Derek Hough i kushton Emmy Win bashkëshortes Hayley Erbert

Klea

Derek Hough i kushton Emmy Win bashkëshortes Hayley Erbert

Gjyqtari i Dancing with the Stars Derek Hough i ka mbajtur fansat të përditësuar për gruan e tij e Hayley Erbert gjendje. Në dhjetor, Hayley u dërgua me urgjencë në spital. “Ajo u diagnostikua me një hematomë kraniale nga një enë gjaku e plasur dhe kërkoi një kraniektomi urgjente,” tha Derek.

Hayley kishte një operacion tjetër më 20 dhjetor 2023 “për të zëvendësuar një pjesë të madhe të kafkës së saj”, tha Derek. Operacioni ishte i suksesshëm, por Hayley ka një rikuperim të gjatë përpara.

Çifti mori një lajm të mirë të mirëpritur kur Derek mori Emmy-n e tij të katërt. Afati e ka lugën.

Derek ia kushton Emmy-n e tij Hayley-t

Derek fitoi çmimin në Emmys për Artet Kreative. Ai mori çmimin Emmy për koreografi të jashtëzakonshme për pjesën më të lartë të këngëtarit Michael Buble. Derek u emocionua teksa pranoi çmimin.

“Pak një muaj më parë isha në spital,” tha ai. “Ky është një moment ndryshe. Një moment që ndryshon jetën më kujtoi të shijoja vërtet secilin [and] cdo moment.”

Ai vazhdoi, “Çfarë kontrasti i fortë ka qenë ky. Sapo fluturova nga Uashingtoni, DC, mbrëmë.” Dhe Derek i bëri haraç Hayley-t gjatë fjalimit të tij të pranimit. Ai ia kushtoi çmimin “gruas sime të bukur. Forca dhe guximi juaj gjatë gjithë këtij muaji ka qenë i pabesueshëm. Ti më frymëzon çdo ditë.”

Hayley ndau një mesazh për Derek

“Urime dashurisë së jetës sime për fitoren e tij të katërt të Emy-t!” Ka shkruar Hayley përmes Instagramit. Ajo shtoi, “(Rrëshqitni shpejt për ta parë atë të duket kaq i pashëm me pajisjen e tij të re, të bukur). Çfarë mënyrë për t’u mirëpritur në shtëpi pas një muaji kaq të padepërtueshëm.”

Dhe Hayley nuk kishte mbaruar ende duke lavdëruar burrin e saj. Ajo përshëndeti “ngacmimin, shkëlqimin dhe përkushtimin e tij për përsosmëri”. Të gjitha Emmy-të e Derek janë një dëshmi për këtë.

“Më ka pëlqyer të jem në gjendje të dëshmoj dhe të jem i ndarë [sic] e udhëtimit tuaj deri këtu dhe mezi pres të shoh se çfarë tjetër ka e ardhmja. Unë të dua më shumë se çdo gjë dhe jam kaq e pabesueshme krenare për ty, sot dhe gjithmonë”, ka shkruar Hayley.

Ekipi i Reality Tea i dërgon urimet më të mira dhe dashurinë e vazhdueshme Hayley gjatë shërimit të saj.

Mund të ndiqni sezonin 32 të Dancing with the Stars në Disney+.

JU LUTEM TË LIRE TË LËNI NJË MESAZH POZITIV PËR HAYLEY DHE DEREK POSHTE.