Dashuria është e verbër Parashikimet e fundit të sezonit 6

Klea

Dashuria është e verbër Parashikimet e fundit të sezonit 6

Dashuria eshte e verber Sezoni 6 pothuajse ka përfunduar, me vetëm finalen dhe ribashkimin ende për t’u transmetuar. Ndërsa pesë çifte u fejuan në bishtaja, vetëm tre çifte arritën në altar. Këto tre çifte përfshijnë Amy Cortés dhe Johnny McIntyre, AD Smith dhe Clay Gravesande, dhe Chelsea Blackwell dhe Jimmy Presnell.

Ka shumë mënyra se si mund të shkojnë këto tri dasma dhe shikuesit nuk e kanë idenë se çfarë të presin. Këtu janë të gjitha parashikimet tona për finalen e sezonit 6 të Love Is Blind, le të zhytemi!

Kush do të qëndrojë së bashku?

Çdo sezon i Love Is Blind ka parë të paktën një çift të martohet në altar dhe nuk ka gjasa që sezoni 6 të jetë ndryshe. Në këtë pikë, çifti i vetëm për të cilin kemi besim se do të qëndrojnë së bashku është Amy dhe Johnny.

Amy dhe Johnny kanë qenë çifti më i fortë i sezonit nga kërcimi, të cilin edhe anëtarët e tjerë të kastit e kanë njohur. Ata ishin çifti i parë që u fejuan me bishtajat, pasi zhvilluan një lidhje të shpejtë. Në botën reale, Amy dhe Johnny u përballën dukshëm më pak me dramë sesa çiftet e tyre. Çifti shkoi mirë me familjet e njëri-tjetrit, dhe Johnny madje mori bekimin e baballarëve të Amy për t’u martuar me të.

Shqetësimi kryesor për Amy dhe Johnny deri më tani ka qenë që Amy nuk është nën kontrollin e lindjes. Ndërsa Amy dhe Johnny të dy duan fëmijë, ata kanë rënë dakord që të mos i kenë për disa vite. A është biseda për kontrollin e lindjeve që mund të hedhë çelësin në punë? Ky problem mund të rregullohet lehtësisht, kështu që nuk ka gjasa që të bëjë që Amy ose Johnny të thonë jo në altar. Por, gjëra të çuditshme kanë ndodhur…

Kush do të ndahet?

AD dhe Clay janë përballur me shumë pengesa në marrëdhëniet e tyre në botën reale, të cilat duken si shumë për t’u kapërcyer. Çifti e kanë pasur të vështirë të përshtaten me oraret e njëri-tjetrit. Clay punon me orë të gjata, ndërsa orari i AD është më i relaksuar. AD ka shprehur zhgënjim me orarin e Clay në shumë raste. Plus, nuk duket se ai është i gatshëm ta ndryshojë atë.

Një çështje tjetër në anën e Clay të marrëdhënies është frika e tij për të tradhtuar AD pas martesës. Clay është shprehur se për shkak të rritjes me një baba që tradhtoi nënën e tij, ai shqetësohet se do të bënte të njëjtën gjë. Nuk duket se Clay ka bërë ndonjë punë për të adresuar këtë shqetësim. Supozimi im është se AD mund të thotë po, por se Clay ka shumë të ngjarë të thotë jo.

Gjithashtu duket e pamundur që Chelsea dhe Jimmy të martohen. Marrëdhënia e tyre në botën reale ka qenë tepër e trazuar. Chelsea dhe Jimmy filluan të përballen me dramë sapo u larguan nga kampi. Chelsea ndjeu sikur Jimmy nuk i tregoi asaj dashuri të mjaftueshme, ndërsa ai pretendonte se po tregonte më shumë se sa ishte mësuar. Lidhja tjetër e Jimmy-t, Jessica Vestal, ka qenë gjithashtu një temë prekëse për çiftin.

Për më tepër, Chelsea dhe Jimmy kanë pasur shumë zënka ndërsa jetonin së bashku, duke përfshirë një që bëri që Jimmy të largohej për natën. Një nga këto zënka u ndez pasi Chelsea u përball me Jimmy-n për të fjetur me një nga miqtë e tij femra në të kaluarën. Chelsea e kishte takuar më parë mikun dhe nuk ndihej rehat që Jimmy ishte ende aq afër saj. Supozimi im është se si Chelsea ashtu edhe Jimmy do të thonë jo në altar, megjithëse është e mundur që njëri prej tyre mund të thotë po.

A do të ketë ndonjë dramë?

Dashuria është e verbër nuk do të ishte Dashuria është e verbër pa ndonjë dramë. Ka disa aspekte në tregimet e çifteve që mund të shkaktojnë dramë gjatë finales. Si zakonisht, Chelsea dhe Jimmy janë çifti që ka më shumë gjasa të përfshihet në dramë. Episodi 11 u ndal në një shkëmb, ku Chelsea shihet duke menduar nëse dëshiron të martohet me Jimmy.

Për më tepër, është një mundësi e madhe që Xhesi të jetë ende një problem për çiftin. Dukej se Jimmy-t i pëlqente shumë Jess-it kur ata folën në festën e aktorëve, kështu që është e mundur që ajo ende mund ta ndajë atë dhe Chelsean. Ndërsa nuk e dimë saktësisht se çfarë drame do të sjellë finalja, jemi të sigurt që do të ketë disa!

Përfundimi i sezonit të 6-të të Love Is Blind është i disponueshëm për t’u transmetuar në Netflix nga e mërkura, 6 mars nga ora 3 e mëngjesit ET.