Dance Moms Reunion: Cast, Data e Premierës, Trailer dhe më shumë

Klea

Dance Moms Reunion: Cast, Data e Premierës, Trailer dhe më shumë

Kasti i Nënat e kërcimit po ribashkohet për një ribashkim të veçantë dy-orësh. Trailer-i për specialen e ardhshme u publikua të mërkurën, më 6 mars dhe shfaqi disa ish të preferuarat e fansave, duke përfshirë Chloe Lukasiak dhe JoJo Siwa. Jemi ende shumë larg të veçantës, por ndërkohë, le t’i hedhim një sy asaj që dimë së bashku. Këtu është gjithçka që dimë për ribashkimin e ardhshëm.

Kur transmetohet The Dance Moms Reunion?

Dance Moms: The Reunion do të transmetohet në Lifetime të mërkurën, 1 maj në orën 20:00 EST.

Programi do të jetë hera e parë që vajzat do të ulen së bashku para kamerave për të diskutuar kohën e tyre në Abby Lee Dance Company (ALDC).

Fatkeqësisht, jo të gjithë po kthehen. Por ata që duket se janë gati t’i lënë të gjitha në dyshemenë e dhomës së zhveshjes, pasi shpaketojnë disa nga momentet më të paharrueshme dhe tronditëse në historinë e shfaqjes.

Kush do të kthehet për ribashkimin e nënave të kërcimit?

Veteranët e ALDC-së JoJo Siwa, Chloe Lukasiak, Brooke Hyland, Paige Hyland, Kendall Vertes dhe Kalani Hilliker po kthehen të gjithë për specialen e ardhshme përkrah nënave të tyre. Ish-mësuesja e vallëzimit të vajzave Abby Lee Miller nuk është e lidhur me specialin e ardhshëm dhe me sa dimë, nuk do të shfaqet në ribashkim.

Anëtarët e kastit Maddie Ziegler, Mackenzie Ziegler dhe nëna e tyre Melissa Gisoni gjithashtu nuk do të jenë të pranishëm. Maddie dhe Mackenzie kanë bërë një përpjekje të vetëdijshme për t’u distancuar nga shfaqja në vitet e fundit.

Në vitin 2022, Maddie i tha Cosmopolitan se ndërpreu komunikimin me ish-mësuesin e saj të kërcimit pasi u largua nga shfaqja në 2016.

“Për kohën më të gjatë, ne u ndjemë kaq fajtorë. Ajo më stërviti, më ndihmoi, por gjithashtu e dija se do të isha mirë pa të dhe më kishte ardhur keq duke qenë në një mjedis toksik,” tha ajo për median.

Përveç Zieglers, në trailerin mungonin Nia Sioux dhe nëna e saj, Dr. Holly Frazier.

Në ngacmim, JoJo u hodhi hije ish-bashkë yjeve të saj për mospërfilljen e ribashkimit.

“Të mos qëndrojnë këtu është disi si, më lejoni të fshij të kaluarën time, të bëj sikur nuk ka ndodhur kurrë, ta shtyj atë në kanalin e kanalizimeve, kur është sikur, prandaj jeni ai që jeni,” tha ajo.

Për çfarë do të flasin?

Kasti do të prekë një sërë temash në ribashkim, por një temë që dukej se ishte një pikë qendrore është marrëdhënia e tyre me Abby.

Në të kaluarën, Abby ka marrë kritika për mënyrën se si i trajtoi kërcimtarët e saj të rinj. Ajo përdorte stile të pazakonta të mësimdhënies, të cilat shpesh përfshinin vendosjen e vajzave kundër njëra-tjetrës duke i renditur në një piramidë dhe duke i sulmuar verbalisht.

Në trailer, vajzat u hapën për jetën nën gishtin e madh të Abby.

“Mendova se nuk mjaftoja. Në çdo mënyrë”, tha Chloe.

Paige gjithashtu ndau mendimet e saj për Abby-n e saj, duke thënë: “Është e vështirë të thuash se e fal kur ajo më bëri kaq shumë gjëra të këqija.”

Në vitin 2014, Paige paditi ish-mësuesin e saj të kërcimit. Sipas dokumenteve të gjykatës të marra nga The Hollywood Reporter, padia pretendonte se Abby një herë hodhi një karrige në Paige gjatë xhirimeve. Një gjyqtar e pushoi çështjen në korrik 2015 pasi konkludoi se nuk ishin prova të mjaftueshme.

A po kthehen nënat e kërcimit?

Dance Moms është rritur në popullaritet vetëm që kur u shfaq premierë në 2011. Shfaqja është e disponueshme në faqet e transmetimit si Hulu dhe Disney Plus. Ata transmetues kanë prezantuar një gjeneratë të re në seritë e diskutueshme.

Duke pasur parasysh suksesin, nuk do të habiteshim nëse do të ishte në punë një rinisje e Dance Moms. Fatkeqësisht, do të duhej të ndodhte në një vend tjetër. Sipas New York Post, Abby shiti studion e saj të famshme të kërcimit, e vendosur në Pittsburgh, Pennsylvania, për 300,000 dollarë në 2022.

Abby e konfirmoi lajmin në një video në Instagram të janarit 2023, duke u thënë fansave se shitja e studios ishte “e hidhur”.

“Unë nuk jam në Pittsburgh duke dhënë mësim,” tha ajo. “Unë jam duke dhënë mësim në të gjithë botën. Ishte koha dhe jam shumë krenare të them se studioja ime, ndërtesa ime… po shkon drejt një biznesi shumë të mirë. Do t’i shkojë dikujt që kishte nevojë, dikujt që e donte.”

Studio e kërcimit të Abby mund të jetë zhdukur, por dashuria për Dance Moms është ende shumë e gjallë. Mund të shohim që ekskluziviteti të kthehet, edhe nëse nuk është i bazuar në studion famëkeqe.

Megjithatë, Lifetime është vendosur të debutojë shfaqjen e re përpiluese, Dance Moms: Epic Showdowns. Çdo episod gjysmë ore drejtohet nga Christi Lukasiak dhe hedh një vështrim prapa në momentet më historike të serialit. Gjithçka fillon më 1 maj në orën 10 p/9c, përpara se të kalojë në të mërkurën në orën 20:00 ET/PT.