Datat më të paharrueshme në historinë e Bachelor

Klea

Datat më të paharrueshme në historinë e Bachelor

Bachelor është një mënyrë jokonvencionale për të gjetur dashurinë, kështu që ka kuptim që datat do të ishin po aq…unike. Në 28 sezonet e fundit, ka pasur shumë takime të paharrueshme. Disa takime ishin të paharrueshme për shkak të romancës, të tjera sepse ishin ose krejtësisht të çuditshme ose një fatkeqësi e plotë. Sido që të jetë, ato janë vendosur për mirë në trurin tonë.

Këtu janë dhjetë nga datat më të paharrueshme në historinë e Bachelor.

Data e gravitetit zero (Nick Viall dhe Vanessa Grimaldi)

Vanessa Grimaldi shënoi golin e parë një me një të sezonit, por duke marrë parasysh se si përfundoi, ajo ndoshta do të donte që Nick Viall të zgjidhte dikë tjetër.

Nick zgjodhi Vanessa-n për datën e simulimit të hapësirës. Të dy hipën në një aeroplan të krijuar për të imituar mungesën e peshës së një fluturimi në hapësirë. Filloi shkëlqyeshëm, me të dy duke ndarë disa puthje të lezetshme ndërsa notonin në ajër, por më pas Vanessa filloi të ndihej e përzier dhe përfundoi duke u hedhur në një qese plastike. Juck. Shume jo romantike.

Boob Art (Data e grupit të Jason Mesnick)

Ka disa takime për Bachelor që mund t’i rikrijoni në jetën reale, por takimi i Jason Mesnick për artin e gjoksit nuk është një prej tyre. Në sezonin 13, Jason i mori gratë për të bërë kallëpe të gjoksit të tyre në ankand në një ngjarje bamirësie. Ndërsa ne jemi të gjithë për një takim filantropik, kjo ishte thjesht e çmendur.

Puthja e Rekordit Botëror (Sean Lowe & Lesley Murphy)

Takimi kokë më kokë i Sean Lowe me Lesley Murphy paraqiti një udhëtim në Muzeun e Rekordeve Botërore Guinness, ku të dy kishin për detyrë të thyenin rekordin botëror për puthjen më të gjatë. Të dy u puthën për 3 minuta e 15 sekonda, që ishte rreth 3 minuta më shumë se sa donin të shikonin shikuesit. Ata u ndjenë në siklet. U ndjemë në siklet. Në përgjithësi, ishte thjesht një ide e keqe, por e paharrueshme.

Data e nuhatjes (Data e grupit të Ben Higgins)

Data e nuhatjes së Ben Higgins jeton pa qira në trurin tonë. Për një nga takimet në grup, Ben i ftoi gratë në “Love Lab” për të testuar se cilat zonja mendonte se kishin erën më të mirë. Mirë??? Beni i mbylli sytë, ndjeu erën e grave dhe më pas i tha një shkencëtari aroma e të cilit i pëlqente më shumë. Pjesa më e mirë ishte kur ai e përshkroi një nga aromat e gruas si “të thartë”. Po.

Koncerti Backstreet Boys (Data e grupit të Nick Viall)

Kjo ishte e mrekullueshme. Në një nga takimet e grupit të Nick Viall, gratë duhej të bënin një kërcim në një koncert të Backstreet Boys. Epo, ne jemi xhelozë. Ne patjetër do të zgjidhnim këtë mbi datën me erë të Benit

The Costco Date (Chris Soules & Kaitlyn Bristowe)

Jo të gjitha datat e Bachelor janë udhëtime me helikopter dhe fishekzjarre; ndonjëherë, ju thjesht shkoni në Costco. Chris Soules zgjodhi Kaitlyn Bristowe për një nga takimet më të ftohta të të gjitha kohërave. Data ishte aq e rastësishme, gjë që e bëri atë të paharrueshme. Gjithashtu, Kaitlyn është jashtëzakonisht karizmatike, kështu që e bëri argëtuese ta shikonte. Nëse jeni duke kërkuar të rikrijoni një datë Bachelor me buxhet buxhetor këtë Ditën e Shën Valentinit, kjo është padyshim ajo.

The Wedding Dress MuckFest (Data e grupit të Chris Soules)

Data Costco nuk ishte e vetmja datë e paharrueshme nga sezoni i Chris. Kush mund ta harronte kur i bëri gratë të zvarriteshin nëpër baltë të veshura me fustane nuse? Data ishte një metaforë e përsosur për shfaqjen dhe na pëlqente çdo minutë.

Derbi i Demolition (Data e Grupit Arie Luyendyk)

Në një nga takimet e para të grupit të Arie Luyendyk, gratë konkurruan në një derbi rrënimi, një shenjë për karrierën e garave të Bachelor. Ishte argëtuese të shikoje gratë të dekoronin makinat e tyre dhe të konkurronin në garë, por pjesa më e mirë ishte Annaliese Puccini që zbuloi se kishte PTSD në makinë parakolp. Ikonike.

Regjistrimi i fotografive të ilustruara sportive (Data e grupit të Brad Womack)

Të shikosh djalin me të cilin po takohesh duke krijuar një foto të Sports Illustrated me një grua tjetër pikërisht përballë teje tingëllon si h***, gjë që e bëri atë takimin perfekt në grup. Prodhuesit ishin të çrregullt për këtë.

Dasma e rreme (Ben Flajnik & Courtney Robertson)

Në sezonin 16, Ben Flajnik dhe Courtney Robertson u martuan fals me unaza martese dhe betime. Të dy ia derdhën zemrat njëri-tjetrit pasi u njohën vetëm për një minutë ishte e egër. Me të vërtetë na bëri të ndalemi dhe të mendojmë, “Kjo shfaqje është e çmendur”.