Lisa Hochstein

Klea

Detaje se si Lenny Hochstein abuzoi fizikisht Lisa Hochstein për vite në martesën e tyre

Detaje se si Lenny Hochstein abuzoi fizikisht Lisa Hochstein për vite në martesën e tyre

Lisa Hochstein hodhi një bombë javën e kaluar kur akuzoi burrin e saj të larguar, Lenny Hochstein, të një incidenti të kaluar dhunimi fizik. Të “Shtëpiake e vërtetë e Miamit” Ylli shkoi në rrjetet sociale të mërkurën për të postuar një selfie në pasqyrë që zbuloi atë që dukej të ishte një mavijosje e madhe në krahun e saj.

“Nuk doja ta ndaja këtë. Por unë nuk kam zgjidhje tjetër”, ka shkruar ajo mbi foton në Instagram Story.

Ajo pretendoi – “Unë jam duke u kërcënuar dhe ngacmuar përmes sistemit gjyqësor dhe përmes ‘të tjerëve’ nga Leni dhe duhet të ndalet.”

Lisa, 41, iu referua reagimit të kaluar të tifozëve ndaj mavijosjes, duke shkruar: “Kjo ishte pothuajse 2 javë e vjetër nga sezoni i kaluar,” Lisa tha. “Ju mund ta keni kapur këtë mavijosje në episodin kur u hapa grave në emision për divorcin.”

Lisa Hochstein

Sezonin e kaluar, Lisa la bashkë-yjet e saj gjatë një largimi nga aktorët për të debatuar në telefon Leni, nëse e dashura e tij e atëhershme mund ta kalonte natën në shtëpinë e tyre në mungesë të saj. Fansat e vëmendshëm u dëgjuan menjëherë në rrjetet sociale pasi vunë re mavijosjen në krahun e yllit të realitetit.

Lisa Hochstein

Në dhjetor 2022, dikush postoi në Twitter së bashku me një pamje të ekranit të Lisa rrëmbyer nga episodi – “Kushdo që e vëren mavijosjen e Lizës krah në #RHOM të fundit mendojmë Leni e bëri këtë?”

Një tjetër shikues pyeti – “A nuk i vuri re askush këto mavijosje Lisa?? Ka shumë më tepër në histori që ne nuk e dimë ☹️. Vura re edhe një mavijosje nga dora e saj. #RHOM.”

Lisa Hochstein

Një person i tretë shkroi në Twitter: “A e pa dikush mavijosjen në krahun e Lizës? Është krejtësisht sikur dikush të kapi fort. #RHOM Në lidhje me.”

Javen e shkuar, Lisa iu drejtua spekulimeve të tifozëve për herë të parë.

Lisa Hochstein

Leni akuzoi gruan e tij të larguar se e kishte sulmuar verbalisht gjatë martesës së tyre 12-vjeçare, pasi avokatët e tyre përkatës të divorcit e çuan ndarjen e diskutueshme në gjykatë.

“Me të hyrë në dhomën kryesore të gjumit, [Lisa] papritur doli nga banja dhe dollapi i saj i kombinuar dhe u habit [Lenny] duke u përfshirë në një tirade verbale duke kërkuar të dihet pse [Lenny] kishte hyrë në dhomën e gjumit kryesor”, pohoi në dokumentet e gjykatës avokati i kirurgut plastik.

“[Lisa] filloi të shtyjë [Lenny] fizikisht gjë që bëri që ai të tërhiqej dhe [Lisa] vazhdoi të ndiqte dhe të ndiqte [Lenny] duke i bërtitur atij.”

Lisa Hochstein

Përleshja thuhet se ka ndodhur më 10 maj. Leni pretendoi se Lisa e akuzoi atë si nxitës pasi u thirr policia.

Lisa tha për Page Six në atë kohë – “Siç do ta bëjmë të qartë në dosjen tonë të përgjigjes, ka një histori të gjatë që më duhet të telefonoj policinë për shkak të sjelljes së Lenny.”

Lisa Hochstein

Ajo shtoi – “Me këtë rast ai hyri në dhomën time të gjumit pa pëlqimin tim, ndërsa unë nuk isha ende i veshur plotësisht dhe refuzoi të largohesha ndërsa më thërriste me emra para fëmijëve dhe më tallte.”

Lisa Hochstein

Leni mohoi që ai të ketë shkaktuar mavijosje në e Lizës krah, nëpërmjet një komenti në postimin e Page Six në Instagram që lidh historinë e gazetës.

Kirurgu shkroi të mërkurën – “Kam vazhduar, por Lisa nuk ka. Ajo më sulmon çdo rast që i jepet dhe unë kam duruar çdo gënjeshtër të vetme, por kur ajo më akuzoi se po abuzova fizikisht, m’u mjaftua. Unë jam kundër çdo forme dhune veçanërisht ndaj grave.”

Lisa Hochstein

Leni57, drejtuar e Lizës postoi selfie dhe nënkuptimin se ai ishte përgjegjës.

Ai pohoi: “Kur u ktheva në shtëpi, Lisa filloi të më bërtiste, sikur shpeshherë të dështonte. Unë u përpoqa të ecja lart dhe ajo eci përpara meje mbrapsht, ajo mund të përballej me mua ndërsa po më qortonte, humbi ekuilibrin dhe u ul fort në një shkallë.”

Lisa Hochstein

Ai gjithashtu pretendoi se Lisa kishte thirrur policët për të në tre raste “sepse ajo e kuptoi se sa e dëmshme do të ishte” për të.

Ai pohoi: “Gjatë divorcit ajo u rrëzua në tokë para meje dhe filloi të qeshte. Ajo tha se mund të thërriste policët dhe gjithçka do të kishte përfunduar për mua. Nën betim, ajo tha se e kam shtyrë për tokë në një klub nate gala, në mënyrë që ajo të mos ketë frikë nga dëshmia e rreme.

“Kam duruar shumë, por nuk do të rri duarkryq dhe do të lejoj dikë të thotë se ndonjëherë, në asnjë rrethanë, do të godas një grua.”

Lisa Hochstein

Leni paraqiti kërkesën për divorc nga Lisa në maj 2022. Ata kanë dy fëmijë së bashku, Logan, 8 dhe 4 vjeç, Elle. Lisa dhe Leni kanë rregullisht këmbyen gjemba në mediat sociale dhe në dokumentet e gjykatës mes luftës së tyre të vazhdueshme të divorcit.