Divorci i Kim Zolciak dhe Kroy Biermann: më i çrregullti në historinë e RH?

Klea

Divorci i Kim Zolciak dhe Kroy Biermann: më i çrregullti në historinë e RH?

Pas një pajtimi të shkurtër, ish Amvise të vërteta të Atlantës yjet Kim Zolciak dhe Kroy Biermann rifilluan procedurat e tyre dramatike të divorcit. Gjërat po bëhen gjithnjë e më të rrëmujshme. Kohët e fundit, Kim thirri policët pasi Kroy dyshohet se e mbylli atë jashtë shtëpisë. Por a është divorci më i keq Amvise të vërteta fansat e kanë parë deri më tani, apo është vetëm një paragjykim i kohëve të fundit? Le të hedhim një vështrim prapa në shumë, shumë ndarje shpërthyese të kësaj ekskluziviteti.

Të gjitha detajet e çrregullta të divorcit të Kim dhe Kroy

Foto nga Princi Williams/Wireimage

Ka kaq shumë detaje dhe pretendime për Kim dhe Kroy që dalin çdo ditë, kështu që ne nuk fajësojmë askënd që nuk mund të vazhdojë. Dhe bashkëshortët e larguar nuk kanë dalë në TV për një kohë. Pra, ndryshe nga disa ndarje të tjera të Real Housewives, njerëzit nuk mund të hanë saktësisht një sezon për kontekstin.

Akuzat që fluturojnë përpara dhe mbrapa variojnë nga tentativa për rrëmbim tek prindërimi i papërshtatshëm deri tek abuzimi. Kim pyeti veten nëse karriera e Kroy në NFL shkaktoi dëmtim të trurit. Kroy dyshohet se gjurmoi makinën e Kim. Edhe kur gjoja u pajtuan, me sa duket të dy po ziheshin vazhdimisht.

Burimi i madh i gjithë stresit mund të jetë se Biermanët janë në një ujë të nxehtë serioz financiarisht. Ka shumë padi për t’u përmendur, përfshirë kundër vajzës Brielle Biermann. Dhe, në shenjë dëshpërimi, Kim shiti çantat e stilistëve të Brielle për të paguar për varësinë e saj të supozuar nga kumari.

Është gjithashtu detaji i trishtuar dhe shqetësues që e gjithë kjo po dëshmohet nga fëmijët e vegjël të Kim dhe Kroy. Na kujton se sa të reja ishin vajzat e Terese Giudice gjatë divorcit të saj, një tjetër kandidate e fortë për më dramatiken në historinë e Housewives. Të paktën Kim dhe Kroy nuk kanë ende dënime të njëjta me burg dhe askush nuk është deportuar si Joe Giudice.

Kim dhe Kroy nuk janë ish-et e vetme që bëjnë tituj

Lisa dhe Lenny Hochstein
(Foto nga Alexander Tamargo/Getty Images)

Gjatë asaj kohe të shkurtër që Kim dhe Kroy i ndërprenë gjërat, një tjetër divorc i çrregullt i Real Housewives mori sërish në qendër të vëmendjes. Divorci i yllit të Real Housewives of Miami, Lisa Hochstein, përfshin fajtorin e zakonshëm televiziv të realitetit të tradhtisë. Bashkëshorti i saj i larguar, Lenny Hochstein, i propozoi të dashurës së tij dhe pas gjithë rrëmujës që lanë Lizën, urimi i saj sarkastik u fitua mjaft mirë. Sidomos pasi Lenny ende po e vë atë në shtrembërim.

Sigurisht, një tjetër arsye pse Kim dhe Kroy duken tepër dramatikë është se shfaqja e tyre është një nga serialet më të rënda për divorce nga të gjitha serialet Real Housewives.

