe trafikim njerëzor. Muzikanti mohoi të gjitha akuzat për keqbërje.

Diddy

Në shkurt, stilisti Sean John u godit me një padi të ngritur nga producenti muzikor, Rodney “Lil Rod” Jones, i cili pretendoi se Krehërat e kishte sulmuar seksualisht gjatë prodhimit të albumit të tij të vitit 2023, “The Love Album: Off the Grid”.

Diddy

Ai vuri në dukje në padi se miqësia e manjatit me Princin Harry e bëri atë më me ndikim. Ai pretendoi se ishte detyruar në sjellje të papërshtatshme me punonjëset e seksit, siç udhëzohej nga Krehërat. Jones gjithashtu pretendoi se një herë u zgjua pasi u drogua, në shtrat me muzikantin.

Diddy

Krehër' avokati, Shawn Holley, e quajti Jones “asgjë më shumë se një gënjeshtar” i cili po përpiqej “paturpësisht” të fitonte padinë prej 30 milionë dollarësh, në një deklaratë për Page Six, në atë kohë.

Diddy

Krehër' Ish, Cassie Ventura, e paditi reperin për përdhunim dhe abuzim muaj para akuzave të Jones. Padia u zgjidh vetëm një ditë më vonë.

“Ne gjithmonë do të mbështesim zbatimin e ligjit kur ai kërkon të ndjekë penalisht ata që kanë shkelur ligjin,” tha avokati i këngëtares R&B për Page Six në një deklaratë pas bastisjes së të hënës. “Shpresojmë se ky është fillimi i një procesi që do të vazhdojë Z. Combs përgjegjës për sjelljen e tij të shthurur.”

Diddy

Tre gra të tjera u përplasën Krehërat me padi që pretendojnë sulm seksual vetëm disa javë pasi ai u pajtua me ish-in e tij.

Krehërat foli në mediat sociale pasi një akuzues pretendoi se e kishte përdhunuar në grup kur ajo ishte 17-vjeçare.

“Më lejoni të jem absolutisht i qartë: nuk kam bërë asnjë nga gjërat e tmerrshme që pretendohen”, shkroi ai. “Unë do të luftoj për emrin tim, familjen time dhe për të vërtetën.”