Josh Waring

Klea

Djali i 'RHOC' Alum Lauri Peterson, Josh Waring, vdiq në moshën 35 vjeçare … Dyshohet për mbidozë me Fentanyl

Djali i 'RHOC' Alum Lauri Peterson, Josh Waring, vdiq në moshën 35 vjeçare … Dyshohet për mbidozë me Fentanyl

e Lauri Peterson djali, Josh Waringu nda nga jeta në moshën 35-vjeçare më 31 mars.

I mëparshmi Amvise të vërteta të numërimit të portokallitAnëtari i kastit, 63 vjeç, ndau lajmin për vdekjen e tij më 6 prill përmes Instagramit, duke u shprehur: “Me zemër të copëtuar e shkruaj këtë postim për t'ju bërë të ditur se e dashura ime Josh e la këtë tokë të dielën e Pashkëve.”

Josh Waring

Imazhet shoqëruese që përfshijnë Waring's jeta – nga fotot e fëmijërisë deri te momentet me vajzën e tij, Kennady – Peterson shkroi një mesazh prekës duke reflektuar mbi jetën e tij dhe vdekjen e parakohshme.

“Askush nuk mund t'ju përgatisë për këtë ndjenjë të një humbjeje kaq të thellë,” u shpreh ajo, duke pranuar se “çdo fibër në trupin tim më dhemb”.

Josh Waring

Lauri Peterson vazhdoi duke u shprehur se Paralajmërim “Luftoi çdo ditë për pjesën më të madhe të jetës së tij të rritur, për jetën e tij, por këtë të dielë të kaluar, sfida ishte shumë e madhe.”

Josh-it fëmijëria ishte e mbushur me intelekt të thellë, humor, shaka, atletikë, bord bord, shëtitje malore, lexim, miq dhe dashurinë e tij për muzikën”, ka shkruar ajo. “Edhe gjatë vështirësive të të rriturve, Josh vazhdoi të ruante sensin e tij të humorit, vazhdoi të ishte optimist, vazhdoi të ishte i sjellshëm me të tjerët, mbrojti ata që nuk ishin në gjendje të mbroheshin dhe vazhduan ta donin aq shumë familjen e tij!”

Josh Waring

Duke reflektuar për vitet e tij si baba, ajo shkroi se ai, “më shumë gëzim, krenari dhe qëllim e mori nëpërmjet vajzës së tij. Kennedy Waring dhe duke e parë atë të rritet dhe të lulëzojë me kalimin e viteve”, dhe falënderoi ata që “janë përpjekur ta ndihmojnë Josh pergjate rruges.”

“Unë jam dëshmitar i shumë engjëjve në tokë. Jo të gjithë i kuptojnë ata që vuajnë nga çrregullimi i abuzimit me substancat, por unë jam përgjithmonë mirënjohëse për mirëkuptimin tuaj dhe ndikimin që keni bërë në jetën e tij, “vazhdoi ajo. “Falënderoj gjithashtu ata që më kanë mbështetur gjatë këtij udhëtimi dhe duke ofruar fjalë të mira inkurajimi duke ndarë historitë e tyre të të jetuarit me çrregullimin e abuzimit me substancat dhe prindërit e shumtë që kanë ndarë historitë e tyre gjatë viteve me mua për fëmijët që fatkeqësisht i kanë humbur për shkak. ndaj kësaj sëmundjeje.”

“Josh të dua shumë dhe do të më mungosh tmerrësisht!” Peterson vazhdoi. “Unë do të jem përgjithmonë 'Mama Bear & Mama Dukes' dhe sa herë që ora të kthehet në 11:11, do të pres që telefonata juaj të më thotë të bëj një urim! Çfarë do të dëshiroja tani? Zemra ime është me ju dhe lutem që të keni gjetur paqen që e meritoni. Parajsa ka fituar engjëllin më të lezetshëm dhe ti ke fituar lirinë më në fund djalë i ëmbël. Duaje gjithmonë dhe përgjithmonë, mami.”

Josh WaringNë vitet e fundit, Paralajmërim tërhoqi vëmendjen për çështjet e tij ligjore, veçanërisht duke u deklaruar fajtor për një akuzë për drogë të vitit 2022 që përfshin posedimin e fentanilit dhe metamfetaminës, sipas dokumenteve të gjykatës. Si rezultat ai mori një dënim me dy vjet burg.

Josh Waring

RHOC tifozët janë të vetëdijshëm për këtë Josh ishte përballur me varësinë nga droga që në vitet e adoleshencës, me heroinën që ishte lënda e tij e zgjedhur. Tragjikisht, shumë dyshojnë se vdekja e tij ishte rezultat i një mbidoze droge.

Para kësaj, Paralajmërim kreu katër vjet burg për tentativë vrasjeje pasi qëlloi Daniel Lopez jashtë një shtëpie esëll në vitin 2016. Lopez i mbijetoi incidentit.

Peterson adresoi betejat ligjore të djalit të saj në mediat sociale në 2018, duke pretenduar se ai ishte inkuadruar nga zbatimi i ligjit.