Detajet e arrestimit të yllit të 'Love & Marriage: Huntsville' Maurice Scott DUI

Klea

Detajet e arrestimit të yllit të 'Love & Marriage: Huntsville' Maurice Scott DUI

Detajet e arrestimit të yllit të 'Love & Marriage: Huntsville' Maurice Scott DUI

Dashuria dhe Martesa: Huntsville yll Maurice Scott thuhet se u arrestua nga forcat e rendit në Alabama gjatë fundjavës me një akuzë të BDI-së.

Arrestimi i yllit të realitetit ka ngjallur diskutime të rëndësishme në mediat sociale, veçanërisht pasi kjo shënon herën e tretë këtë vit që një Dashuria dhe Martesa: Huntsville ylli është përballur me probleme ligjore.

Maurice Scott

Sipas Departamentit të Sherifit të Qarkut Madison, Scott u arrestua pasditen e 25 majit 2024 dhe u lirua me një garanci prej 5,000 dollarësh herët në mëngjes më 26 maj 2024.

Asnjë deklaratë publike nuk është bërë në lidhje me arrestimin e Maurice Jefferson Scott as nga avokati, as nga bashkëshortja e tij. Gruaja e tij, Kimmy Grant-Scott, është gjithashtu anëtare e kastit Dashuria dhe Martesa: Huntsville. Të dy janë shfaqur në shfaqje që nga premiera e tij në vitin 2019. Seriali ndjek tre çifte të suksesshëm afrikano-amerikanë që punojnë së bashku për të rinovuar Huntsville përmes sipërmarrjes së tyre të përbashkët të pasurive të paluajtshme dhe gjithashtu paraqet vëllain e Scott, Marsau Scott dhe gruan e tij, Latisha Scott.

Maurice Scott

Maurice Scott u akuzua për drejtimin e automjetit nën ndikimin e alkoolit, një kundërvajtje. Fatkeqësisht, fansat e reality show me bazë në Alabama janë të vetëdijshëm se kjo nuk është hera e parë që një anëtar i kastit të “Love & Marriage: Huntsville” përballet me probleme ligjore.

Në vitin e kaluar, tre anëtarë të kastit nga Dashuria dhe Martesa: Huntsville janë arrestuar për akuza të ndryshme. Përveç akuzës së fundit të BDI-së të Maurice Jefferson Scott, Destiny Payton-Williams u arrestua për vendosjen e një faturë të shërbimeve në emrin e ish-bashkëshortit të saj pa dijeninë e tij, dhe Martell Holt u përball me akuza për dhunë në familje dhe ngacmim kundër ish-bashkëshortes së tij, Melody Shari. Fansat e reality show-t janë të njohur mirë me detajet që qëndrojnë pas këtyre akuzave.

Maurice Scott

Ndërsa e njëjta gjë nuk është e vërtetë për Maurice Scott, fotot e dy yjeve të tjerë, Destiny Payton-Williams dhe Martell Holt, u shpërndanë gjerësisht në rrjetet sociale dhe mbetën një temë e nxehtë për disa kohë. Payton-Williams u arrestua për herë të parë në tetor pasi u dorëzua në polici për falsifikimin e nënshkrimit të ish-bashkëshortit të saj disa muaj më parë. Ajo madje regjistroi një video të saj duke dalë nga makina e saj para se të futej, e cila u postua më pas në rrjetet sociale.

Në lidhje me Martell Holt, ai u përball me arrestimin me akuzën e dhunës në familje të shkallës së tretë në Huntsville, Alabama. Shikuesit e “Love & Marriage: Huntsville” u informuan për situatën e tij dhe e panë atë duke shqetësuar ish-bashkëshorten e tij, Melody Shari, në emision. Thuhet se ai madje shkoi deri aty sa ta kërcënonte me hakmarrje p*rn.

Maurice Scott

Probleme të tilla ligjore nuk kufizohen vetëm në Dashuria dhe Martesa: Huntsville të hedhura. Anëtarë të shumtë nga seriale të tjera realiteti, duke përfshirë “Love Island” dhe “Geordie Shore” Scott Timlin, aktualisht po merren me akuza dhe mund të përballen me deri në dy vjet burgim për miratimin e një skeme mashtruese financiare në llogaritë e tyre të mediave sociale.

Dashuria dhe Martesa: Huntsville transmetohet të shtunave në mbrëmje më vete.