David Eason

Klea

David Eason del jashtë pasi fansat e akuzojnë për vrasjen e Jace pas zhdukjes së dyshimtë të adoleshentit

David Eason del jashtë pasi fansat e akuzojnë për vrasjen e Jace pas dyshimit të adoleshentit Zhdukja

Janelle Evans

David Easonburri i ish Mami adoleshente 2 yll, Jenelle Evansgoditi kritikët e mediave sociale mes një kërkimi të furishëm për djalin e tij 14-vjeçar, Jace, të martën. Adoleshenti u raportua si i arratisur, por u gjet shëndoshë e mirë në të njëjtën ditë. Eason hodhi një diatrime të mbushur me shpifje në Instagram, duke përplasur ndjekësit dhe trollët në internet për kritikat e tij gjatë krizës familjare.

“Kështu që të gjithë me të vërtetë mendoni se e dini se për çfarë po flisni,” Eason i përfolur. “Ju dëshironi të vini këtu duke supozuar të gjitha llojet e sh- rreth Jace. Kjo është ajo që ju do të bëni. Sepse unë kam qenë këtu jashtë duke vrapuar nëpër pyll për dy orë e gjysmë duke u përpjekur ta gjej atë. Po. Unë jam ulur në kondicioner dhe jam përpjekur të freskohem. Sepse pothuajse pata një goditje nga nxehtësia duke u përpjekur të gjeja këtë fëmijë.”

Tirada e tij vazhdoi teksa rrëfente reagimin e policisë.

Eason tha: “E dini çfarë më thanë? Shko në shtëpi. Ne kemi dronë, kemi helikopterë, kemi qen, kemi ATV, biçikleta dheu. Ne do ta gjejmë atë. Më thanë të shkoja në shtëpi dhe të sigurohesha që të mos hyjë në derë. E dini, sikur ai nuk shkon me autostop në shtëpi apo diçka tjetër.”

“Atëherë të gjithë ju budallenj dëshironi të vini në postimin tim ku unë po këndoj një këngë disa ditë më parë dhe të më thoni se duhet të ndaloj së luajturi në mediat sociale,” vazhdoi ai. “Po, si thua për f- ti nënë-. Unë jam i pari që vrapoi pas bythës së tij për ta gjetur. Unë isha i pari. Epo, në fakt drejtori ishte. Pra, mos ejani këtu duke u përpjekur të më tregoni se çfarë f- mendoni se po ndodh.”

“Të lutem. Unë i bëj të gjitha punët këtu. Unë kujdesem për gjithçka përreth. Dhe nëse mendoni se nuk e bëj këtë, vetëm për shkak të asaj që dikush mund t’ju thotë kur është i tërbuar, ju jeni duke gabuar.”

Shtypni luaj më poshtë për të parë.

TMZ ishte i pari që e raportoi këtë Jace kishte ikur, por ajo që e nxiti vendimin e adoleshentit mbetet e paqartë. Jenelle’s nënë, Barbara Evans, thuhet se foli me nipin e saj të hënën dhe deklaroi se ai u shfaq mirë. Gazeta raportoi se Barbara thirri për të kontrolluar vajzën e saj atë ditë pasi ish-çifti i MTV-së kishte qenë në grindje publike. Jenelle gjoja i tha mamasë së saj se donte të mbetej vetëm.

Eason mori në shënjestër Barbara gjatë shkrirjes së tij në mediat sociale, duke thënë – “Dhe nëse mendoni se mund të supozoni disa s- për shkak të një artikulli që keni parë sepse Barbara shkon në internet duke thënë diçka, ajo as nuk e di se për çfarë po flet. Ajo as nuk e di se për çfarë po flet. Ju nuk mund të merrni e Barbarës fjalë për të. Ajo po shet artikuj për para. Duhet të paguash disi për pensionin”.

Jenelle Evans

Jenelle mori kujdestarinë e fëmijës së saj të madh nga nëna e saj, në muajin mars.

Jenelle lëshoi ​​një deklaratë mbi Jace’s kthehet, duke pretenduar se zhdukja e tij nuk kishte të bënte me problemet e saj Eason.

Jace Evans

Ajo shpjegoi: “Si një nënë djalë, fëmijët mund të sillen dhe të rebelohen, siç jam i sigurt se shumica prej nesh dikur kanë bërë gjithashtu si fëmijë. Jaceu fut në telashe në shkollë, vendosëm t’i hiqnim telefonin dhe atëherë ai vendosi të ikte, Jace është një fëmijë i mirë dhe ne nuk kemi të bëjmë me asgjë me të cilën shumica e familjeve nuk merren gjatë rritjes së fëmijëve, kjo nuk ka të bëjë absolutisht me situatën time. David, ne nuk debatojmë para fëmijëve tanë dhe nuk zihemi para fëmijëve tanë. Ky është një djalë adoleshent që është adoleshent i çmendur që vendosëm t’i heqim telefonin.”

David Eason

Tifozët e indinjuar shprehin shqetësimet dhe teoritë e tyre pas reagimit intensiv të David Eason ndaj akuzave rreth zhdukjes shqetësuese të Jace. Një person shkroi, “David gjithmonë dukej i paparashikueshëm në shfaqje, jam i sigurt se ai ndoshta e vrau Jace dhe e varrosi diku.”

Jace Evans

Një tjetër tha: “Nuk është hera e parë që Davidi është në ujë të nxehtë. Nuk do të më befasonte nëse ai do të përfshihej disi.”

Dikush tjetër komentoi: “Nëse ai po rrëshqet kaq shumë, ndoshta ka diçka për të fshehur. Thjesht duke thënë.” Ndërsa një tjetër fans ndau: “David ka qenë gjithmonë problematik. Ku ka tym, ka zjarr.”

David Eason

Një kritik ndau: “Të kujtohet kur Davidi e bëri atë gjë në shfaqje? Gjithmonë ka qenë e qartë se ai është i aftë për diçka të tillë.”