Danielle Cabral po lufton me shëndetin mendor pas heqjes së barkut

Klea

Danielle Cabral po lufton me shëndetin mendor pas heqjes së barkut

A është kthyer “pasiguria e saj më e madhe” në keqardhjen e saj më të madhe? Javë pas Danielle Cabral zbuloi se kishte një operacion barku, ylli i realitetit ka një përditësim për rikuperimin e saj, dhe kjo është e trishtueshme.

Ylli i Real Housewives of New Jersey shkoi në Historitë e saj në Instagram të mërkurën, më 26 korrik 2023, dhe zbuloi se ajo kishte luftuar me menaxhimin e shëndetit të saj mendor që nga përfundimi i procedurës. Ndërsa i siguroi fansat se do të ishte mirë, Danielle dëshiron dëshpërimisht t’i rikthehet jetës së saj të përditshme.

Në Instagramin e saj, ajo tha: “E dija se ky ishte një rikuperim i vështirë, por shëndeti im mendor po shterron pak këtë javë. Ju nuk mund të bëni një pushim nga të qenit nënë dhe gjithashtu të dëshironi të shtypni jetën. Mbi të gjitha këto, është verë dhe unë jam këtu si Kuazimodo. Kështu që unë kam qenë një lil blahhh. #dhethistooshallkaloj.”

Danielle po zgjedh të qëndrojë pozitive në fund të fundit!

Danielle dëshiron të kthehet në veshjen e rrobave të lezetshme

(Kredia e fotografisë: @daniellecabralofficial/Instagram)

Me sa duket, procedura e barkut po ia prish kohën në kohën e Danielës. E sapoardhura e RHONJ-it donte të kthehej në mënyrë të dëshpëruar për të qenë vetja e saj argëtuese. Të gjithë kemi qenë atje!

Ajo tha, “POR unë jam aktualisht në ‘f***, dua vetëm të vesh rroba të lezetshme, të stërvitem, të ngrihem normalisht dhe të kthehem në fazën e jetës sime të përditshme’. Unë kam regjistruar procesin e rikuperimit, kështu që do ta ndaj me të gjithë ju…”

Në fillim të këtij muaji, Danielle dokumentoi udhëtimin e saj të barkut në një video të gjatë, duke e quajtur stomakun e saj “pasigurinë më të madhe”. Ajo foli për vetëdijen për lëkurën e tepërt që kishte rreth barkut pas lindjes së dy fëmijëve të saj.

Ylli i realitetit zbuloi se dy prerjet e saj traumatike C-e e lanë stomakun e saj “të rrënuar” dhe ishte gjithashtu e lumtur që RHONJ nuk u qëllua në plazh, përndryshe asaj do t’i duhej të shihte pjesën tjetër të aktorëve të saj në “bark të lezetshëm- fustanet e zhveshur.”

Ajo i kishte besuar doktor John Paul Tutela, i cili tashmë kishte bërë zmadhimin e gjoksit dhe rinoplastikën e saj, për palosjen e barkut. Ajo shpresonte të normalizonte procedurën kozmetike për gratë që të mos kenë asnjë gjykim dhe “për ato që të tjerët supozojnë se nuk kanë nevojë për të”.

Edhe pse procesi i rikuperimit është i gjatë, ne e duam Danielle që tha mendimin e saj. Ndoshta do ta shohim në një xhirim dy pjesësh ose në plazh duke xhiruar për sezonin e ardhshëm RHONJ, kush e di?

NA THONI – ÇFARË MENDONI PËR PËRDITËSIMIN E DANIELLE? A MENDONI KIRURGJIA E SAJ TABELA E BARKUT ia vlente?