Dashuria është e verbër Çiftet ende bashkë

Klea

Dashuria është e verbër Çiftet ende bashkë

Kush e njihte Netflix-in Dashuria eshte e verber do të ishte një goditje kaq e madhe? Do të kisha menduar se do të ishte e lehtë të dalloja humbësit ose fituesit që fshihen pas ekranit. Megjithatë, disa norma vendosën të kapnin verën e tyre të zgjedhur dhe të zbulonin nëse dashuria ishte vërtet e verbër. Për ata pak me fat që zbulojnë se shigjeta e Kupidit i goditi, marrëdhënia e tyre ka qenë e lumtur. Për të tjerët, jo aq shumë. Ndonëse nuk mendoj se mund të angazhohem për një eksperiment të tillë, të paktën nuk është se ata po marrin pjesë në Married at First Sight. Tani, ky është angazhim! Pra, kush i ka rezistuar provës së kohës dhe kush nuk ka arritur në vijën e finishit?

Lauren dhe Cameron

Ndoshta çifti më i lezetshëm i të gjitha kohërave. Lauren Speed ​​dhe Cameron Hamilton u takuan gjatë sezonit të parë të Love Is Blind dhe u fejuan dhe u martuan. Analitika dukej se funksionoi për dyshen që në fillim. Së fundmi ata festuan përvjetorin e tretë të martesës (sa bukur!). Fansat do të kujtojnë se Cameron propozoi martesë pas vetëm pesë ditësh, por kur e dini, e dini, a kam të drejtë?

Çifti një herë i tha People, “Në një moment të caktuar, nuk kisha më dyshime se ky ishte personi me të cilin do të kaloja pjesën tjetër të jetës sime, sepse ishim në gjendje të thelloheshim kaq thellë në bisedat tona dhe në një farë mënyre. që mendoj se asnjëri prej nesh nuk e kishte pasur më parë.” Të dy kanë nisur një podcast dhe kanë rinovuar betimet e tyre ndërsa ishin në Las Vegas.

Kelly Chase dhe Kenny Barnes

Mendova se Kelly Chase dhe Kenny Barnes do t’ia dilnin sepse e goditën shumë mirë gjatë sezonit të tyre. Përsëri, çifti nga Sezoni 1 ishte një dyshe premtuese dhe vetëm tre takime në Kenny u përkulën në gju për t’i kërkuar Kelly-t për martesë. Për mendimin tim, kjo ishte kur shfaqja ishte në formën e saj më të pastër, por me sa duket, kishte një tradhëti që po ndodhte në prapaskenë.

Vetëm gjashtë javë pas lojës, Kenny ishte i etur për të dhënë dashuri dhe Kelly nuk mund të kujdesej më pak. Këto ishin shenjat e para të telasheve, dhe rezulton se ata nuk kishin ndërmend të martoheshin në serial, por përkundrazi do ta përdornin atë kohë për të njohur më shumë njëri-tjetrin. Shpejt përpara në përfundimin e shfaqjes dhe Kenny duke fantazuar Kelly; të dy tani nuk janë më bashkë.

Amber dhe Matt

Epo, a nuk janë thjesht të adhurueshëm këta të dy? Amber Pike dhe Matt Barnett i përshëndetur gjithashtu nga Sezoni 1, kështu që le të themi se kam një vend të butë për vitin e parë. Edhe pse Matt po fliste me disa gra të tjera, në fund të sezonit, të dy u fejuan dhe u larguan në lumturinë martesore. Dyshja është pesë vjet në dhe prindër krenarë qen. Thjesht tregon se dashuria nuk ishte e verbër për ta.

Carlton Morton dhe Diamond Jack

Carlton Morton dhe Diamond Jack patën një shkëndijë të menjëhershme, por mjerisht, ata nuk mundën ta ndiznin flakën. Pas vetëm dhjetë ditësh bisedë, e cila dukej si një jetë në krahasim me të shpejtë të serialit, ata u fejuan. Më në fund ata panë njëri-tjetrin dhe kimia seksuale u ndez. Por në vend që pjesa e tyre e dashurisë së zjarrtë të lulëzonte, përralla e tyre u rrëzua dhe u dogj kur mbërritën në Meksikë.

Gjatë bisedave të tyre në pod, Carlton mori një vendim mjaft të ashpër për të mos i treguar të fejuarës së tij se ai ishte biseksual dhe më parë kishte dalë me burra dhe gra. Kur çaji u derdh, i gjithë ferri shpërtheu, duke përfunduar me Diamantin që i hodhi një pije në fytyrë. Ndërsa Diamond qau jashtë skenës drejt teksteve të Beyoncé, Carlton vazhdoi tiradën e tij të famshme. Eshtë e panevojshme të thuhet se të dy nuk funksionuan.

Colleen dhe Bolton

Le të përfundojmë me një notë pozitive këtu. Tani, për një sekondë të nxehtë, isha i shqetësuar se ky çift i sezonit 3 nuk do t’ia dilte, por Colleen Reed dhe Matt Bolton kaloi me ngjyra. Dukej e çuditshme që dyshja nuk vendosën të transferoheshin menjëherë, por kur u tërhoqët dhe e menduat, kishte kuptim. Colleen dhe Bolton ishin takuar në një mënyrë kaq të çuditshme sa u duhej kohë për t’i kuptuar të gjitha. Por kuptoje; ata bënë ashtu siç sapo festuan vitin e dytë të martesës.