Mary Cosby

Klea

Djali i pastorit Mary Cosby kapet duke bërë drogë dhe armë ndezëse në mediat sociale!

Djali i pastorit Mary Cosby kapet duke bërë drogë dhe armë ndezëse në mediat sociale!

Robert Cosby Jri biri i Amvise të vërteta të Solt Lake City yll, Mary Cosbyështë parë në rrjetet sociale me gruan e tij, Alexiana Cosbyduke shfaqur droga të ndryshme që në dukje përfshijnë marihuanë, shurup kodeine me recetë dhe pilula të paidentifikuara.

Djali i Mary CosbyRobert Cosby Jr dhe Alexiana Cosby

20-vjeçari thuhet se jeton ende me nënën e tij në rezidencën në Utah të paraqitur në serialin Bravo.

Maria ka deklaruar se nuk i mban gjurmët e aktiviteteve të çiftit, sepse “ne kemi disi krahët tanë”. Ylli i Bravo u duk i tronditur kur mësoi se djali i saj ishte martuar me të dashurën e tij të atëhershme, në gusht 2022.

Mary Cosby

Në vitin 2021, Maria dhe Robert të dy u përplasën me akuza se ata kishin kontribuar në delikuencën e një të mituri, e cila ishte Aleksiana, i cili do të kishte qenë 16 ose 17 vjeç në atë kohë dhe i kishte siguruar strehim një të arratisur. Ata të dy u deklaruan të pafajshëm për akuzat.

Alexiana Cosby përmes Instagramit

Avokati i dyshes, Clayton Simmsi tha Fox 13 në atë kohë se incidenti ishte “thjesht një rast ku RobertNëna e të dashurës së tij nuk donte që ai të dilte jashtë, ndaj thirri policinë.”

Alexiana CosbyAlexiana Cosby përmes Instagramit

Oficeri i policisë që e largoi gruan e re nga shtëpia e yllit të realitetit tha: “U përgjigja për të ndihmuar. Shërbëtorja fillimisht iu përgjigj derës kur ne u përpoqëm të kontaktonim. E këshillova shërbëtoren t’i tregonte Marisë së dyshuar se duhej të flisnim me të. Unë këshillova që nëse Maria nuk vinte te dera, ne do të merrnim një urdhër dhe do të bënim hyrjen dhe pastaj do ta çonim në burg. Unë deklarova se nëse ajo vinte te dera, burgu mund të shmangej. Maria përfundimisht erdhi te dera. E këshillova që tani e dinim që i mituri ishte në shtëpi. Maria tha se nuk ishte por pranoi të kontrollonte dhomën e djalit të saj. Më pas ajo u kthye me të miturin.”

Kallëzimet penale kundër Maria dhe Robert u pushuan më vonë.

Robert dhe Aleksiana të dy kanë shpërndarë postime të shumta me droga të ndryshme. Robert ka postuar dhjetëra imazhe dhe video të tij së bashku me shishet me recetë me kodeinë, shurupin për kollën me hidroklorur prometazine dhe/ose shishe dhe filxhanë të një “pije vjollce”, e cila thuhet se është e përzier me pije të ndryshme freskuese të qarta.

Fotot e shisheve përfshinin etiketa, duke ofruar sqarime të mëtejshme. Media përfshinte një imazh në rrjetet sociale të dy të rinjve që mbanin armë zjarri.

Emrat e pacientit dhe të mjekut që përshkruanin mjekun ishin hequr në shumicën e fotove dhe kapjeve të ekranit, por emri i një mjeku është në të vërtetë i dukshëm në të paktën një foto. Fotot dukej se ishin shkrepur brenda e Marisë në shtëpi.

Përdorimi i marihuanës mjekësore është i ligjshëm në Utah. Megjithatë, ligji kërkon që përdoruesit të kenë kartat e regjistrimit mjekësor të kanabisit.

“Sipas ligjit aktual të Utah-s, posedimi i sa një ons ose më pak marihuanë mund të rezultojë në një dënim me gjashtë muaj burg,” sipas Projektit të Politikës së Marihuanës.

Sidoqoftë, shurupi i kodeinës, pilula Oxycodone ose Percocet pa recetë është një akuzë penale.