Dashuria është e verbër Sezoni 6: Mateu mbron veten

Klea

Dashuria është e verbër Sezoni 6: Mateu mbron veten

Dashuria eshte e verber Ylli i sezonit 6 Matthew Duliba po rregullon rekordin. 37-vjeçari këshilltar i lartë financiar nga Charlotte, Karolina e Veriut, e gjeti veten në ujë të nxehtë, i portretizuar si djali i keq i sezonit. Pse pyet? Epo, Matthew u fut në grupet e takimeve të armatosur me një listë pyetjesh, duke sfiduar takimet e tij, duke iu shmangur pyetjeve dhe në dukje duke bërë dalje dramatike në mes të bisedës.

Por prisni, siç raportoi ET, Matthew ka një ndryshim komplot për ne. Ai po futet në qendër të vëmendjes për të mos zotëruar rolin e tij zuzar, por edhe për të ndarë anën e tij të historisë.

Mungesa e alkoolit dhe redaktimi

Pasi faqja Love Is Blind në Instagram shfaqi një rrëmujë të momenteve më pak se kalorësiake të Matthew, ai nuk mund të qëndronte i heshtur. Nga thellësia e seksionit të komenteve, Matthew zbuloi një gjë të këndshme: ai e trajtoi të gjithë eksperimentin me maturi, falë mënyrës së tij të jetesës pa alkool.

Ai beson se kjo ishte një pengesë në krijimin e lidhjeve menjëherë nga porta. Por kjo nuk është e gjitha – Matthew sugjeron se ka pasur pak redaktim krijues, duke lënë të kuptohet për një rrëfim të ndërruar për të hedhur një hije mbi karakterin e tij.

“Mezi pres të tregoj anën time të historisë me të vërtetën e plotë në kohën e duhur”, deklaroi ai, duke iu drejtuar një incidenti specifik ku dukej se ai la një takim të varur në mes të bisedës. “Keqpërfaqësimi i së vërtetës, kurrë nuk u largua kur një grua fliste.”

Është interesante se Sarah Ann, një tjetër pjesëmarrëse dhe viktimë e supozuar e largimit të papritur të Mateut, e mbështeti atë. Ajo shkoi në Instagram Stories për të pastruar ajrin: “Jo, ai nuk e bëri. Do ta lë Matt të flasë për këtë, por ne jemi mirë.”

Komploti trashet ndërsa mësojmë se Matthew vërtet krijoi lidhje me Amber AD Desiree dhe Amber Grant. Megjithatë, drama u përshkallëzua kur ata zbuluan se po merrnin asgjë të ëmbël identike prej tij. I konfrontuar me AD, Matthew zgjodhi të dilte nga skena majtas, duke deklaruar në vend të tij ndjekjen e Amberit.

Pra, cila është historia e vërtetë? A u keqkuptua Mateu, viktimë e redaktimit selektiv? Apo ka më shumë në këtë përrallë të romancës së bazuar në pod? Qëndroni të sintonizuar!

Sezoni i 6-të i Love Is Blind nxjerr episodet e reja në Netflix të mërkurën, më 28 shkurt.