Mallkimi i divorcit të amvisave të vërteta të Atlantës

(Fotografia: Getty Images/NBCUniversal/Mark Hill/Bravo/NBCU Photo Bank)

Ish-show i Kim, RHOA, është famëkeq për numrin e anëtarëve të kastit, martesat e të cilëve u prishën. Me kalimin e viteve, fansat kanë pyetur veten nëse zonjat që mbajnë pjeshkë janë të mallkuara në mënyrë unike.

Vetëm ditët e fundit, për shembull, disa ish-bashkë yje kanë qenë gjithashtu në lajme. Divorci i Eva Marcille u finalizua së fundmi, edhe pse ai duket mjaft miqësor. Ndërkohë, saga më e diskutueshme e divorcit e Drew Sidora dhe Ralph Pittman do të luhet në ribashkimin e Sezonit 15.

Por për paratë tona, ka dy divorce nga Atlanta që mund të përputhen me rrugën e gjatë dhe me erë të Biermann-it. E para është divorci më i gjatë në botë i vetë-përshkruar nga Kenia Moore. E dyta meriton hyrjen e saj në këtë listë.

A janë më të mirët Phaedra Parks dhe Apollo Nida Kim dhe Kroy?

(Foto nga Raymond Boyd/Getty Images)

Nëse Kim dhe Kroy anulojnë divorcin (dhe rikthimin e shpejtë të tij) duket shumë, të paktën divorci i tyre nuk u anulua nga një gjykatës. Kjo është pikërisht ajo që ndodhi me Phaedra Parks. Ndërsa bashkëshorti i saj i larguar Apollo Nida ishte në burg, ai pretendoi se nuk i nënshkroi kurrë letrat e divorcit. Divorci i tyre mund të finalizohet tani, por problemet ligjore të Apollonit nuk janë.

Si pasojë e veprimeve të saj, Kim nuk ka shumë miq në universin Bravo. As Phaedra pas gjithë atyre gënjeshtrave që ajo tha për të preferuarin e fansit të RHOA, Kandi Burruss (i cili shkëlqyeshëm ndihmoi në prodhimin e këngës më të njohur të Kim, “Tardy for the Party”). Megjithatë, Phaedra është vendosur të kthehet në Bravo në Married To Medicine.

Kim nuk është tamam një e preferuar e fansave të Housewives, por do të duhet të shohim nëse veprimet e saj të çrregullta i japin asaj një punë tjetër në televizion. Duke marrë parasysh të gjitha ato probleme me paratë, ajo ndoshta mund ta përdorte punën. Në fakt, drama financiare na kujton një divorc në një qytet tjetër të Real Housewives…

A janë divorcet RHOBH Cast më të çrregullta se RHOA?

(Foto nga Jemal Countess/WireImage)

RHOA nuk është i vetmi serial me mallkimin famëkeq të divorcit, pasi Real Housewives of Beverly Hills gjithashtu ka më shumë se mjaftueshëm ndarje të çrregullta. Për të gjitha paditë e shumta të Kim dhe Kroy, ato ende nuk janë në të njëjtin nivel me skandalet e pafundme rreth Erika Jayne dhe Tom Girardi.

Një nga sagat më të hershme të divorcit të Real Housewives ndodhi në sezonin 1, kur Camille Grammer zbuloi se Kelsey Grammer po e tradhtonte. Ai dyshohet se e inkurajoi atë të bashkohej me shfaqjen si një shpërqendrim. Ajo dyshohet se bëri kërkesë për divorc në të njëjtën ditë me funeralin e nënës së tij. Ata janë të dy të rimartuar, por ende godasin njëri-tjetrin gjatë gjithë këtyre viteve.

RHOBH është gjithashtu seriali në të cilin ishte Taylor Armstrong kur ajo kaloi në divorcin më të errët të Real Housewives nga të gjithë. Tani Taylor është në Real Housewives of Orange County, ku drama e pafund e divorcit e Shannon Beador vazhdon të luhet. Sinqerisht, me kaq shumë divorce që janë rrëmujë për kaq shumë arsye të ndryshme, mund të mos jetë e mundur të përmendet vetëm një si më i çrregullti i të gjitha kohërave.