Delilah Belle Hamlin ndan këshilla për stilin nga mami Lisa Rinna

Klea

Delilah Belle Hamlin ndan këshilla për stilin nga mami Lisa Rinna

Mos u shqetësoni për Delilah Belle Hamlin kur vjen puna te stili: mamaja e saj Lisa Rinna-s e mori të mbuluar. Është një gjë e bukur kur nënat ua përcjellin njohuritë vajzave të tyre: receta familjare, këshilla për para apo edhe këshilla për një martesë të lumtur. Në shtëpinë e Rinës gjërat janë pak më ndryshe sepse ajo nuk është një nënë e zakonshme, ajo është një nënë e lezetshme.

Delilah, e cila është vajza më e madhe e Lizës, së fundmi ka biseduar me Page Six për stilin personal. Ajo ka zbuluar këshillat e stilit që i ka dhënë mami. Të kesh një yll të Real Housewives of Beverly Hills si prind ka disa përfitime.

Delilah Belle Hamlin dhe Lisa Rinna janë pjesë e një fame të njohur të modës

(Foto nga Robin L Marshall/Getty Images)

Pas daljes së saj nga RHOBH, Rinna e ka vrarë atë me pamjet e saj editoriale të modës së lartë. Lipsa është e njohur për paraqitjen, por çuditërisht, këshilla e vetme e modës që ajo u dha vajzave të saj është se “rehatia është çelësi”.

Delilah shpjegoi, “Unë dhe motra ime do të duam përgjithmonë për t’u përgatitur, dhe ajo do të thoshte: “Djema, bota e jashtme nuk është një pistë”.

Edhe tani, si një 25-vjeçare, Delilah tregoi se ajo ende përdor atë këshillë nga mamaja e saj për të qenë komode. Kur vendosi për një look, ajo tha se përpiqet të synojë “seksi, cool dhe komode”.

Modelja dhe nënshkruesja më pas vazhdoi të shpjegojë se si ajo e lartëson pamjen e saj ndërkohë që i përmbahet atmosferës komode që i mësoi nëna e saj. Sekreti i Delilah? Të veshësh të brendshme si veshje të sipërme – por jo si një fëmijë i vogël që vishet si një superhero. Në vend të kësaj, është në një mënyrë elegant. Ajo shpjegoi, “Më pëlqen që të duket paksa, kështu që ju merrni pak shije të “Oh, ajo është pak pikante sot”.

Në RHOBH, të gjithë ne hodhëm një vështrim në arkivin e garazhit të Rinna-s me rroba të stilistëve të vjetër. Dhe megjithëse Rinna është më se e lumtur të ndajë këshilla për modën me vajzat e saj, Delilah tha me shaka se mamasë së saj “nuk i pëlqen të ndajë” modat aktuale. Megjithatë, kjo nuk e ka penguar Delilah të trashëgojë disa pjesë aty-këtu. Ata veshin të njëjtën madhësi këpucësh, kështu që i bën gjërat më të lehta! Delilah bëri shaka, “Është e përshtatshme … Unë e di se ku jeton ajo.”

Real Housewives of Beverly Hills rikthehet në Bravo – pa Lisa Rinna – të mërkurën, më 25 tetor, në orën 8/7c.