Diçka rreth licencës së saj u miratua, por vonesat vazhdojnë

Klea

Diçka rreth licencës së saj u miratua, por vonesat vazhdojnë

Rregullat e Vanderpompës Yjet Ariana Madix dhe Katie Maloney kanë punuar në spotin e tyre të sanduiçit, Something About Her, për gati dy vjet. Në fillim, dukej sikur do të hapej mjaft shpejt. Por, datat e hapjes kanë kaluar pa asnjë sanduiç të shijshëm për të treguar.

Vendndodhja e Hollivudit Perëndimor, e vendosur në mënyrë të përshtatshme pranë SUR dhe TomTom, po u kushton zonjave një pjesë të madhe ndryshimi. Një burim pohoi se dyshja “ka shpenzuar gati 1 milion dollarë në dyqan”. Po!

Vendi ka një dekor të shkëlqyeshëm dhe një atmosferë të caktuar. Dizajneri i brendshëm Jon Hutman krijoi versionin e tyre të një kafeneje pariziane. “E gjithë kjo diçka rreth saj [concept], dhe vizioni pas kësaj, ishte dëshira që ajo të ishte dreka e romantizuar, à la rom-coms, “tha Katie. Më pëlqen dekori, por le të jemi të qartë. Unë jam atje për një sanduiç.

Hapja vonohet, por po afrohet

US Sun raportoi se Katie dhe Ariana aplikuan për një licencë për pije alkoolike në tetor 2023. Në shkurt 2024, licenca u lëshua përfundimisht. Partnerët e biznesit planifikojnë të shesin verë, birrë dhe disa kokteje që janë të bazuara në verë. Së bashku me sanduiçet e tyre, restoranti do të ofrojë çajra dhe ushqime joshëse si biskota, kifle dhe briosh. Dyqani nuk do të ofrojë kafe sepse ka një kafene pranë. Më pëlqen që zonjat po mbështesin një biznes tjetër të vogël duke mos konkurruar me to.

Që nga 3 janari 2024, u dorëzua një aplikim për një zonë të re ngrënieje në natyrë përballë restorantit. Kjo hapësirë ​​do të ishte 20 metra katrorë në madhësi. Aplikacioni gjithashtu vuri në dukje se një tabelë dhe tendë e re do të shtohej për Diçka rreth saj. Dyshja duhej të hiqte oborrin që ishte aty, së bashku me tendën dhe shenjën e tyre të verdhë të gëzuar.

Ky aplikacion është duke u shqyrtuar dhe deri më tani nuk është duke u zhvilluar asnjë ndërtim për oborrin e ri. Me vetëm një leje që qëndron mes dyshes dhe hapjes së dyqanit, ndoshta do të shohim sanduiçe atje në vitin 2024. Gishtat e kryqëzuar.

Sezoni 11 i Vanderpump Rules transmetohet të martën në 8/7c në Bravo.