Darius Cooks

Klea

Darius Cooks sulmohet nga pronari i restorantit në Majami për një rishikim të keq, thirret policia!

Darius Cooks sulmohet nga pronari i restorantit në Majami për një rishikim të keq, thirret policia!

Darius Cooksnjë bloger i njohur i ushqimit, u përball me një grindje të rrezikshme me një pronar restoranti në Majami pas vlerësimit negativ të tij për institucionin.

Darius Cooks

Darius është i njohur për udhëtimet në të gjithë vendin për të “rishikuar çdo restorant në pronësi të zezakëve në Amerikë”, ku ai njihet për komentet e tij brutalisht të sinqerta dhe pa rezerva. Stili i tij i drejtpërdrejtë dhe shpesh i hapur i kritikës ka qenë i njohur për të zemëruar si pronarët e bizneseve ashtu edhe klientët e tyre.

Darius Cooks

Darius Cooks u sulmua

Situata përreth Darius Williamsi cili operon me pseudonimin profesional Darius Cooksështë intensifikuar pas rishikimit të tij kritik për “The Licking”, një restorant ushqimor shpirtëror i vendosur në Miami Gardens.

Darius Cooks

Më 17 nëntor, Darius Cooks ndau një postim shqetësues në Instagramin e tij pas një konfrontimi fizik me pronarin e restorantit “The Licking”, një incident që e shtyu të frikësohej për jetën e tij dhe të bënte një denoncim në polici. Kjo përvojë e ka rritur padyshim vigjilencën e tij teksa vazhdon karrierën e tij si kritik ushqimor. Ai shkroi, “Të postoj këtë në rast se përfundoj i vdekur.”

Darius Cooks

Darius vazhdoi, “E-Class si është pronari i @thelickingmiamisouth. Ai e ndoqi Kori dhe unë nga Restoranti Arline në vendin tjetër. Ne po rrotulloheshim për parkim. Pra, nuk ka mundësi që ai ta dinte se ku do të ishim. Ai u afrua drejt meje, ma kapi celularin nga dora, tentoi të sulmonte Corey derisa kuptoi se kishte një aparat fotografik. Ai ma ktheu telefonin tim përsëri dhe kur thirra policinë, vrapoi përsëri te Black Toyota Sienna dhe e ktheu mbrapsht pjesën që nuk mund t’i merrja pjatën. Une jam mire. Pak e tronditur. Por policia është këtu dhe unë do të jem mirë. Por nëse unë vdes, ju e dini se si ndodhi.”

Si filloi drama

Drama nisi më 15 nëntor, pas Darius kritikoi ashpër “The Licking” për 1.6 milion ndjekësit e tij në Facebook – duke deklaruar: “Plehra në çdo mënyrë të ndyrë. Shërbimi. E keqe. Ushqimi i keq. Unë kurrë nuk ju them që të mos shkoni askund. Ata duhet ta mbyllin këtë mut. Është krejtësisht e tmerrshme. ZERO nga 5!” Darius etiketoi direkt restorantin dhe postoi videon e mëposhtme.

Kjo promovoi faqen e restorantit në Instagram për të postuar disa artikuj (në Instagram Stories) duke akuzuar Darius të qenit mashtrues.

Është Darius Cooks një Mashtrues

Gjatë tre viteve të fundit, Darius Cooks ka parë një ndryshim në imazhin e tij publik. Ai u përball me sfida të rëndësishme pasi biznesi i tij i riparimit të kredive u gjobit me një shumë të konsiderueshme gjashtëshifrore në Gjeorgji. Njëkohësisht, ai mbylli papritur tre restorantet e tij të vendosura në Atlanta dhe Çikago. Kjo periudhë pati gjithashtu një rritje të akuzave në mediat sociale, ku ai u kritikua për gjoja shfrytëzimin e grave, keqtrajtimin e punonjësve dhe mashtrimin e klientëve.

Better Business Bureau (BBB) ​​ka raportuar se mbi 70 klientë kanë paraqitur ankesa kundër Darius Cooks. Këta klientë pohuan se kishin paguar për libra gatimi, enë gatimi ose bileta për ngjarjet e tij të gatimit “Drekim me Darin”, por nuk morën produktet që blinin.

