Craig Conover dhe Austen Kroll do të hapin barin e ri të Charleston

Klea

Craig Conover dhe Austen Kroll do të hapin barin e ri të Charleston

Një tjetër sipërmarrje biznesi për këta më të mirët. Yjet e Charm jugor Craig Conover dhe Austen Kroll po hapin një bar në Charleston. Është një vendim i zgjuar i bazuar në rritjen në zonë dhe rritjen e turizmit në kryeqytetin e Karolinës së Jugut.

Kjo nuk është përpjekja e parë për miqtë. Bravolebrities janë tashmë investitorë në një restorant në Nju Jork të quajtur Carriage House. Dhe dyshja bashkë-prezantojnë së bashku podcastin Pillows and Beer.

Pra, kjo është një tjetër sipërmarrje në portofolin e tyre. Dhe për nder të tyre, Craig dhe Austen i mbajtën të fshehta lajmet derisa ishin gati të dilnin publikisht. Një tjetër lëvizje e zgjuar.

Koncepti i ri i barit të Austen dhe Craig: Një “vend ku mund të vini dhe të uleni për pak”

Argëtim Sonte mori lugën në “tavernën e lagjes”. Ajo pritet të hapet në mes të verës në rrugën e njohur King Street. Austen dhe Craig bashkëpunuan me Uptown Hospitality Group. Bari i ri do të quhet By The Way, ose BTW, dhe do të shfaqë “muzikantë të talentuar” çdo javë.

“Charleston është rritur kaq shumë në vitet e fundit dhe ka sjellë shumë udhëtarë, kështu që ne donim të krijonim një hapësirë ​​ku vendasit dhe udhëtarët mund të rrinin së bashku dhe të shijonin lagjen,” tha Craig.

“Do të jetë një hapësirë ​​vërtet intime,” përshkroi ai. “Ne kemi menduar shumë në dizajn për ta bërë atë sa më të ngrohtë dhe tërheqës. Ne jemi të prirur në atmosferën lokale, luksoze, të tavernës, kështu që menuja do të ketë çmime të larta në bar dhe kokteje të arritshme.”

“Gjithmonë kam ëndërruar për një botë ku do të bashkëpunonim në një projekt,” shpjegoi Austen. “Unë thjesht e dija se duhej të ishte koncepti i duhur dhe koha e duhur. Kur njerëzit mendojnë për skenën sociale të Charleston, Grupi i Mikpritjes Uptown është një pjesë e madhe e kësaj.

“Kam marrë mesazhe të panumërta në të kaluarën nga miqtë, familja dhe të gjithë në mes duke pyetur se ku të dilni në Charleston, dhe gjithmonë kam thënë se nuk mund të gaboni. [UHG’s spots]. Jemi shumë të emocionuar që mund të punojmë së bashku për të krijuar një gur themeli të ri në komunitetin Charleston.”

Pronari i UHG, Keith Benjamin zbuloi se sa organik ishte partneriteti.

“Craig dhe Austen kanë qenë shokët tanë që kur u transferuan këtu në 2018,” tha Keith. “Ata kanë qenë gjithmonë mbështetës besnikë të markave tona, qoftë duke i mbrojtur institucionet tona apo duke i shtyrë ato në kanalet e tyre sociale. Natyra simbiotike e arritjes së tyre që lidhet me demografinë tonë ka shumë kuptim për të dyja palët. Mezi presim të lançojmë By the Way me këta djem zyrtarisht në këndin tonë!”

Craig përfundoi: “Ajo që unë përfytyroj është një vend ku ju vini për një pije para darkës, le të themi, humbisni ndjenjën e kohës dhe para se ta kuptoni, kanë kaluar orë dhe krejt papritur, jeni të rrethuar nga të gjithë miqtë tuaj. Do të jetë një vend ku mund të vini dhe të uleni për një kohë.”