Cilës amvise të vërtetë i është ndaluar Kelly Bensimon nga Bravo?

Klea

Cilës amvise të vërtetë i është ndaluar Kelly Bensimon nga Bravo?

Opinion i papëlqyeshëm, por nuk kam qenë kurrë adhurues i tij Kelly Bensimon. Ajo u duk si hapësirë, e drejtë dhe sinqerisht e bezdisshme. Jeta e saj nuk ishte e lidhur me shumë shikues dhe personaliteti i saj dukej i pandryshuar. Sjellja e 55-vjeçares në ishullin e frikshëm nuk ishte një incident i izoluar, me prirjet e saj të çrregullta që nuk shkonin keq. Në të njëjtën kohë, në vitin 2009, Kelly u arrestua pasi goditi me grusht në fytyrë të fejuarin e saj dhe i dha një plagë nën sy. Pra, ka kuptim pse një ose më shumë Amvise të vërteta yjet do të donin që ajo të përjashtohej fare nga Bravo.

Së fundmi, ish-modelja zbuloi se një yll i Real Housewives donte ta largonte atë nga Real Housewives of New York City, por nëna e dy fëmijëve nuk përmendi se kush. Mund të ketë një bollëk grash me një mëri të pafund, por pa e ditur identitetin e gruas misterioze, do të më duhet të bëj disa supozime të arsimuara. Ndërsa flisja me HELLO! Kelly zbuloi se kush ka qenë udhëtimi i saj apo ka vdekur dhe pse iu desh kaq shumë kohë që ajo të kthehej.

Kelly tha se “Luann de Lesseps ishte përpjekur të më kthente për 11 vjet dhe nuk më lejuan të kthehesha kurrë. Ka një amvise që më ka vënë një bllok. Nuk më lejuan të filmoja, kështu që Luann gjithmonë përpiqej të më kthente.”

Pra, kush mund të jetë vërtet fajtori dhe kush ka kaq shumë pushtet mbi Bravo?

Ramona Singer

Këngëtarja Stinger nuk ka qenë kurrë një nga ata që duhet të zhgënjehen, dhe si OG e Real Housewives të qytetit të Nju Jorkut, ajo ishte një pjesë e rëndësishme e serialit. Ramona Singer dhe Kelly nuk ishin shoqet më të mira, edhe pse nëna e një fëmije po përpiqet të sillet sikur janë rilidhur vitet e fundit. Kur Ramona po ndahej me Mario Singer, Kelly nuk e zgjati kurrë dorën dhe shpesh i referohej Ramona si “jo e bukur”. Gjatë ribashkimit të tyre të fundit, Kelly shkoi aq larg sa tha, “karma është një kurvë”.

Në atë kohë, Ramona mund të ketë pasur lidhjet pasi ajo ishte një nga femrat më dramatike të serialit. Ajo mund të kishte qenë shumë xheloze për gjithë vëmendjen që Kelly po merrte dhe mund të kishte dashur t’i jepte fund. Por Ramona kishte llogaritë e saj në vitet e fundit dhe në thelb e gjeti veten të anuluar dhe të paftuar nga BravoCon 2023.

Bethenny Frankel

Ndërsa ishin në udhëtimin e vajzës RHONY në St. Johns, Bethenny Frankel dhe Kelly patën disa përplasje, të cilat përfunduan në atë që pronari i Skinnygirl e quajti modelen “qyqe për kakao”. Kelly u largua nga seriali pas sezonit 4, me Bethenny që u largua zyrtarisht pas sezonit 11. Për vite me radhë, Bethenny mbajti pushtet brenda rrjetit, kështu që është shumë e mundur që ajo nuk donte të filmonte me gjithë atë të çmendur rreth saj.

Pas një zhurme të gjatë për bishtajat, Bethenny vazhdoi t’i bërtiste shokut të saj “shko të flejë”. Por lutjet e saj u injoruan. Në kohën e ishullit të frikshëm, ishte, për të gjitha qëllimet dhe qëllimet, Bethenny Show. Kelly kishte vënë re shpesh se ajo donte të marshonte në ritmin e daulles së saj dhe të mos binte në linjë me bletën mbretëreshë. Megjithatë, kjo lëvizje mund të kishte vendosur një objektiv në shpinë të saj, duke e ndaluar në mënyrë të pashmangshme nga rrjeti.

Alex McCord

Megjithëse Alex McCord kishte shumë veçoritë e veta, ato ishin shumë më pak se ato me të cilat u trajtua Kelly. Alex dikur pretendoi se Kelly ishte shumë më e çmendur në jetën reale, me Bravo që shpesh editonte pamjet në mënyrë që modelja të dukej më mirë. Gjatë trazirave në ishullin e frikshëm, Kelly në fakt e quajti Alex një “vampir” pasi ajo u nda në lidhje me Bethenny që përpiqej ta godiste me thikë në ëndrrën e saj.

Alex shpesh e pranonte se kishte të bënte me një qenie njerëzore irracionale kur shikonte Kelly-n të hidhte zemërimin e saj të famshëm. Kelly dhe Alex rrallë e shihnin sy më sy, dhe përsëri, ndërsa ishin në ishull, Kelly i tha shokut të saj: “Ti po tregohesh e çuditshme tani. Nuk është autentike”, gjë që e bëri Alex të vendoste muret e saj.

Dyshoj se Alex kishte tërheqjen që bashkë-ylli i saj të ndalohej nga seriali, dhe duket se ata i kanë kaluar problemet e tyre që kur filmuan së bashku RHONY Legacy.