Djali i Lisa Barlow, Jack, kthehet në shtete në mes të misionit mormon

Klea

Djali i Lisa Barlow, Jack, kthehet në shtete në mes të misionit mormon

Jack Barlow mori vendimin e diskutueshëm për të marrë pjesë në një mision dy-vjeçar mormon. Nëna e tij, Lisa Barlow'stronditja u dokumentua në Real Housewives të Solt Lake City Sezoni 4. Bravolebrity dëshironte që djali i saj i madh të ndiqte kolegj.

Por pasi pranoi motivimin dhe vendimin e Xhekut, Lisa e mbështeti djalin e saj. Ajo i organizoi atij një festë RHOSLC gjatë së cilës Jack zbuloi se ai do të kalonte misionin e tij në Kolumbia.

Tani, rreth dhjetë muaj pas angazhimit, djali i Lizës është kthyer në shtëpi për një vizitë.

Lisa e vlerësoi Xhekun “dashurinë për shërbimin” ndërsa ai vazhdon misionin e tij

Më 16 maj, Lisa postoi për nder të kthimit të djalit të saj në shtëpi. Familja pati një ribashkim të ngrohtë, të cilin Bravolebrity e dokumentoi me një sesion fotografik.

“Një udhëtim i nevojshëm dhe një kohë e mrekullueshme”, ka shkruar ajo fotot. Në foto ishin Lisa, Jack, John Barlow dhe djali i vogël i Barlow, Henry.

“Më pëlqen të shoh Jackin tim, në mënyrë që të sigurohemi që 14 muajt e ardhshëm në Kolumbi ai të jetë plotësisht mirë. Më pëlqen të shoh pjekurinë e tij, ta dëgjoj të flasë spanjisht dhe dashurinë e tij për shërbimin dhe popullin e Kolumbisë”, tha themeluesi i Vida Tequila.

Më pas Lisa foli për lidhjen e pabesueshme që kanë djemtë e saj. Dhe madje edhe qeni i Barlow, Kendle, kënaqej duke parë Jack.

“Jack dhe Henry janë më të mirët – më pëlqen t'i shoh përsëri bashkë edhe pse është e shkurtër dhe ne e duam fëmijën tonë Kendle,” vazhdoi ylli i RHOSLC.

Më në fund, një mesazh për ata që mendojnë të trolling Jack në internet. Sigurisht, të qenit në qendër të vëmendjes ka të metat e veta. Dhe Jack ka arritur kulmin e interesit duke hedhur dritë mbi dhe duke iu bashkuar misionit Mormon.

Lisa shkroi: “Nëse dikush vjen për fëmijët e mi, ju premtoj se do të pendoheni.” Nëse nuk jeni Mary Cosby, sigurisht.

Jack po duket i shëndetshëm pesë muaj pasi u shtrua në spital në Kolumbia gjatë misionit. Në atë kohë, nëna e tij njoftoi fansat në Twitter për shëndetin e djalit të saj. Fatmirësisht qëndrimi në spital ishte jetëshkurtër.

“Më mungon Jack çdo ditë – ai ka qenë në spital për 3 ditë dhe po më vret që nuk jam atje,” shkroi ajo. “Ai do te jete [OK]… Ata po e kuptojnë atë.”