90 Day: The Other Way

Klea

Dita ’90: Mënyra tjetër’ TJ planifikon të përdorë gruan e re Kimberly si një shërbëtore ‘kujdestare’!

Dita ’90: Mënyra tjetër’ TJ planifikon të përdorë gruan e re Kimberly si një shërbëtore ‘kujdestare’!

Episodi i së hënës i I fejuari i 90 ditëve: Rruga tjetër shfaqi shumë surpriza ndërsa historitë e çifteve vazhdonin të shpaloseshin.

e Brandanit nëna u mirëprit nga insektet dhe merimangat teksa kontrollonte gërmimet e reja të djalit të saj në Filipine, Kimberly e mbylli martesën e saj maratonë indiane në injorancë të lumtur dhe Daniele mbeti e habitur kur mësoi se burri i saj kishte bërë tërheqje sekrete nga llogaria e saj bankare.

Dita 90: Rruga tjetër

Kimberly dhe TJ zyrtarisht u martuan në ceremoni të shumta, por hoqi disa tradita në mënyrë që nusja të mund të bënte një sy gjumë shumë të nevojshëm.

“Kjo është ndoshta përvoja më rraskapitëse që kam pasur ndonjëherë, por më pëlqen të jem e martuar me të deri tani.” Kimberly tha nga nën mbulesa. “Për momentin, qëllimi im është që të jap një mundësi të mirë për të jetuar këtu, të përpiqem të bëj më të mirën për të komunikuar qartë dhe me qetësi me të gjithë dhe për të lejuar që këto marrëdhënie të rriten dhe të lulëzojnë, sepse ndjej se të gjithë ne kemi vërtet nevojë për një fillim të ri.”

Kimberly më vonë u mirëprit në kuzhinën e familjes si “kryefamiljare” si TJ shpjegoi detyrat e saj të reja bashkëshortore.

“Tani jemi të martuar dhe Kimberly është gati të dijë përgjegjësitë e saj në familje, por ajo nuk ka asnjë të dhënë. Dhe nuk kam qenë i hapur për gjithë këtë gjë me të Kimberly në mënyrë që ajo të mos shqetësohet [about] gjërat,” pranoi ai. “Pra, në Indi, ne i japim një respekt të veçantë grave vetëm sepse ajo sillet si nënë kurdoherë [is] nevojshme. Punon jashtë, sillet si motër. Po ashtu edhe kujdestari. Kjo është arsyeja pse ajo është [the] kreu i shtëpisë.”

Daniele dhe Yohan pati një përleshje pasi ajo vuri re se burri i saj kishte bërë tërheqje prej 40 dollarësh nga ATM nga llogaria e saj pa dijeninë e saj. Ai fillimisht e mohoi pretendimin, por më pas pranoi veprimet e tij Daniele kërcënoi se do të kërkonte pamjet video të personit përgjegjës për hyrjen në llogarinë e saj. Dyshja vazhduan të grinden për financat, deri Daniele goditi burrin e saj me një ultimatum. Ajo e kërkoi atë Yohan të kontribuojë në mënyrë të barabartë në familje ose të kthehet në shtëpinë e nënës së tij. U duk se Yohan nuk po shkonte askund, pasi episodi u mbyll.

Yohan tha: “Problemi është se nuk do të kthehem duarbosh. Dëshironi të largohem nga ky apartament? Më jep paratë që kam shpenzuar këtu.”

Dita 90: Rruga tjetër

Daniele u tha kamerave-“Fakti që Yohan po kerkon rimbursim qerase per mua nuk ka kuptim. Si, pse ia kam borxh atij? A e ka humbur mendjen? Si, unë nuk po ju paguaj.”

“Duhet të gjesh një grua tjetër amerikane, një që është bashkëvarur. Ka kaq shumë. Unë mund t’ju referoj, “i tha ajo e zemëruar burrit të saj. “Dil nga shtëpia ime. Ju jeni jashtë mendjes dhe nuk ju dua më këtu. A e kuptoni këtë? Nuk të dua këtu.”

