Djali i Jenelle Evans, Jace, ikën përsëri nga shtëpia - dy herë në një muaj!

Klea

Djali i Jenelle Evans, Jace, ikën përsëri nga shtëpia – dy herë në një muaj!

Djali i Jenelle Evans, Jace, ikën përsëri nga shtëpia – dy herë në një muaj!

Jenelle Evans po përballet me një situatë që asnjë prind nuk duhet ta ketë: djalin e saj, Jace, është zhdukur në dy raste të veçanta në vetëm dy javët e fundit. Forcat e rendit janë angazhuar për të ndihmuar në gjetjen e tij.

Jenelle Evans

14-vjeçari Jace u largua nga Jenelle’s Rezidenca e Karolinës së Veriut të hënën për të eksploruar pronën e tyre të madhe. Pas disa orësh pa komunikim, një Jenelle e shqetësuar nuk mundi ta gjente atë, duke e bërë atë të kërkonte ndihmë nga policia.

Jace Evans

Fatmirësisht, Jace u gjet në një pikë karburanti afërsisht 10 minuta larg Jenelle’s vendbanimi. Megjithatë, mbetet e pasigurt nëse Jace shoqërohej me miq ose nëse ishte vetëm.

David Eason

Sipas TMZ, policia po kërkonte në mënyrë aktive Jace në fillim të këtij muaji kur ai u zhduk pasi la shkollën. Fatmirësisht ai u gjet i padëmtuar. Jenelle më vonë shpjegoi se incidenti erdhi nga vendimi i saj për të konfiskuar telefonin e Jace si pasojë e sjelljes së tij në shkollë.

Jenelle Evans

Jace që atëherë është kthyer në shtëpi dhe tani është me Jenelle dhe burrin e saj, David Eason. Të gjitha duket se janë harmonike mes të treve. Burimet tregojnë se si Jace maturohet, ai thjesht dëshiron më shumë pavarësi, duke u sjellë shumë si çdo adoleshent tipik.

Jace ishte jashtë duke bredhur në pronë siç bën zakonisht,” Jenelle’s Përfaqësuesi tha në një deklaratë më 29 gusht. “Ai shkoi në pikën e karburantit, pa i thënë Jenelle.”

David Eason

Për herë të dytë në vetëm dy javë, Jace është raportuar i zhdukur. Siç është raportuar, më 15 gusht, Jaceiku nga shtëpia dhe njerku i tij, David Eason, sulmoi kritikët online gjatë kërkimit urgjent për 14-vjeçaren. Edhe pse Jace, i cili u raportua si i arratisur, u gjet i padëmtuar më vonë atë ditë. Ai vuri në shënjestër ndjekësit dhe trollët e internetit që ishin kritikë ndaj tij në mes të urgjencës familjare.

Jenelle Evans

“Kështu që të gjithë me të vërtetë mendoni se e dini se për çfarë po flisni,” Davidi i përfolur. “Ju dëshironi të vini këtu duke supozuar të gjitha llojet e sh- rreth Jace. Kjo është ajo që ju do të bëni. Sepse unë kam qenë këtu jashtë duke vrapuar nëpër pyll për dy orë e gjysmë duke u përpjekur ta gjej atë. Po. Unë jam ulur në kondicioner dhe jam përpjekur të freskohem. Sepse pothuajse pata një goditje nga nxehtësia duke u përpjekur të gjeja këtë fëmijë.”

David Eason

Tirada e tij vazhdoi teksa rrëfente reagimin e policisë.

Davidi tha: “E dini çfarë më thanë? Shko në shtëpi. Ne kemi dronë, kemi helikopterë, kemi qen, kemi ATV, biçikleta dheu. Ne do ta gjejmë atë. Më thanë të shkoja në shtëpi dhe të sigurohesha që të mos hyjë në derë. E dini, sikur ai nuk shkon me autostop në shtëpi apo diçka tjetër.”

“Atëherë të gjithë ju budallenj dëshironi të vini në postimin tim ku unë po këndoj një këngë disa ditë më parë dhe të më thoni se duhet të ndaloj së luajturi në mediat sociale,” vazhdoi ai. “Po, si thua për f- ti nënë-. Unë jam i pari që vrapoi pas bythës së tij për ta gjetur. Unë isha i pari. Epo, në fakt drejtori ishte. Pra, mos ejani këtu duke u përpjekur të më tregoni se çfarë f- mendoni se po ndodh.”

“Të lutem. Unë i bëj të gjitha punët këtu. Unë kujdesem për gjithçka përreth. Dhe nëse mendoni se nuk e bëj këtë, vetëm për shkak të asaj që dikush mund t’ju thotë kur është i tërbuar, ju jeni duke gabuar.”

Jenelle Evans

Gjatë zhdukjes së parë, Jenelle’s nënë, Barbara Evans, foli me nipin e saj më 14 gusht dhe përmendi se dukej se po shkonte mirë. Sipas gazetës, Barbara kontaktoi vajzën e saj atë ditë mes grindjeve publike mes ish-çiftit të MTV. Thuhet se Jenelle i ka shprehur mamasë dëshirën për t’u lënë në vetmi.

Gjatë shpërthimit të tij në mediat sociale, David e drejtoi zhgënjimin e tij drejt Barbara — “Dhe nëse mendoni se mund të supozoni vetëm disa s— për shkak të një artikulli që keni parë sepse Barbara shkon në internet duke thënë diçka, ajo as nuk e di se për çfarë po flet. Ajo as nuk e di se për çfarë po flet. Ju nuk mund të merrni e Barbarës fjalë për të. Ajo po shet artikuj për para. Duhet të paguani disi për pensionin tuaj.”

Jenelle Evans

Ish 31-vjeçari Mami adoleshente Ylli postoi një moment të përzemërt si në Instagram ashtu edhe në TikTok, duke u gëzuar pasi iu dha zyrtarisht kujdestaria e plotë e djalit të saj adoleshent. Jace.

“#MyHappyEnding ËSHTË ZYRTARE! Faleminderit të gjithëve për mbështetjen! Fjalët nuk mund të përshkruajnë se sa i lumtur jam vërtet. Familja jonë është e plotë tani! Faleminderit mami. ❤️😭”, ka shkruar ajo videon.

Me këngën “Stay With Me” të Sam Smith duke luajtur në sfond, Jenelle shfaqet duke nënshkruar dokumente dhe duke sqaruar se nëna e saj, Barbara Evans – i cili ka pasur kujdestarinë e Jace që kur ishte foshnjë – është “plotësisht mirë” me marrëveshjen.