Dashuria është e verbër Sezoni 6 duhet parë

Klea

Dashuria është e verbër Sezoni 6 duhet parë

Dashuria eshte e verber Sezoni 6 filloi fort në ditën e të dashuruarve dhe nuk zhgënjeu! Sezoni 6 është tashmë shumë më i mirë se sezonet e kaluara të Love Is Blind (duke parë ju Sezonin 5!). Pas disa sezoneve të vështira, Sezoni 6 e ka kthyer Love Is Blind në rrugën e duhur në të gjitha mënyrat e duhura. Nga çiftet e pëlqyeshme deri te drama intriguese, këtu janë të gjitha arsyet pse “Love Is Blind” sezoni 6 duhet parë patjetër!

Sezoni 6 ka çifte që ia vlen të rrënjosni

Një nga pjesët më të mira të sezonit 6 deri më tani është se shumica e çifteve janë në të vërtetë të pëlqyeshëm. Sezoni 5, për shembull, shikuesit me të vërtetë të dështuar në këtë front. Sezoni 5 kishte vetëm tre çifte që u fejuan në Pods. Taylor Rue dhe Jared “JP” Pierce u ndanë menjëherë më pas, dhe lidhja e tyre nuk ishte e vetmja që u prish. Izzy Zapata dhe Stacy Snyder ishin të papajtueshëm nga kërcimi, dhe Milton Johnson dhe Lydia Velez Gonzalez nuk tërhoqën as vëmendjen e shikuesve.

Fatmirësisht, Sezoni 6 tashmë po kompenson rrëmujën që ishte sezoni 5. Sezoni i 6-të pa pesë çifte që u fejuan brenda koshave, gjë që është në të njëjtin nivel me sezonet e mëparshme. Amy Tiffany dhe Johnny McIntyre ishin çifti i parë që u fejuan këtë sezon, të cilët shpresojmë se do të arrijnë në altar. Amy dhe Johnny nuk u përfshinë në asnjë dramë, dhe në vend të kësaj ndërtuan një lidhje të vërtetë brenda pods.

Brittany Mills dhe Kenneth Gorham, të cilët ndajnë vlera të ngjashme, janë një tjetër çift që ia vlen të rrënjoset për këtë sezon. Brittany dhe Kenneth krijuan lidhjen e tyre bazuar në dashurinë e tyre për Zotin, dhe është e qartë se ata kanë shumë të përbashkëta. Ashtu si Amy dhe Johnny, Brittany dhe Kenneth nuk ishin të përfshirë në asnjë dramë apo trekëndësh dashurie në pods.

Së fundi, pavarësisht uljeve dhe uljeve të tyre deri më tani, Amber “AD” Desiree dhe Clay Gravesande janë një tjetër çift i pëlqyeshëm këtë sezon. Pavarësisht nga një fillim i vështirë në bishtaja, AD dhe Clay duket se kanë një lidhje dhe tërheqje të vërtetë me njëri-tjetrin në botën reale. Ndërsa çifti nuk është perfekt, marrëdhënia e tyre duket mjaft e fortë për të arritur me sukses në altar.

Ylli i Chelsea-Trevor-Jimmy-Jessica Love është magjepsës

Ndërsa drama në Love Is Blind mund të jetë e padurueshme ndonjëherë, drama në sezonin 6 është argëtimi kryesor. Një nga aspektet më dramatike të episodeve të para ishte një “yll dashurie” midis Chelsea Blackwell, Jimmy Presnell, Jessica Vestal dhe Trevor Sova.

Chelsea dhe Jessica të dy zhvilluan një lidhje të fortë me Jimmy-n, i cili luftoi për të zgjedhur midis dy grave. Në të njëjtën kohë, Chelsea po eksploronte gjithashtu një lidhje me Trevorin, i cili pranoi se e donte atë. Në fund të fundit, Jimmy dhe Chelsea vendosën që dëshironin të ishin bashkë, duke i lënë Jessica dhe Trevor zemërthyer. Megjithatë, marrëdhënia e Jimmy dhe Chelsea nuk ka qenë postimi më i qetë.

Bazuar në një vështrim të fshehtë të pjesës tjetër të sezonit në fund të Episodit 6, ne e dimë se Jessica dhe Trevor do të kthehen. Jimmy shihet duke i thënë Xhesikës se ajo është ende zgjedhja e tij numër një, ndërsa Chelsea duket e gëzuar për ta takuar Trevorin ballë për ballë. Kjo sigurisht që do të jetë interesante për t’u parë dhe do t’i shtojë një erëz shumë të nevojshme historisë së lodhshme të Jimmy dhe Chelsea.

Trekëndëshi i dashurisë Jeramey-Laura-Sarah Ann është gjithashtu bindës

Një tjetër trekëndësh interesant dashurie në sezonin 6 u zhvillua mes Jeramey Lutinski, Laura Dadisman dhe Sarah Ann. Jeramey krijoi një lidhje të fortë me Laurën dhe Sarën, por në fund vendosi t’i propozojë Laurës. Megjithatë, pasi mbërritën në Republikën Domenikane, lidhja e tyre goditi një pengesë kur ata u përleshën natën e parë. Kjo rezultoi që Jeramey të pretendonte se donte të shkonte në shtëpi, gjë që la Laura të tronditur.

Nga teaser-i në fund të Episodit 6, ne e dimë se Sara do të kthehet gjithashtu. Para se të largohej nga bishtaja, ajo i tha Jerameit se do të shiheshin përfundimisht dhe kishte të drejtë. Pas kthimit të Sarës, duket se Jeramey do të lidhet sërish me të. Kjo do ta vërë në rrezik serioz lidhjen e tij me Laurën, ndaj do të jetë interesante të shihet se si do të zhvillohet ky trekëndësh dashurie!

Sezoni i 6-të i Love Is Blind tashmë ka mahnitur shikuesit dhe më e mira me siguri nuk ka ardhur ende!