Darius Cooks

Klea

Darius gatuan SHADES Restorantin e bandës së zonjës së vjetër të Kandi Burruss pas rishikimit viral të Keith Lee

Darius gatuan SHADES Restorantin e bandës së zonjës së vjetër të Kandi Burruss pas rishikimit viral të Keith Lee

Darius Cooks ka peshuar në debatin e ndezur nga Keith Lee’s rishikimi viral i Kandi Burruss’ Restoranti i Atlantës, Banda e Zonjës së Vjetër.

Darius Cooks

Kur Keith Lee tentoi të patronizonte Banda e Zonjës së Vjetër restorant në pronësi të Amvise të vërteta të Atlantës yll Kandi Burruss, ai u prit me një sërë zhgënjimesh. Thirrjet e tij mbetën pa përgjigje, porositë e DoorDash ishin të pamundura dhe familjes së tij iu tha personalisht se as rezervimet dhe as daljet në fundjavë nuk ishin një opsion, me vetëm një pritje të gjatë për një tavolinë në dispozicion.

Keith Lee

Në mënyrë intriguese, një herë Keith Lee bëri paraqitjen e tij në restorant, stafi i ofroi shpejt një tavolinë – duke i dhënë atij trajtim preferencial bazuar në praninë e tij. Megjithatë, Keith Leendoshta i shtyrë nga vështirësitë e mëparshme, vendosi të largohej dhe të darkonte në një restorant tjetër të njohur.

Darius Williamsi njohur profesionalisht si Darius Cooksështë një influencues i kuzhinës dhe sipërmarrës i tregtisë elektronike, i cili ndez rregullisht një stuhi zjarri për komentet e tij të ashpra për restorantet në pronësi të zezakëve në mbarë vendin.

Pas Keith Lee’s kritika e Banda e Zonjës së Vjetër restorant, Darius Cooks shkoi në Instagram për të hequr dorë nga Lee’s koment. Ai shkroi, “Sinqerisht, Kandi duhet të falënderoj Zotin që Keith Lee nuk e shijoi ushqimin.”

Darius’ Postimi në Instagram tërhoqi vëmendje të konsiderueshme, duke grumbulluar mbi 2000 komente dhe duke marrë 10259 pëlqime. Një person shkroi, “Asnjë gënjeshtër e thënë! Billy goat fyti duhet ose t’i bashkojë restorantet ose t’i largojë nga fytyra jonë.”

Darius Cooks

Një tjetër ndjekës ndau: “Fakte!!! Shkova atje dhe bërxolla ime e qengjit dukej sikur dikush e kafshoi, kështu që kërkova një të re përpara se kamarieri të largohej dhe ai më tha: “Epo, ju ende po paguani për këtë dhe duhet të paguani për një pjatë të re vetëm që ata ta rregullojnë. ajo “KURRE MË !!!!!”

Kandi Burruss

Një komentues tha: “Ata patjetër duhet të rrisin ushqimin dhe shërbimin në OLG. Unë e çova mamin atje, ajo tha se do të preferonte të kishte Popees.”

Patrick Dallas

Dariusi cili mbledh miliona ndjekës nëpër platformat e tij, zgjedh restorantet që ai shqyrton bazuar në sugjerimet nga audienca e tij në mediat sociale.

Kandi Burruss

Dikush tjetër vuri në dukje, “Mbarova kur pashë reality show-n për restorantin. Ata patën një ndërprerje të energjisë në një ditë të nxehtë dhe mbyllën të gjithë klientët deri sa u kthye energjia elektrike, sepse regjistrat dhe makinat e kartave të kreditit ishin të fikur. Unë e kuptoj se gjërat ndodhin, por mënyra se si ata e trajtuan atë dukej e gabuar. Dhe Kandi dhe Todd nuk kanë asgjë të bëjnë me ditën në ditë. Është sikur ata të mbështeten në të qenit një atraksion turistik në vend që të shpenzojnë kohë për ta bërë atë një restorant të suksesshëm.”

Kiya Humphries

Dariusi cili më parë drejtonte një dyqan ëmbëlsirash në Çikago dhe disa restorante me shërbime të plota në Atlanta dhe Çikago, mbylli papritmas lokalet e tij të ngrënies në vitin 2020. Ai mbetet një figurë e shquar në median ushqimore, me një prani në internet për shitjen e librave të gatimit, enëve të gatimit dhe gotave.

Kandi Burruss

Sipërmarrja aktuale e ish-restauratorit, Duke ngrënë me DariusCooks e lejon atë të organizojë një sërë darkash ekskluzive në mbarë vendin. Ndërmjet mbajtjes së këtyre darkave me shtatë pjata, të cilat përmbanin artikuj si zarzavate, makarona dhe djathë dhe tortë me kile me këpucar pjeshke, Darius kritikoi restorante të ndryshme për mbështetjen e tyre në ushqimet e konservuara dhe kohët e gjata të pritjes.

Darius Kuks

Në vitin e saj të tetë, seria e darkave është zgjeruar, me Darius organizimi i afërsisht 334 darkave në rreth 44 qytete vetëm këtë vit.