Daniele vazhdoi duke thënë në një vend rrëfimi – “Nuk e kam menduar kurrë këtë Yohan do të ishte lloji i personit që nuk do të dëshironte të kontribuonte në mënyrë të barabartë. Besova se ai nuk kontribuoi sepse nuk mundi.”

Ajo shtoi – “Por tani që ai mund të kontribuojë dhe ai po zgjedh të mos e bëjë këtë, dhe në mënyrë aktive zgjedh të më vjedhë mua, që i kam dhënë atij për gjithë këtë kohë si kjo, është kaq e paarsyeshme. Është fyese, është e turpshme. Dhe kjo është më shumë dëshmi se Yohan është me mua vetëm për para.”

Shekinah dhe Sarper shkuan në pazar për një shtrat të ri dhe gjetën mundësinë për të diskutuar për jetën e tyre të nxehtë seksuale. Sarper Më në fund ka postuar një foto me të dashurën e tij amerikane në rrjetet sociale, duke njoftuar zyrtarisht se ishte jashtë merkatos.

Dita 90: Rruga tjetër

Ndërkohë, Holly luftoi për t’u përshtatur me jetën në Afrikën e Jugut një javë pas martesës Wayne. Holly, e cila e përshkroi jetën e saj të re si “shumë izoluese”, e quajti mamanë e saj, e cila tregoi se ajo ishte gjithashtu e shqetësuar që vajza e saj të kalonte kaq shumë kohë vetëm ndërsa burri i saj ishte në punë.

“Nuk e di nëse Afrika e Jugut do të ndihet ndonjëherë si në shtëpinë time.” Holly shpjegohet në një intervistë. “Jeta ime është kaq e ndryshme dhe nuk kam asnjë shok. Dhe e Uejnit personi me të cilin rashë në dashuri, kështu që ndjej shumë përgjegjësi mbi supet e mia sepse u pajtova me këtë jetë. Unë duhet ta bëj këtë të funksionojë, por në të njëjtën kohë, nuk e di nëse mund ta bëj të funksionojë.”

Holly’s mamaja vuri në dukje shqetësimet e sigurisë që janë normë në Afrikën e Jugut, duke komentuar – “Kur isha atje, thjesht nuk ndihesha e sigurt. Ishte e frikshme për mua. Dhe unë shqetësohem për ty atje.”

Dita 90: Rruga tjetër

E Bradanit mamaja vizitoi shtëpinë e re të djalit të saj në Filipine dhe u detyrua të përshtatej për të jetuar përkrah insekteve dhe hardhucave.

“Ajo ka arachnofobia për mendimin tim, por ajo thjesht duhet të dijë se ka një mënyrë tjetër të jetesës këtu në Filipine.” Brandan tha. “Duhet të jesh një me insektet.”

Maria nuk ishte e lumtur për vizitën e vjehrrës së saj të ardhshme, duke shpjeguar—“Ndjej shumë presion sepse ajo do të qëndrojë me mua dhe Brandan. Jam shumë i shqetësuar se ajo do të më gjykojë mua dhe familjen time dhe mënyrën se si jetojmë, pavarësisht se çfarë bëj.”

Brandan shpjegoi se nëna e tij thjesht nuk ishte mësuar me mjedisin dhe Maria i indinjuar e thirri për të mbajtur anën e saj.

“Që në fillim ju po e mbroni atë,” tha ajo, pavarësisht këmbënguljes së të fejuarit se ai ishte në anën e saj.

“Shpresa ime më e madhe që mamaja ime të na vizitojë në Filipine është që ajo dhe Maria të jenë mirë me njëra-tjetrën. Sepse nëse ndodh diçka e keqe mes tyre, unë jam në mes”, tha ai. “Nëse nuk mund t’i bëj ata të kenë një lloj mirëkuptimi të ndërsjellë përpara se të grinden ose, Zoti na ruajt, të grinden gjatë ditës së dasmës sonë, thjesht do të shkatërronte gjithçka.”

“90 Ditë i fejuari: Rruga tjetër” transmetohet të hënën në orën 20:00 ET në TLC.