Darius Cooks

Darius Cooks I sulmuar

Darius ndau detaje të ngjarjes në rrjetet sociale, duke shpjeguar se ai u përball me pronarin e restorantit, i njohur si “E-Class”, një biznesmen i shquar në Miami.

Sipas Darius, E- Klasa iu afrua në rrugë dhe u identifikua duke i thënë: “Unë jam E-Class dhe dua të flas me ty.” Darius pretendon se pronari i restorantit më pas ia kapi celularin nga dora dhe kërcënoi videografin e tij, Corey. Me sa duket, E-Class e paralajmëroi Corey se do ta “vriste atë”. Pasi kuptoi që Corey po mbante një videokamerë, E-Class thuhet se ia ka kthyer telefonin Darius dhe është larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes.

Darius Cooks

Policia thirri

Pas sherrit, Darius kontaktoi policinë dhe deklaroi qëllimin e tij për të ngritur akuza për bateri të thjeshtë. Ai është shprehur se nuk ka pësuar lëndime fizike por ka qenë i shqetësuar emocionalisht dhe mendërisht nga përplasja. Megjithatë, Darius nuk pengohet nga ky konfrontim dhe dyfishon angazhimin e tij për të vazhduar të prodhojë komentet e tij të diskutueshme të restoranteve – duke u zotuar të intensifikojë përpjekjet e tij.

Darius Cooks

Shtypni luajtjen më poshtë për ta parë Darius tregoni detaje të incidentit të pompimit të zemrës. Ai i ka vënë mbishkrimin videos, “Unë jam fizikisht mirë. Policia është këtu. Detektivët janë në rrugë.”

Ngjarja është shkaktuar nga Darius’ vizitë në “The Licking” më 15 nëntor, ku ai ishte thellësisht i pakënaqur si me ushqimin ashtu edhe me shërbimin. Darius shprehu pakënaqësinë e tij në Instagram, duke shkruar, “Sapo u largova nga @thelickingmiami. Është plehra e plotë. budallallëqe. Gjithçka në lidhje me këtë vend janë gropa. Ushqimi. E tmerrshme. Shërbimi. E tmerrshme. Pse dreqin do të hapni një restorant dhe nuk jeni të mirë për këtë. Mbështetni këtë restorant budallallëk nëse dëshironi. Ata nuk do të më shohin më kurrë! Qëndrimet. Shërbim i keq. Dhe ushqim i tmerrshëm.”

Rick Ross flet jashtë

Pasi sherri bëri xhiron e saj në rrjetet sociale, reperi i njohur dhe ekskluziviteti i Wing Stop, Rick Rosskomentoi Darius’ Një postim i 15 nëntorit në Instagram, ai shkroi: “@thelickingmiami i preferuari im personal dhe shikoj ‘E’ duke e ndërtuar atë në bazën kryesore të MIAMI-t që është tani. @dariuscooks respektoj platformën dhe opinionin por le të mos lejojmë që një përvojë të lërë një ‘shije të keqe’ në gojë lol. Më dërgo DM dhe bëhu i ftuari im. Asgjë veç luv!”

Kush eshte Darius Cooks

Darius Cooks është një figurë që ka gdhendur një vend unik në botën e kuzhinës si blogere ushqimore, kuzhiniere dhe autore librash gatimi. Ai fitoi rëndësi përmes pranisë së tij tërheqëse në mediat sociale, ku ndan receta, këshilla gatimi dhe komente për restorantet. Qasja e tij shpesh përzien gatimet tradicionale jugore me një kthesë moderne, duke tërhequr një audiencë të gjerë. Megjithatë, Darius’ udhëtimi nuk ka qenë pa polemika.

Darius Cooks

Ndikuesi i mediave sociale ka qenë subjekt i debatit dhe shqyrtimit në komunitetin e ushqimit, kryesisht për shkak të pretendimeve në lidhje me praktikat e tij të biznesit dhe vërtetësinë e ekspertizës së tij të kuzhinës. Këto polemika kanë polarizuar opinionet, me disa që vënë në pikëpyetje vlefshmërinë e recetave të tij dhe etikës së biznesit, ndërsa të tjerë mbrojnë me vendosmëri kreativitetin dhe kontributet e tij në kuzhinë. Kjo ndarje vetëm sa ka rritur dukshmërinë e tij në botën e kuzhinës, duke e bërë atë një figurë me diskutim dhe interes të vazhdueshëm.