Jenelle Evans

Klea

Djali i ‘Mamasë Adoleshente’ Jace i Jenelle Evans u shtrua në spital pasi u arratis, CPS po heton prindërit

Djali i ‘Mamasë Adoleshente’ Jace i Jenelle Evans u shtrua në spital pasi u arratis, CPS po heton prindërit

Jenelle Evans është duke u hetuar nga Shërbimet e Mbrojtjes së Fëmijëve pasi djali i saj 14-vjeçar, Jace Evans’ zhdukja e tretë dhe e fundit shtrimi në spital. Jace u kontrollua në spital pasi u raportua i zhdukur dhe u gjet për herë të tretë.

“CPS u përfshi kur Jace u kontrollua [the] spital,” tha menaxheri i alumit të “Teen Mom 2” për InTouch. “Jace është ende në spital po, ata janë duke bërë një vlerësim të shëndetit mendor.”

Jace Evans

Jace, të cilit Jenelle aksionet me ish, Andrew Lewis, raportoi MPB për herë të tretë më 28 shtator. Jenelle i tha policisë se adoleshenti doli nga një dritare pa celularin e tij, sipas një raporti të TMZ.

Jace Evans

Ish-ylli i MTV-së u dha fansave dhe ndjekësve të saj një përditësim dy ditë më vonë, duke konfirmuar se djali i saj ishte gjetur.

“Unë dua vetëm privatësi për mua dhe familjen time tani.” Jenelle tha në një video të 30 shtatorit. “Ai është i sigurt, por nuk është ky qëllimi i kësaj videoje. Unë thjesht dua ta mbaj përmbajtjen time larg dramës tani, aj?”

Jenelle Evans

Jace jeton me nënën e tij, njerkun e tij, David Eason, dhe gjysmëvëllezërit e tij më të vegjël, Kaiser dhe Ensley. Ngjarja është hera e tretë që Jace kishte ikur nga shtëpia e familjes.

Jenelle Evans

Më 15 gusht, Jace u raportua i zhdukur nga Departamenti i Sherifit të Qarkut Brunswick pasi la shkollën atë pasdite. Adoleshenti problematik u gjet përfundimisht “në pemët prapa ndërtesës së shkollës” sipas vendndodhjes së tij në Snapchat. Më 28 gusht, Jenelle thirri policët pasi ajo nuk kishte dëgjuar Jace për disa orë. Ai u gjet më vonë në një pikë karburanti rreth 10 minuta larg shtëpisë së tyre.

Jenelle është një ari mama që rrit një djalë adoleshent. Jace pëlqen të eksplorojë pronën e tij të gjerë që ka pyje, liqene,” personaliteti i MTV. menaxheri, August Keen, tha në një deklaratë në atë kohë. “Ai vendosi të eksploronte shumë larg. Jenelle u shqetësua dhe thirri policinë pasi nuk u kthye para se të errësohej.”

Jenelle Evans

Jenelle shkoi në TikTok më 30 gusht për t’u ankuar se u godit me “shumë urrejtje”. Ajo shtoi se ndjente se veprimet e djalit të saj po “mbyteshin kundër saj”.

Jenelle Evans

Ajo la të kuptohej se kishte zbuluar përmbajtje të papërshtatshme në Jace’s telefon, por nuk ndau detaje specifike.

“Unë do të them një gjë: Monitoroni telefonat e fëmijëve tuaj,” u tha ajo ndjekësve të saj. “Sepse, ju e dini, unë monitoroj telefonin e fëmijës tim dhe ndonjëherë ata bien në telashe. Ndonjëherë ata e marrin atë për pasojat e veprimeve të tyre, apo jo?

Janelle Evans

Jenelle gjithashtu insinuoi se kishte një “arsye të madhe” pas nënës së saj, Barbara Evans’ vendimi për t’i kthyer kujdestarinë e plotë të adoleshentit, në mars.

“Djali im ka pasur një kohë të vështirë për dy, tre vitet e fundit,” tha ajo. “Asnjë nga këto nuk është bërë publike sepse ne po përpiqemi të ruajmë privatësinë e tij – unë dhe mamaja ime.”

Jenelle Evans

Janelle është përballur me pjesën e saj të sfidave, veçanërisht kur bëhet fjalë për shëndetin mendor. Krahas luftës me ankthin dhe depresionin, ajo është përballur me varësinë nga droga dhe është përfshirë në sjellje të paparashikueshme gjatë viteve të saj të reja. E kaluara e Jenelle përfshin një histori abuzimi me substanca dhe periudha zgjedhjesh impulsive, veçanërisht në marrëdhëniet e saj.

Janelle Evans

Në një bisedë të sinqertë me E! Lajme, Janelle pranoi, “Unë mendoj se pika ime e ulët ishte me problemin tim të drogës dhe të gjithë heroinës. Unë pothuajse e teprova dhe vdiqa. Po përpiqesha të ikja nga problemet e mia.” Ky cikël i rrezikshëm i abuzimit me drogën, i shoqëruar me aktivitete me rrezik të lartë, e shtyu atë të kërkonte ndihmë, duke e çuar në pranimin e saj në një qendër detoksifikimi dhe një strukturë rehabilitimi në 2013.