Detajet Gretchen Rossi Pengesat e fundit shëndetësore

Klea

Detajet Gretchen Rossi Pengesat e fundit shëndetësore

Ka kaluar një dekadë solide që atëherë Gretchen Rossi u pushua nga The Real Housewives of Orange County, por ajo ende arrin të shfaqet në lajmet argëtuese. E gjitha kjo falë grupit të saj të palëkundur të ndjekësve në rrjetet sociale. Tani ajo po flet për shëndetin e saj.

Kohët e fundit, alumja RHOC hyri në Instagram për të zbuluar se ajo kishte vuajtur disa pengesa shëndetësore. Gretchen dhe i fejuari i saj, Slade Smiley, u fotografuan duke shijuar një arratisje dimërore. Në mbishkrim, bukuroshja bjonde zgjodhi të ndajë disa sfida të fundit si dhe të lavdërojë burrin e saj për dashurinë dhe mbështetjen e vazhdueshme.

Shëndeti i Gretchen: Ajo donte të “ndante mësime”

“Post vlerësimi për këtë djalë këtu,” shkroi Gretchen. “Mediat sociale zakonisht tregojnë gjërat e mira në jetën tonë, por muajt e fundit për fat të keq jam marrë me disa çështje shëndetësore dhe ky djalë ka qenë guri im. Ndihem shumë i bekuar që e kam pranë meje teksa kaloj këtë sezon të vështirë. Kam pasur shumë dhimbje dhe ende po përpiqem të kuptoj gjithçka që po ndodh, por procesi i pritjes nuk është kurrë i lehtë apo argëtues.”

Slade e mban moralin Gretchen lart dhe ka qenë një prani qetësuese përballë shumë të panjohurave.

“Ai më ka mbajtur humorin kur kam qenë i rënduar, më ka mbajtur të qetë kur truri im shkon në skenarin më të keq, ai është lutur për mua, [and] ai ka qenë Super Baba (sikur të mos ishte tashmë) por aq më tepër [and] Unë jam thjesht shumë mirënjohës. Kjo më çon në arsyen pse po e bëj këtë postim, mendoj se është e rëndësishme të përdorësh gjithashtu mediat sociale për të ndihmuar në ndarjen e mësimeve që ke mësuar gjatë rrugës. Sidomos kur përballemi me fatkeqësi”, vuri në dukje Gretchen.

Fansat e RHOC do të kujtojnë se çifti i fejuar prej kohësh duhej të mbronte lidhjen e tyre me bashkë-yjet në vitet e para të miqësisë. Duket se Gretchen i dha vëmendje asaj drame kur këshilloi fansat të zgjidhnin një partner në mot të keq.

“Thonë se zgjedhja e partnerit me mençuri është një nga vendimet më të rëndësishme të jetës suaj dhe nuk mund të jetë më e dukshme kur vijnë kohë si këto. Kështu që sot doja t’i kujtoja të gjithëve atje jashtë që kërkojnë partnerin e tyre të jetës se nuk ka të bëjë vetëm me kohët e mira, por ka të bëjë me gjetjen e dikujt që do të shfaqet vërtet kur të godasin kohët e vështira, “vazhdoi ajo. “Kjo është në të vërtetë kur sheh karakterin e vërtetë të një personi.”

Më në fund, Gretchen e mbylli me më shumë vlerësim për burrin e saj. Ajo shkroi, “Faleminderit vogëlushe që më do, pavarësisht nëse jam vetja ime e gëzuar dhe e lumtur çdo ditë, apo nëse kam dhimbje dhe duke luftuar. Ti je një bekim i tillë në jetën time dhe shumë të tjerë që mund të të quajnë mik. Ju paraqiteni pa marrë parasysh çfarë, dhe doni fort.”