Jenelle Evans

Klea

Djali i ‘Mamasë Adoleshente’, Jace, ikën nga shtëpia për herë të tretë

Djali i ‘Mamasë Adoleshente’, Jace, ikën nga shtëpia për herë të tretë

Jenelle Evansmë e njohur për kohën e saj Mami adoleshente, po përballet me një tjetër krizë familjare. Djali i saj i madh, Jace Evanska ikur për të tretën herë.

Jenelle Evans

Ky model i vazhdueshëm ngre shqetësime për mirëqenien e adoleshentit dhe rrethanat që mund të shkaktojnë këto episode. Alumi i reality TV ende nuk ka bërë një deklaratë zyrtare në lidhje me këtë zhvillim të fundit.

Mbrëmjen e 28 shtatorit, oficerët e policisë iu kundërpërgjigjën Jenelle’s në shtëpi pasi mori një raport se 14-vjeçari i saj ishte zhdukur.

Jace Evans

Sipas burimeve në TMZ, Jenelle Evans31 vjeç, informoi efektivët se Jace kishte dalë fshehurazi nga shtëpia nga një dritare. Ajo gjithashtu shprehu shqetësimin për sigurinë e tij, duke theksuar se ai nuk e kishte celularin me vete kur u largua. Ky incident i shton një shtresë tjetër sfidave të vazhdueshme me të cilat përballet ylli i realitetit dhe familja e saj.

Jace Evans

Autoritetet kanë përshkallëzuar kërkimet për Jace pasi doli fshehurazi nga shtëpia e tij. Si një hap shqetësues në përpjekjen e kërkimit, Jace është futur në një bazë të dhënash mbarëkombëtare të personave të zhdukur.

Jace ka pasur incidente të mëparshme arratisjeje. Departamenti i Sherifit të Brunswick Co. fillimisht mori parasysh zhdukjen e tij më 15 gusht, kur u largua nga shkolla rreth orës 14:45. Në atë rast, adoleshenti u gjet më vonë “në pemët prapa ndërtesës së shkollës”, falë vendndodhjes së tij. shpërndarë në Snapchat. Ngjarja e fundit sjell shqetësim të ri për Jace’s mirëqenien gjatë përkujdesjes së nënës së tij.

Jenelle Evans

Në një hark kohor prej dy javësh, familja Evans u përball me një episod tjetër shqetësues. Më 28 gusht, Jenelle bëhej gjithnjë e më e shqetësuar kur ajo nuk kishte dëgjuar Jace për një periudhë të zgjatur. Ajo iu drejtua menjëherë policisë. Për fat të mirë, Jace u zbulua shpejt në një pikë karburanti, vetëm 10 minuta nga rezidenca ku Jenellefëmijët e saj dhe burri i saj, David Easonbanojnë.

Jenelle është një ari mama që rrit një djalë adoleshent. Jace pëlqen të eksplorojë pronën e tij të gjerë që ka pyje, liqene”, tha ish-menaxheri i yllit të MTV, August Keen, në një deklaratë për In Touch në vijim. Jace’s zhdukja e dytë. “Ai vendosi të eksploronte shumë larg. Jenelle u shqetësua dhe thirri policinë pasi nuk u kthye para se të errësohej.”

Janelle Evans

Jenelle la të kuptohet për shqetësimet e mundshme në lidhje me aktivitetin e djalit të saj në Snapchat, megjithëse ajo u përmbajt të mos hynte në detaje rreth natyrës së saktë të përmbajtjes që zbuloi. “Unë do të them një gjë: Monitoroni telefonat e fëmijëve tuaj,” u tha ajo ndjekësve të saj. “Sepse, ju e dini, unë monitoroj telefonin e fëmijës tim dhe ndonjëherë ata bien në telashe. Ndonjëherë ata e marrin atë për pasojat e veprimeve të tyre, apo jo?

“Por nganjëherë ata nuk e marrin këtë shumë lehtë dhe ndonjëherë fëmijët inatosen shumë për telefonat e tyre nëse i heq ata.” Jenelle vazhdoi. Më pas ajo deklaroi se shumë adoleshentë janë të varur nga telefonat e tyre dhe madje e krahasoi atë me një “varësi”.

Jenelle Evans

Jenelle shtjelloi më tej luftërat e vazhdueshme, duke theksuar se Jace ka qenë duke u përballur me sfida për dy deri në tre vitet e fundit. Ajo përmendi një arsye të rëndësishme pas nënës së saj, Barbara Evansduke vendosur të kthejë kujdestarinë e plotë të Jace tek ajo në fillim të marsit. Në deklaratën e saj, Jenelle theksuan përpjekjet e tyre kolektive për të ruajtur Jace’s privatësinë mes sfidave, duke thënë: “Asnjë nga këto nuk është bërë publike sepse ne po përpiqemi të ruajmë privatësinë e tij – unë dhe mamaja ime.”

Jenelle Evans

Jenelle u ndal kur diskutoi detajet e “shëndetit mendor të djalit të saj”. Megjithatë, ajo i siguroi të gjithë duke thënë, “ai është mirë, ai është i shëndetshëm dhe ai është i sigurt”.

Jenelle Evans

Përveç kësaj Jacei mëparshmi Mami adoleshente 2 ylli, është gjithashtu nënë për djalin Kaisertë cilin e ndan me ish-in e saj, Nathan Griffithdhe vajza Ensley me burrin e saj, Davidi.