Dina Manzo feston pas dënimit të ish-bashkëshortit Tommy

Klea

Dina Manzo feston pas dënimit të ish-bashkëshortit Tommy

Ish-ylli i The Real Housewives of New Jersey Dina Manzo e ka bërë të qartë se ajo nuk ka interes të kthehet në ekskluzivitet. Ajo është shumë më e lumtur që jeton në Los Angeles, larg ish-bashkëshortit të saj. Tommy Manzodhe motra e saj, Caroline Manzo.

Edhe pse ekskluziviteti ishte i përqendruar te familja, Caroline dhe Dina patën një konflikt legjendar. Shumica e njerëzve mendonin se dy motrat do të bënin paqe, por hendeku mes tyre dukej vetëm se po zgjerohej.

Tommy Manzo u dënua dhe Dina festoi përballjen më në fund të ish-bashkëshortit të saj me drejtësinë

Ish-burri i Dinës, Tommy, u dënua për punësimin e një mafioz për të sulmuar bashkëshortin e saj tani, David Cantin. Në vitin 2015, anëtari i familjes së mafias Lucchese, John Perna, sulmoi Davidin në një parking në një qendër tregtare në Nju Xhersi. Thuhet se Tommy e pagoi John me një dasmë me zbritje në The Brownstone, vendi në pronësi të burrit të Tommy dhe Caroline, Albert Manzo.

Tommy më parë e kishte pushuar çështjen. Ai argumentoi se të drejtat e tij sipas Aktit të Gjyqit të Shpejtë ishin shkelur. Gjyqtari vendosi pushimin e çështjes pa paragjykim. Menjëherë pas kësaj, akuzat u rikthyen.

Por tani Tommy është dënuar për falsifikim dhe fshehje dokumentesh, konspiracion dhe kryerje të një krimi të dhunshëm në ndihmë të aktivitetit të shantazhit. Ai po përballet me 46 vjet burg, plus një gjobë prej 500,000 dollarësh. Dënimi i tij do të bëhet më 15 tetor 2024.

Dina Manzo dhe bashkëshorti i saj, David Cantin, kanë diçka për të festuar

Më në fund, Dina ishte në gjendje të shijonte drejtësinë që ajo shpresonte. Ajo ka festuar në një postim në Instagram me një foto me krahët e ngritur drejt qiellit. Dina shtoi një koment me një emoji ylli.

Ajo mori mbështetje pozitive nga fansat. Një përdorues shkroi, “Jam shumë i lumtur që shoh që ti dhe Dave më në fund morët drejtësinë që meritonit!! Forca juaj nuk kaloi pa u vënë re!! Dërgimi i shërimit dhe lutjeve në rrugën tuaj!” Një tjetër ndjekës komentoi: “Ajo që bëhet në errësirë ​​zbulohet në dritë.” Një përdorues i tretë thjesht shkroi, “Drejtësia për Dinën” me një emoji zemre.

Natyrisht, fakti që Caroline më parë shkroi një letër në mbështetje të Tommy-t ndoshta e ndërpreu lidhjen e tyre simotërore përgjithmonë. Por unë jam i lumtur për Dinën dhe Davidin që më në fund kanë drejtësi.

Real Housewives of New Jersey vazhdon të dielave në 8/7c në Bravo.