Daniella Karagach në Bërjen e DWTS Finale me Burrin Pasha

Klea

Daniella Karagach në Bërjen e DWTS Finale me Burrin Pasha

Duke kërcyer me yjet tronditi shikuesit gjatë gjysmëfinales. Mbetën pesë çifte, por një çift do të shkonte në shtëpi. Konkurrenca ishte e ashpër, po ashtu edhe të përzierat e mia. Epo, shfaqja u tërhoq shpejt. Për herë të parë në historinë e DWTS, të pesë çiftet po konkurrojnë në finale.

Dhe ky vendim ishte i veçantë për një arsye tjetër. Profesionistë të martuar të kërcimit Daniella Karagach dhe burri Pasha Pashkov janë të dy në garë në finale. Daniella është partnere me këngëtarin Jason Mraz, ndërsa Pasha është duke kërcyer me yllin e Vanderpump Rules, Ariana Madix.

Daniella dhe Pasha janë profesionistët e parë të martuar që konkurrojnë në një finale

(Disney/Eric McCandless)

Daniella tregoi se sa e veçantë është që ajo dhe Pasha të jenë në finale. “Ai më ndihmon mua, unë e ndihmoj atë dhe ka qenë gjithmonë një përpjekje ekipore që nga fillimi. Të shoh atë të lulëzojë këtë sezon… është në krye të gjithçkaje për mua, kështu që sinqerisht, do të jetë përvoja më e mirë për ne të dy,” tha Daniella për PEOPLE. Çifti mirëpriti fëmijën e tyre të parë, vajzën Nikita, në maj 2023.

Pasha është i emocionuar nga arritjet e tij këtë sezon. “Sinqerisht, sezoni tashmë duket si një fitore. 10 të parat e mia, rezultati im i parë perfekt, finalja ime e parë”, tha ai. “Por në përgjithësi, më e rëndësishme se kaq është një udhëtim i mrekullueshëm me këtë partner të mrekullueshëm.”

Pasha vazhdoi, “Unë jam vetëm mbi hënën i kënaqur me të gjithë. Është më shumë se një konkurs.” Ai e quajti atë “një udhëtim të vërtetë që ndryshon jetën”.

Gjatë eliminimit të mbushur me tension, aktorja Alyson Hannigan dhe Sasha Farber, ylli i The Bachelorette Charity Lawson dhe Artem Chigvintsev dhe Daniella dhe Jason ishin të sigurt.

Kjo i la Pasha dhe Ariana dhe Xochitl Gomez dhe Val Chmerkovskiy në rrezik për të shkuar në shtëpi. Kur Alfonso Ribeiro dhe Julianne Hough njoftuan se të dy çiftet do të shkonin gjithashtu në finale, të gjithë u tronditën.

Ariana iu referua kthesës si “të tmerrshme”. Ajo shtoi, “Kjo ishte gjëja më e ngatërruar ndonjëherë.” Dhe ajo do ta dinte pasi i mbijetoi Skandovalit.

“Mund t’ju them, ndjeva se barku i Arianës u përkul në një top të vogël. Nuk e di si është e mundur, por ishte në një nivel energjik”, pranoi Pasha.

Finalja e sezonit 32 të Dancing with the Stars transmetohet të martën në orën 20:00 ET në ABC dhe Disney+.