Divorci i Porsha Williams nga Simon nuk është befasi

Klea

Divorci i Porsha Williams nga Simon nuk është befasi

Amvise të vërteta të Atlantës fansat u emocionuan kur e dëgjuan këtë Porsha Williams do të kthehej për të rrëmbyer pjeshkën e saj. Megjithatë, asnjëri prej nesh nuk mendoi se ajo duhet të hipte në pallto të lajmeve edhe më të mëdha. Të premten u publikua lajmi se Porsha dhe bashkëshorti i saj prej 15 muajsh, Simon Guobadia, ishin nisur drejt divorcit, me Porsha duke depozituar dokumentet. Porsha i tha “po” biznesmenit nigerian në vitin 2022, por përralla e tyre dukej jashtëzakonisht jetëshkurtër. Megjithatë, nuk jam i befasuar. Unë kurrë nuk e pashë Porshën duke jetuar vitet e saj të arta me Simonin, pasi çifti ndihej paksa i papërputhshëm.

Simon u martua kur u takuan

Simon nuk ishte pulë pranvere dhe ishte martuar me një amvise përpara Porshës, e quajtur Falynn Guobadia. Simon dhe Falynn u martuan në vitin 2019, por u ndanë pak më vonë në 2021. Fansat e Real Housewives of Atlanta i panë dy gratë duke u miqësuar me njëra-tjetrën në serial, kështu që ishte paksa e papritur kur u zbulua se Porsha kishte rënë në dashuri me Simon. Edhe pse Porsha mohon ndonjë mashtrim të dashnores, afati kohor dukej tmerrësisht i shëmtuar.

Ajo që filloi si një ndarje e ndërsjellë u shpërbë në Simon duke akuzuar ish-gruan e tij se e tradhtonte me një burrë të ri. Ishte shumë e vështirë për fansat të besonin se Simon dhe Porsha nuk po vinin fshehurazi pas shpinës së Falynn. Matematika nuk u llogarit, pasi çifti u fejuan vetëm një muaj pasi ai njoftoi divorcin nga Falynn. Mund ta kisha kuptuar që Simonit iu dha keqja pasi Falynn sulmoi grupin e grave me një shkop golfi, por i gjithë skenari nuk më pëlqeu. Kështu që pyes veten nëse Porsha e kapi burrin e saj duke i dalë jashtë saj gjithashtu.

Të dy kanë divorce nën rripin e tyre

Porsha dhe Kordell Stewart u martuan për herë të parë në vitin 2011, me fansat që së shpejti u prezantuan me dyshen gjatë sezonit 5. Martesa e tyre nuk ishte gjë tjetër veçse e tmerrshme dhe tradita dukej se ishte tema kryesore për atë që lojtari i NFL-së donte nga gruaja e tij. . Porsha u pa duke gatuar, duke pastruar dhe duke shmangur klubet striptizane në netët e vajzave jashtë. Kordell ishte amvisa më e re që iu bashkua ndonjëherë ekskluzivitetit, por martesa e saj toksike u zhvillua para kamerave. Kordell nuk i pëlqente sesi gratë e tjera po ndikonin gruan e tij dhe shpejt dorëzoi dokumentet për t’i dhënë fund martesës.

Siç e dimë, Simoni ka ecur në korridor disa herë vetë. I apasionuari i golfit në fakt ka shkëmbyer betimet tre herë, gjë që pothuajse më bën të ndihem sikur nuk e merr seriozisht bashkimin e martesës. Simon u martua fillimisht për 20 vjet me Karron English. Më pas ai kaloi në lidhjen e tij të dytë afatgjatë, Connie Andrade-Rivera, e cila ishte modele. Edhe pse nuk ishte e qartë nëse ata ishin martuar ndonjëherë, ata patën një vajzë së bashku. Simon më pas u martua me Falynn dhe, së fundi, Porsha. Pra, është e sigurt të thuhet se asnjëri nuk kishte frikë të përmendte fjalën D nëse gjërat bëheshin shumë të vështira.

Ata nuk kishin shumë të përbashkëta

Së pari, kishte një diferencë të madhe moshe prej 16 vjetësh. Sinqerisht, çfarë ka të përbashkët një burrë me pesë fëmijë që mund të jetë babai i Porshës me nusen e tij të re? Porsha ende i pëlqente shumë një natë jashtë dhe shpesh dukej sikur Simon donte të shkonte në shtëpi dhe të futej në shtratin e tij me byzylykun e tij Life Alert. Simon është gjithashtu një adhurues i madh i arit dhe makinave luksoze. Ndërsa Porsha dukej më e emocionuar për gjetjen e një veshjeje në temë.

Simon është gjithashtu i lumtur në pension, ndërsa Porsha është ende duke u nxituar. Simoni është mbi kodër dhe gati për të pompuar pushimet, por nëna e një fëmije është plot me avull përpara, mezi ngadalëson shpejtësinë. Pyes veten nëse të dyve u mungonte koha cilësore së bashku, pasi kjo mund të kishte shkaktuar një dëm të madh në marrëdhënien e tyre. Nuk dua të mendoj se Porsha ishte një mini gërmues ari, por ajo sigurisht që gëzonte përfitimet që erdhën me martesën e saj. Paratë nuk mund t’ju bëjnë gjithmonë të lumtur. Mezi pres të shoh Porshën të tregojë anën e saj të historisë kur të kthehet në Real Housewives të Atlantës.