Karen Huger

Klea

Detaje të ARRESTIMIT të Karen Huger dhe testit të aparatit të frymëmarrjes në skenën e përplasjes së BDI-së!

Detaje të ARRESTIMIT të Karen Huger dhe testit të aparatit të frymëmarrjes në skenën e përplasjes së BDI-së!

Amvisat e vërteta të Potomac yll Karen Huger u arrestua pas një incidenti ku ajo përplasi Maserati-n e saj dhe më pas refuzoi t'i nënshtrohej një testi alkomaterial.

Siç konfirmohet nga Departamenti i Policisë së Qarkut Montgomery për RadarOnline.com – Karen Huger u mor në paraburgim pasi ajo mori masën e saj Maserati dhe më pas refuzoi të bënte një test alkoholistik.

Karen Huger

Ngjarja ndodhi më 19 mars në Potomac, Maryland, ku Karen60-vjeçarja ishte në timonin e mjetit të saj me vlerë të lartë. Sipas raportit të policisë, ajo ka humbur kontrollin, ka përmbysur një mesatare dhe është përplasur me tabela të shumta rrugore dhe një pemë.

Karen Huger

Pas rrëzimit, Karen u mor në paraburgim dhe u citua për drejtim mjeti nën ndikim, duke shënuar një çështje të rëndësishme ligjore për yllin e realitetit televiziv. Detajet në lidhje me rrethanat që çuan në e Karen arrestimi dhe veprimet e mëpasshme ligjore të ndërmarra ndaj saj, janë si më poshtë.

Oficerët e distriktit të 2-të të Departamentit të Policisë së Qarkut Montgomery, së bashku me ekipet e shpëtimit nga zjarri, u dërguan në vendngjarje në Oaklyn Drive dhe Beeman Woods Way pas raportimeve të një përplasjeje me një automjet që përfshinte një Maserati 2017 rreth orës 23:50 të së martës, 19 mars.

Karen Huger

Shiera D. Goff, drejtoresha e informimit publik për MCPD, detajoi ngjarjen për mediat, duke deklaruar, “Shoferi, Karen, u arrestua dhe u transportua në stacionin e distriktit 2 në Bethesda, ku u arrestua dhe u akuzua për drejtimin e mjetit nën ndikim. Më pas ajo u lirua.” Përkeqësimi i mëtejshëm i situatës, konfirmoi Goff e Karen refuzimi për t'iu nënshtruar një testi alkomaterial, një faktor kritik në arrestimin e saj.

Karen Huger

Karen Huger është akuzuar për BDI dhe shtatë të tjerë citimet e trafikut në lidhje me pretendimet për drejtimin e pakujdesshëm dhe të pakujdesshëm, tejkalimin e kufijve të shpejtësisë, drejtimin e një automjeti me regjistrim të pezulluar dhe mos raportimin e ndryshimit të adresës së saj në Administratën e Automjeteve Motorike të Maryland.

Karen Huger

Pak para se të bëhej publik lajmi për akuzën e saj në BDI, Karen komentoi situatën. Ajo përmendi se emocionet e saj ishin shtuar për shkak të një bisede të fundit për nënën e saj të ndjerë, e cila ndodhi gjatë darkës me një mikeshë, duke çuar deri në momentin që ajo vendosi të ngiste Maseratin e saj 2017.

“Faleminderit të gjithëve për lutjet dhe urimet tuaja gjatë kësaj përvoje shumë të frikshme. Unë jam ende i tronditur nga incidenti i mbrëmshme, por jam mirënjohës që jam gjallë sot. Me vdekjen e Nënës sime të Dashur, pikëllimi vjen e shkon valë-valë, dhe me afrimin e Ditës së Nënës është ndjerë më shumë si një cunami”, tha ajo për TMZ.

Karen Huger

Karen detajoi më tej ngjarjet që çuan në arrestimin e saj, duke treguar se ngjarja ndodhi pas një darke të ngarkuar emocionalisht me një mik.

“Mbrëmë takova një të dashur për darkë, biseduam dhe sollëm disa tema shumë të ndjeshme emocionalisht. Po qaja duke u kthyer në shtëpi dhe pashë një makinë që po shkonte drejt meje. U ktheva për të shmangur përplasjen kokë më kokë, godita ndarësin dhe më pas një pemë. Jam i lënduar, i mavijosur pak, por kaq mirënjohës që jam gjallë!”

Karen Huger

Karen rrëfeu momentin e frikshëm që çoi në përplasjen e saj me makinë. Pavarësisht se ka pësuar lëndime dhe ka marrë citate, duke përfshirë një që nuk ka lidhje me përplasjen, Karen shprehu lehtësimin që ishte gjallë, duke vënë në dukje natyrën e goditjes dhe ikjes së mjetit tjetër të përfshirë.

Karen Huger

Karen e përfundoi deklaratën e saj me reflektim mbi rëndësinë e të qenit të ndërgjegjshëm për gjendjen emocionale gjatë vozitjes.

“Dëshiroj të theksoj, është e rëndësishme të kuptoni gjendjen tuaj emocionale gjatë vozitjes dhe le të jetë kjo një kujtesë për të gjithë që të përdorin rripat e sigurimit, nëna ime mund të jetë engjëlli im mbrojtës, por rripi i sigurimit më shpëtoi jetën,” tha ajo, duke theksuar sigurinë dhe sigurinë dhe roli shpëtimtar i rripave të sigurimit në sprovën e saj.

Karen Huger

Amvisat e vërteta të Potomac transmetohet të dielave në mbrëmje, në orën 20:00 ET, në Bravo.