Diçka rreth dyqanit të saj të sanduiçëve: Vonesat dhe data e hapjes

Klea

Diçka rreth dyqanit të saj të sanduiçëve: Vonesat dhe data e hapjes

Në sezonin 9 të Vanderpump Rules, Katie Maloney dhe Ariana Madix vendosën të hapin një dyqan sanduiçësh. Më pëlqeu kjo kthesë emocionuese e historisë. Nëse Tom Sandoval dhe Tom Schwartz mund të hapnin një bar, atëherë sa e vështirë mund të ishte, apo jo? Megjithatë, shumë shpejt, kjo thjeshtim u kthye në një realitet të errët, si planet e tyre Diçka rreth saj goditi çdo pengesë të vetme në LA.

Fatmirësisht, rruga e tyre e rrënuar e Rubenit po pastrohet më në fund. Një datë zyrtare e hapjes është afër, në kohën e duhur për sezonin e ardhshëm të mundshëm të Vanderpump Rules. Ndërsa presim, le të hedhim një vështrim prapa në rrugën e ngarkuar me pengesa të SAH. Shpresojmë, kjo do të ndihmojë për të qetësuar ndonjë nga dyshuesit e mbetur të ushqimit në mesin tonë.

Të gjitha vonesat e ushqimeve

Për një kohë, Diçka Rreth saj dukej sikur ishte gati për t'u nisur. Madje, shumë fansa shkrepën foto teksa po kalonin, duke treguar se hapësira kishte marrë shkëlqime të mëdha. Por më pas, këto imazhe të përbashkëta filluan të tërheqin kartën Uno Reverse, pasi të gjithë filluan të vunë re se tenda, shenjat e tyre dhe madje edhe oborri i tyre ishin shembur të gjitha. Në këtë pikë, vonesat e SAH filluan.

Le të trajtojmë fillimisht debatin e trotuarit. Në vitin 2021, West Hollywood, ku banon SAH, vendosi të mbyllë përkohësisht seksione të bulevardit Robertson, duke lejuar klientët të ulen jashtë në një kohë kur Covid tingëlloi suprem. Kur gjërat u shuan, ky program u ndal dhe rregullat e trotuarit ndryshuan përsëri. Kjo bëri që zonjat të përshtateshin shpejt me rregullat e reja të lejeve, të cilat i detyruan të grisnin oborrin e tyre dhe gjithashtu të hiqnin tabelat e tyre.

Më pas erdhën pengesat e tyre me dyshemetë dhe frigoriferin kryesor. E dini, f-të, të cilat jam i sigurt se ata të dy bërtisnin në boshllëk mjaft shpesh. Pasi departamenti i shëndetësisë zbuloi se dyshemeja e tyre nuk ishte në nivelin e duhur për një hapësirë ​​të hapur të përdorimit të ushqimit, Katie dhe Ariana duhej të hiqnin çdo dërrasë të vetme. Duke bërë këtë, u vu re se frigoriferi i tyre i përmasave industriale nuk ishte instaluar siç duhet, kështu që edhe ky duhej korrigjuar.

Megjithatë, ka ende një pengesë tjetër që këto zonja do të duhet ta kalojnë. Më 3 janar 2024, ata paraqesin një kërkesë në qytet për zonën e tyre të oborrit të ripunuar. Ky aplikacion gjithashtu mban sinjalistikën e tyre të re kërkon. Për momentin, është ende në shqyrtim.

Aty ku ka një kuzhinier, ka të ngjarë të ketë dramë

Sa i përket kuzhinës së tyre, Katie dhe Ariana punësuan kuzhinieren Penny Davidi për të ndihmuar me artikujt dhe recetat e menusë së SAH. Shef Penny ka një rezyme mbresëlënëse, e cila përfshin Food Network Star, Chopped, Cutthroat Kitchen, Kitchen Inferno, dhe madje edhe Guys Grocery Games All Stars. Ajo është shfaqur gjithashtu në Real Housewives of Beverly Hills dhe madje edhe në VPR, pasi Lisa Vanderpump e solli atë për të ndihmuar në kurimin e menuve të saj të gjetura në Pump Lounge (RIP) dhe gjithashtu në TomTom.

Ajo është padyshim një emër i njohur në mesin e këtij kasti. Prandaj, ka kuptim që Katie dhe Ariana zgjodhën kuzhinierin Penny si kuratorin e menusë së tyre gjithashtu. Përveç, në podcastin Popping Off me Teddi Mellencamp dhe Emily Simpson, Katie zbuloi se ajo dhe Ariana që atëherë janë ndarë me shefin e tyre.

Mishi i tyre është i panjohur megjithatë, pasi Katie po e mban mamin në këtë temë. “Jo, ne nuk po punojmë më me Penny,” zbuloi ajo. Mbi këtë, ajo do të shtonte vetëm “E dini, dua të them, ne na pëlqente të punonim me Penny, dhe Penny ishte e mrekullueshme, por në fund të fundit nuk ishte përshtatja e duhur.”

Më në fund, data e hapjes sapo ka ardhur

Kanë kaluar gati tre vjet që kur Katie dhe Ariana vendosën për herë të parë të kthenin ëndrrat e tyre në realitet në Bravo. Në këtë hark kohor, të dyja këto zonja kanë hequr dorë nga burrat dhe shtëpitë e tyre në fermë. Ata gjithashtu janë zhvendosur secili në hapësirat e tyre të reja të sigurta, gati për t'u shëruar dhe për të marrë gjithçka që mund të ndodhë më pas. Kjo është një periudhë kaq e gjatë kohore, por megjithatë, nuk ishte e mjaftueshme për të hapur një dyqan sanduiçësh në LA.

Fatmirësisht, pritja e Katie dhe Ariana më në fund mori fund. Të mërkurën, 22 maj 2024, Diçka Rreth saj do të hapet zyrtarisht për biznes. Deri në këtë datë, dyqani do të mbajë disa hapje të buta, të cilat do t'i ndihmojnë zonjat të testojnë dhe të trajnojnë plotësisht punonjësit e tyre. Përveç kësaj, thuhet se SAH po planifikon gjithashtu një “festë të madhe WeHo Pride” midis 31 majit dhe 2 qershorit.

Unë jam këtu për të gjitha këto. Por gjithashtu, shpresoj që VPR të rinovohet, në mënyrë që më në fund të shohim që e gjithë kjo të bjerë. Ashtu si Katie dhe Ariana, edhe ne kemi pritur në llogore për të ardhur kjo ditë e madhe. Pra, tani, ne të gjithë e meritojmë pagën për t'i parë këta të dy të dalin drejtpërdrejt.

Vanderpump Rules ofrohet për t'u transmetuar në Peacock.