Dashuria është bebe të verbër: Të gjithë çiftet e lumtura që kanë fëmijë

Klea

Dashuria është bebe të verbër: Të gjithë çiftet e lumtura që kanë fëmijë

Me gjithë uljet dhe ngritjet e tij, Dashuria eshte e verber ka parë shumë histori suksesi gjatë viteve. Gjashtë sezone më vonë, ka disa çifte të lumtura që tani kanë ose janë në pritje të fëmijëve. Ndërsa disa nga çiftet përbëhen nga dy individë nga Love Is Blind, të tjerët përfshijnë një anëtar të kastit të mëparshëm dhe dikë nga jashtë ekskluzivitetit. Këto janë të gjitha foshnjat nga ekskluziviteti Love Is Blind, dhe ne jemi të fiksuar!

Zack Goytowski & Bliss Poureetezadi-Goytowski

Zack Goytowski dhe Bliss Poureetezadi-Goytowski u takuan në sezonin 4 të Love Is Blind, ku ata ishin një nga tre çiftet që u martuan. Udhëtimi i tyre ishte jotradicional, pasi Zack fillimisht u fejua me Irina Solomonova. Pasi kuptoi se kishte marrë vendimin e gabuar, Zack iu afrua Bliss dhe përfundimisht i propozoi asaj në vend të kësaj.

Në nëntor 2023, Zack dhe Bliss ndanë me gëzim se po prisnin fëmijën e tyre të parë së bashku. Baby Goytowski duhet të mbërrijë shumë shpejt, dhe unë mezi pres!

Alexa & Brennon Lemieux

Alexa Lemieux dhe Brennon Lemieux ishin një çift i preferuar i fansave nga sezoni 3 i Love Is Blind. Çifti fitoi popullaritet për marrëdhënien e tyre të vërtetë, pasi ishte e qartë se ata ishin seriozë për njëri-tjetrin që në fillim. Për habinë e askujt, Alexa dhe Brennon u martuan në fund të sezonit 3, në një ceremoni martesore të shëndetshme.

Në janar 2024, Alexa dhe Brennon ndanë lajmin e lumtur se do të ishin prindër. Lajmi ishte veçanërisht emocionues për këtë çift, pasi më parë ata kishin pasur probleme me fertilitetin. Nuk mund të ishim më të lumtur për këtë çift të mrekullueshëm!

Mark Anthony Cuevas dhe Aubrey Rainey

Mark Anthony Cuevas u fejua me Jessica Batten gjatë sezonit 1 të Love Is Blind, ku më vonë ajo i tha jo atij në altar. Edhe pse Mark mbeti me zemër të thyer, ai më vonë gjeti dashurinë me Aubrey Rainey. Pasi u fejuan për dy vjet, Mark dhe Aubrey u martuan në shtator 2022.

Mark dhe Aubrey tani janë prindër krenarë të dy djemve, Ace dhe Axton. Djemtë janë binjakë irlandezë, pasi kanë lindur me vetëm 10 muaj diferencë. Ata janë thjesht shumë të lezetshëm!

Jessica Batten dhe Benjamin McGrath

Pasi marrëdhënia e saj me Markun nuk funksionoi, Jessica u takua me bashkëshortin e saj tani Benjamin McGrath në vitin 2020. Çifti u takua menjëherë përpara mbylljes së COVID-19, dhe më vonë u martuan në shtator 2022.

Në qershor 2023, çifti mirëpriti djalin e tyre të adhurueshëm Dax. Pavarësisht nga thyerja fillestare e zemrës në Love Is Blind, është mirë të shohësh që të dy Xhesika dhe Marku tani janë prindër të lumtur që po lulëzojnë.

Shaina Hurley dhe Christos Lardakis

Shaina Hurley u nda me Kyle Abrams përpara se të shkonte në altar gjatë sezonit 2 të Love Is Blind, por që atëherë ka vazhduar. Shaina u martua me bashkëshortin e saj Christos Lardakis në korrik 2022, me të cilin ishte që nga viti 2021.

Në shkurt 2024, Shaina dhe Christos mirëpritën djalin e tyre Yiorgos. Shaina vuri në dukje se Yiorgos dukej njësoj si Christos dhe se ai ishte tashmë një djalë i vogël i fortë!

Giannina Gibelli & Blake Horstmann

Giannina Gibelli dhe Blake Horstmann janë një çift i çuditshëm, pasi të dy u shfaqën në shfaqje të ndryshme televizive. Giannina u shfaq në sezonin 1 të Love Is Blind, ndërsa Blake ishte e dyta në sezonin 14 të The Bachelorette. Gjatë sezonit 1, Giannina u refuzua përfundimisht në altar nga ish-i saj Damian Powers. Ish-çifti më vonë u rikthyen bashkë, por u ndanë sërish në vitin 2021.

Giannina dhe Blake e nisën shumë lidhjen e tyre në fillim të vitit 2022 dhe që atëherë kanë vazhduar fort! Në nëntor 2023, çifti i lumtur njoftoi se ishin në pritje të një fëmije. Foshnja e Giannina dhe Blake duhet të lindin çdo ditë.

Bartise Bowden është një baba beqar

Bartise Bowden u fejua me Nancy Rodriguez gjatë sezonit 3 të Love Is Blind, megjithëse lidhja e tyre nuk zgjati shumë. Në altar, Bartise i tha jo Nancy, e cila më parë i kishte thënë po.

Menjëherë pas transmetimit të sezonit 3, Bartise tronditi fansat në prill 2023 kur ai njoftoi se tani ishte baba. Ndërsa Bartise nuk është në një lidhje me nënën e djalit të tij, ai është megjithatë një baba krenar beqar.