Dështon moda e Tom Sandoval

Klea

Dështon moda e Tom Sandoval

Tom Sandoval, një nga pallonjtë më famëkeq të Vanderpump Rules, është i njohur për modën e tij bie në sy. Megjithatë, nuk është e pazakontë që pamja e tij jokonvencionale të humbasë shenjën. Reputacioni i poshtër që ai fitoi për shkak të Scandoval nuk i ka ndihmuar as. Aty ku zgjedhjet e modës së Tomit dikur dukeshin simpatikisht ekstra, pamja e tij tani duket e paqartë në maksimum. Këto janë dështimet më të vështira të modës së Tom Sandoval dhe ato meritojnë të thirren.

Sandoval Jeton fantazinë e tij David Lee Roth

Është bërë e qartë se Tom po e kalon krizën e tij të mesit përmes grupit të tij, Tom Sandoval dhe Most Extras. Nuk ka asgjë të gabuar në thelb të shijosh ëndrrat e tua të yllit të rock-ut që vijnë në jetë, por në rastin e Tomit, kjo vetëm sa e përkeqëson sindromën e tij Peter Pan.

Kur është në skenë, Tom ka veshur disa…epo…veshje interesante. Megjithatë, pak janë ata që bien në sy më shumë se sa ansambli Tom shfaqi tetorin e kaluar. Në këtë look, pantallonat e zeza të Tomit me tegela janë në fakt pjesa më e nënvlerësuar. Është xhaketa e Tomit që vjedh shfaqjen…dhe jo në një mënyrë të mirë. Xhaketa e kuqe përmbante drita LED në forma yjesh, rrufeje dhe kaktusësh. Është një shumëllojshmëri e rastësishme simbolesh dhe e lë pamjen e Tomit më konfuz se rock n’ roll.

A është Scandoval Heisenberg?

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Tom ka bërë shumë paraqitje në Watch What Happens Live, dhe ai gjithmonë shfaqet me disa veshje të zgjedhura. Këtu, Tom kishte një kostum ngjyrë ndryshku me një këmishë të verdhë limoni, e cila sigurisht që është një zgjedhje. Por është aksesori i Tomit që bie në sy.

Tom vendosi të vishte një kapelë të zezë derri, e cila, e kombinuar me flokët e tij të veçantë në fytyrë, jepte një atmosferë të pagabueshme Breaking Bad. Ndonëse Tomit mund t’i ketë pëlqyer të prekte Walter White-in e tij të brendshëm, imitimi i një prej keqbërësve më famëkeq të TV-së nuk luan mirë kur përsëritet tani që Scandoval ka dalë në dritë. Ndoshta Tom po i dërgonte botës një mesazh, edhe atëherë.

Willy Wonka në një kravatë Bolo

Tom Sandoval
(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Në një paraqitje tjetër në Watch What Happens Live, Tom u shfaq duke i shërbyer energjinë Johnny Depp Willy Wonka. Por syzet e tij të bardha të dukshme janë vetëm maja e këtij ajsbergu.

Kostumi marinë i Tomit duket i freskët, edhe pse pak i kombinuar me kapelën dhe syzet e tij. Megjithatë, nën pallton e kostumit, Tom mori vendime interesante. Sikur të mos mjaftonte butoni i tij në shtëpi në preri, Tom e mbylli të gjitha me aksesorët më në modë nga të gjithë meshkujt – kravatën bolo. A duhet vërtet të them më shumë se “kravatë bolo” për të shpjeguar pse kjo veshje është një miss?

Dëshiron Jack Skellington

Tom Sandoval
Foto nga Joshua Blanchard/Getty Images për The Painted Nail)

Sado argëtuese të jetë të thuash vendimet e fundit të modës së Tomit, nëse dikush kthehet disa vjet më parë, të kritikosh veshjet e Sandoval është si të gjuash peshk në një fuçi. Zgjedhjet e tij të stilit kishin një atmosferë të vendosur emo, dhe kjo shfaqet plotësisht në këtë pamje të tapetit të kuq.

Duket se Tom Binge ka parë disa filma të Tim Burton para se të shkonte në dollapin e tij për të bashkuar këtë veshje. Kjo veshje (pothuajse) tërësisht e zezë duket shumë e frymëzuar nga Jack Skellington, por rripi i verdhë fluoreshent i Tomit e ndalon pamjen e tij gotike. Si përfundim, Tom u sigurua që t’i krehte flokët përpara, duke i shërbyer “mami tha se nuk mund të shkoja në koncertin My Chemical Romance, kështu që jeta ime suks”.

Çfarë po ndodh këtu?

Tom Sandoval dhe Ariana Madix
(Foto nga Michael Hickey/Getty Images)

Nuk do të gënjej… unë jam pak në humbje këtu njerëz. Kjo pamje është shumë. Ndërsa e dashura e tij e atëhershme Ariana Madix duket e hijshme dhe me stil me teminat blu të errët, Tom vendosi të shkojë në drejtimin e kundërt.

Me të vërtetë duket sikur Tom hyri në dollapin e tij me sy të lidhur dhe e nxori këtë veshje. Nga pantallonat e kuqe të shndritshme me karton, te xhaketa tux me bisht, tek kapaku i sipërm, look-u i Tomit është kudo. Tom mund të ketë qenë i interesuar për modën, por ai nuk është plotësisht i fokusuar këtu. Coco Chanel dikur këshilloi që të hiqnin “një artikull” përpara se të dilnin nga shtëpia. Me këtë pamje, Tom duhet të kishte hequr çdo send dhe të kthehej në tabelën e vizatimit.

Kjo tregon se ka një ndryshim të madh midis të pasurit sens të mirë të modës dhe hedhjes së gjithçkaje në mur për të parë se çfarë ngjitet. Edhe një orë e ndalur është e saktë dy herë në ditë, dhe Tom është i detyruar të tërheqë pamje të suksesshme me raste. Megjithatë, nga ajo që kemi parë, gabimet e Tomit janë shumë më të mëdha se goditjet e tij.

NA THONI – CILAT JANË TË PREFERUARA TUAJA TOM SANDOVAL FASHION FAILS?