Craig Conover i përgjigjet akuzave për mashtrimin e Paige DeSorbo

Klea

Craig Conover i përgjigjet akuzave për mashtrimin e Paige DeSorbo

Taylor Ann Green dha një shfaqje mjaft të tmerrshme gjatë premierës së sezonit 9 të Charm Southern. Dhe këtu dukej se drama do të vinte nga takimi i Austen Kroll me bashkëshortin e Madison LeCroy për herë të parë.

Kasti dukej intuitiv për faktin se Taylor ishte ende i papërpunuar dhe i mërzitur për ndarjen e saj me Shep Rose. Por kur ajo i dhuroi Madison dhe Brett Randle një dildo ndërsa i referohej marrëdhënies së saj të dështuar, ishte një shenjë e sigurt e telasheve përpara.

Megjithatë, shikuesit prisnin që Taylor të shkonte pas vetë Shepit, jo Craig Conover. Megjithatë, ajo shkoi atje, duke humbur qetësinë e saj ndaj themeluesit të Sewing Down South. Ofendimi i tij? Duke mos e informuar Taylor-in për disa raste të zënkave të Shepit.

Në një akt hakmarrjeje, Taylor zemëroi se e dashura e Craig, Paige DeSorbo, po e tradhtonte. Shokët e partisë u tronditën nga deklarata, por askush nuk e besoi atë. Por tani, Craig po i përgjigjet episodit dhe po mbron marrëdhënien e tij.

Craig premton një “përfundim të shpejtë”

Në një deklaratë ekskluzive për E! Lajmi, Craig shpjegoi reagimin e tij të përmbajtur. Ai tha, “Ishte thjesht e trishtuar për mua, sepse mendoj se në atë moment e kuptova se sa i humbur është në të vërtetë Taylor. Unë kujdesem për të dhe kam thënë: ‘O njeri, ti je vërtet duke luftuar’”.

Në të vërtetë, Taylor u trajtua me doreza për fëmijë. Askush nuk e thirri atë në këtë moment, përveç Madison, e cila po priste dasmën e saj. Nga ana e tij, Craig ishte empatik.

“Ajo mendoi se do të martohej me Shepin dhe ai e kishte tradhtuar disa herë”, tha Craig. “Jam mashtruar më parë. Kjo do ta kthejë vërtet botën tuaj përmbys dhe gjithçka që mendoni se dini për botën. Pra, ajo po merret me këtë.

“Të them këtë për Paige – reagimi im, arsyeja pse u largova ishte sepse nuk mund të bëja asgjë për ta ndihmuar atë në atë moment,” vazhdoi ai. “Kam qeshur disi sepse kam thënë: ‘Unë dhe Paige thjesht ulemi në divanin e saj dhe shikojmë TV.’ Do të ishte pak e vështirë për secilin prej nesh të qëndronim atje duke qenë i fshehtë. Nuk mendoj se kjo vjen më me këtë territor.”

Craig “natyrisht” duhej ta njoftonte Paige-n

Akuza e Taylor ishte më shumë një projeksion i ankesave të saj. Ishte aq qesharake sa vetë Paige nuk u ndje e ofenduar.

“Natyrisht, më duhej t’i tregoja Paige-t se çfarë po thoshte dikush për të. Por ajo pati një reagim të ngjashëm”, shpjegoi Craig.

Ashtu siç Shep u premtoi fansave se ndërveprimet e tij me Taylor-in përmirësohen me përparimin e sezonit, Craig tha të njëjtën gjë për veten e tij. Dhe kjo luftë u zgjidh shpejt.

“Ai vjen në një përfundim të shpejtë në episodin e dytë, gjë që është e mirë,” premtoi Craig.

Kapni Southern Charm të enjten në 9/8c në Bravo.