Citate RHONJ që do të qëndrojnë me ne përgjithmonë

Klea

Citate RHONJ që do të qëndrojnë me ne përgjithmonë

Oh, ato amvisat e Garden State dhe repertori i tyre i zgjuar. Të Amvise të vërteta të Nju Xhersit nuk kanë qenë kurrë një ekskluzivitet për të grirë fjalët e tyre. Por kjo është ajo që e bën secilin nga personalitetet Bravo kaq të paharrueshëm. OG-të dhe fillestarët nuk e kanë problem të thonë atë që kanë në mendje edhe nëse këto ndjenja do t'i futin ata në telashe. Por pas 14 sezonesh, cilat citate mbretërojnë suprem? Këtu marr përsipër dhe na ndihmoj të zgjedhim më të mirën. Pra, këtu është ajka e të korrave kur bëhet fjalë për fjalët e mençura të RHONJ.

Burri juaj është në pishinë

Gjatë gjithë sezonit 9, Margaret Josephs dhe Danielle Staub ishin në fyt të njëra-tjetrës. Natyrisht, tensioni vloi në festën e Jennifer Aydin-it në Paramus pool. Burri i Marge, Joe Benigno, përfundoi duke shkëmbyer fjalë me bashkëshortin e atëhershëm të Danielle, Marty Caffrey. Biseda u ndez aq shumë sa pronari i MacBeth Collection ndjeu se Marti kishte nevojë për një qetësim të menjëhershëm, gjë që rezultoi në notimin e tij me peshqit metaforikë.

Joe ishte aq i mërzitur nga humbja e miqësisë dhe u kap duke i thënë grupit: “Marti i dhimbshëm. Ai ishte një djalë i shkëlqyeshëm për t'u shoqëruar dhe më pas … Danielle ia helmoi mendjen.” Marty vendosi të fliste plehrat për trupin e Margaret, gjë që rezultoi që çifti ta hodhi Martin në pishinën e familjes. Gjithçka shkoi me të, duke përfshirë kostumin, telefonin dhe orën e tij. Por kjo është ajo që ju merrni për të zgjedhur në Marge.

“Nuk e di nëse ajo dëshiron të jetë unë, apo të më bëjë lëkurë dhe të më veshë si Versace e vitit të kaluar”.

Mund të thuhet me siguri se Dina Manzo dhe Danielle nuk u pajtuan kurrë. Që nga dita e parë, Dina gjithmonë ndjeu se diçka nuk shkonte me Danielën, veçanërisht me energjinë e saj të keqe. Gjithçka që dëshironte ish-striptistja ishte që të pranohej nga motra e Caroline Manzo. Siç do të kujtojnë fansat, Caroline na mbajti një fjalim “Më lejoni t'ju tregoj diçka për familjen time”.

Megjithatë, kjo ishte vetëm një ëndërr e çuditshme që nuk u realizua kurrë, pasi Dina dhe Daniela nuk ishin menduar kurrë të lidheshin. Nëna e një fëmije u lodh aq shumë nga përpjekjet e Danielit për të krijuar një miqësi, saqë ajo vuri në dyshim nëse ish-striptistja ishte “e fiksuar” pas saj. Thënia e Dinës i qëndroi vërtet provës së kohës dhe ende mbahet mend me dashuri nga fansat edhe sot e kësaj dite.

“Ja ku ajo vjen. Gruaja ime e bukur”

Kush mund ta harronte ndonjëherë kohën që banda udhëtoi në Luginën e Napa-s për të përqafuar bukurinë dhe verën që Kalifornia kishte për të ofruar? Ndërsa ishte ulur për një darkë në grup, Joe Giudice mori një telefonatë që NUK ishte nga puna. Në një moment të nxehtë mikrofon për shekuj, Juicy u kap duke i thënë punëtores/zonjës së tij, “Ja ku vjen gruaja ime kurvë. Ajo është kaq e çuditshme.” Më pas ai përpiqet të kalojë në spanjisht për të mashtruar Trenë ndërsa përpiqet ta bindë atë se po flet me punëtorin e tij. Por teleshikuesit dhe Tereza e dinin të vërtetën.

“A është b*tch më mirë?”

Sezoni 2 i Real Housewives of New Jersey pati shumë momente të mrekullueshme, por asgjë nuk binte më shumë se Danielle dhe Teresa në shfaqjen famëkeqe të modës Posche. Të dy nuk ishin në marrëdhënie të mira dhe po gërmonin semantikën. Në një moment, Tre po përpiqej të bindte këdo që do të dëgjonte se ajo ishte “personi më i ëmbël”, por Danielle nuk kishte asgjë nga kjo. Madje, nëna e dy fëmijëve kërkoi që OG të mos i referohej asaj si “mjaltë”.

Kërkesa nuk u ndje e patolerueshme, por nxiti Terezën, e cila iu përgjigj: “Pra, nuk dua të të quaj zemër, kurvë. A është më mirë? A është kurva më e mirë?” Për të mos u zgjatur, Danielle ia ktheu: “Kjo është mjaft e keqe.” Dhe kështu filloi ndjekja kaotike nëpër klubin e vendit. Personalisht, ky është Derbi im i Kentakit.

“Duket si gomari i majmunit”

Djalë, oh djalë, kush mund të harronte ndonjëherë se buzët e Jennifer-it u thirrën për t'i ngjan një prapanicës majmuni. Një, ky është fyerja më qesharake që kam pasur kënaqësinë të dëgjoj, dhe së dyti, buzët e saj duhet të duken perfekte. Dua të them, burri i saj, Bill Aydin, është një kirurg plastik.

Debati filloi me Jennifer që u tall me bizhuteritë e kostumit të Margaret. Gjerdani ishte një dhuratë nga Tereza, dhe për disa arsye, Marge sapo humbi qetësinë. Duke u siguruar që të godiste poshtë rripit, biondja me bisht me lazer u fokusua në troftën e troftës së Jen-it, duke vënë në dukje: “Kështu është lipineri juaj i f*qitur; pse nuk e rregullon? … Duket si gomari i majmunit!”

Një gjë është e sigurt, gratë e Nju Xhersit nuk janë asgjë nëse jo krijuese.

Kapni Real Housewives of New Jersey të dielave në 8/7c në Bravo.