Wendy Williams

Klea

Djali i Wendy Williams përballet me dëbimin për qira të papaguar mes kujdestarisë së nënës në hije

Djali i Wendy Williams përballet me dëbimin për qira të papaguar mes kujdestarisë së nënës në hije

Wendy Williams djali, Kevin Hunter Jr.u përplas me një njoftim dëbimi në apartamentin e tij luksoz në Majami, për shkak të pagesave të qirasë së humbur.

Wendy Williams

Huntertë cilit iu prenë paratë e ish-prezantueses së talk show-t pasi ajo u vendos në një kujdestari të urdhëruar nga gjykata, mori njoftimin e dëbimit në gërmimet e tij luksoze muajin e kaluar, raporton The US Sun.

23-vjeçari foli për situatën e tij në dokumentarët Lifetime. “Ku është Wendy Williams?” e cila u transmetua më 25 shkurt.

Wendy Williams

Më 6 shkurt, të hënën pas premierës së dokumentarit, Hunteri cili shërbeu si producent ekzekutiv në projekt, iu dorëzuan letrat e dëbimit pasi dyshohet se nuk kishte pagesa të qirasë.

Dokumentet thanë: “Ky është një veprim për të dëbuar qiramarrësin nga lokalet.”

Wendy Williams

Në njoftim pretendohej se Gjuetar, i cili ka nënshkruar kontratën e qirasë në nëntor, nuk ka paguar qiranë për muajin shkurt dhe ka borxh gjithsej 4,317.08 dollarë. Marrëveshja e qirasë thoshte se qiraja e tij mujore ishte 3,731 dollarë.

Çështja thuhet se u zgjidh një muaj më vonë, pasi avokati që riprodhonte ndërtesën plotësoi një njoftim për pushimin e çështjes në fillim të marsit.

Wendy Williams

Kjo nuk ishte hera e parë Hunter i ishin dorëzuar letrat e dëbimit për qiranë e papaguar. Dëbimi i parë erdhi pasi mamasë së tij të famshme iu pre nga fondet dhe u vendos në një kujdestari financiare.

Në vitin 2022, Wells Fargo ngriu Wendy's llogari bankare dhe paraqiti një peticion për kujdestari të përkohshme, duke argumentuar se ajo ishte “viktimë e ndikimit të padrejtë dhe shfrytëzimit financiar”, sipas ish-avokatit të saj, LaShawn Thomas.

Wendy Williams

Uendi ka shprehur vazhdimisht kundërshtimet e saj për kujdestarinë e vazhdueshme.

“Ndërsa qiraja i afrohej fundit, nëna ime kaloi disa probleme shëndetësore që e vendosën gjykatën në kontrollin e financave të saj.” Hunter thuhet në dokumentet e gjykatës në shkurt 2022.

Wendy Williams

Hunter i është dashur të thjeshtojë jetën e tij që kur jetonte në prehrin e luksit vetëm pak vite më parë. Ai aktualisht drejton një Honda Civic 2019 ndërsa ndjek me kohë të plotë Universitetin Barry. Thuhet se ai fiton para shtesë duke promovuar dhe organizuar festa në zonë. Ai mbështetet nga një llogari 529 e krijuar nga ylli dikur popullor i ditës.

Wendy Williams

Hunter tronditi fansat kur foli për përdorimin e kartave të kreditit të nënës së tij gjatë dokumentarit Lifetime.

“Kur mamaja ime jetonte këtu poshtë, siç mund të imagjinohet, nuk është një mënyrë jetese e lirë,” shpjegoi ai. “Gjykatat u përpoqën ta trajtonin sikur po i bëja të gjitha këto akuza për lumturinë time.”

Wendy Williams

“Mamaja ime nuk ka qenë kurrë një person i lirë, kështu që qoftë duke e fluturuar mbrapa dhe mbrapa me avionë privatë apo edhe duke paguar për takime,” u tha ai kamerave. “Ishte e gjitha nën një American Express.”

Wendy's nipi, Travis Finnie, tha se kushëriri i tij shpenzoi mbi 100 mijë dollarë për aplikacionet e shpërndarjes së ushqimit.

“Për ta vënë atë në perspektivë, Kevin'Festa e ditëlindjes që bëri nëna e tij ishte 120,000 dollarë,” shpjegoi Finnie. “Kevin'qiraja ishte 80,000 dollarë. e Kevinit Uber Eats ndoshta ka tejkaluar 100,000 dollarë që nëna e tij miraton.

Ai shtoi – “Pra, që ata të kenë një çështje gjyqësore dhe ta heqin atë nga kujdesi për nënën e tij është shumë e diskutueshme.”

Wendy Williams

Kevin aktualisht është i pasigurt për vendndodhjen e nënës së tij, pasi ajo merr trajtimi për problemet e shëndetit dhe varësisë. Ne shkurt, Wendy's ekipi zbuloi se ajo ishte diagnostikuar me afazi primare progresive dhe demencë frontotemporale.

Wendy Williams

Kevin ka folur me mamanë e tij herë pas here dhe ai e di që ajo është në një lloj objekti trajtimi, por ai nuk është i sigurt se çfarë është, apo ku është,” tha një burim për US Sun.

Uendi është në gjendje të thërrasë djalin e saj nga objekti i trajtimit, por Hunter nuk lejohet të fillojë komunikimin.