Cilat yje të kombit Bachelor kanë mediat sociale më të mëdha?

Klea

Cilat yje të kombit Bachelor kanë mediat sociale më të mëdha?

Kombi Bachelor Gazsjellësi yll në Influencer është i vërtetë! Pas paraqitjes në një nga shfaqjet e ekskluzivitetit, shumë konkurrentë vazhdojnë të kenë karriera të suksesshme ndikues. Disa kanë përdorur platformën e tyre për të nisur biznese, për të shitur libra ose për të arritur disa marrëveshje fitimprurëse të markave. Natyrisht, disa garues janë më të suksesshëm se të tjerët.

Këtu janë yjet e Bachelor Nation me ndjekësit më të mëdhenj në rrjetet sociale:

Hannah Brown-2.7 milionë ndjekës

Hannah Brown u bë një e preferuar e fansave të Kombit Bachelor gjatë sezonit të Colton Underwood të The Bachelor.

Southern Belle ishte fillimisht një figurë polarizuese në shfaqje, kryesisht për shkak të rivalitetit të saj me Caelynn Miller-Keyes, me të cilën ajo kishte konkurruar më parë në konkurse. Megjithatë, ndërsa sezoni përparonte, fansat u bënë të dashur për Hannah-n, duke i konsideruar veçoritë e saj simpatike dhe jo të pakëndshme. Lufta e saj me dëshirën për të qenë perfekte bëri jehonë me shumë shikues të rinj dhe ajo u bë një pretendente serioze për The Bachelorette.

Numri i fansave të saj u rrit vetëm gjatë sezonit të saj të The Bachelorette. Ata brohorisnin kur ajo më në fund dërgoi në shtëpi zuzarin Luke P. dhe derdhën lot kur ajo refuzoi Tyler Cameron në finale.

Që nga largimi nga ekskluziviteti, ajo ka botuar 3 libra. Ajo publikoi librin e saj të parë me titull, “Zoti e bekoftë këtë rrëmujë: Mësoni të jetoni dhe të dashuroni nëpër momentet më të mira (dhe më të këqija) të jetës” në 2021. Ajo gjithashtu ka një podcast të quajtur Vibracione të larta.

Ajo është personi më i ndjekur në Bachelor Nation.

JoJo Fletcher-2.6 milion ndjekës

Fansat u takuan për herë të parë me Joelle “JoJo” Fletcher në sezonin e Ben Higgins të The Bachelor në 2016. Ajo dhe Ben kishin një lidhje të qartë dhe shumë fansa parashikuan që ajo do të ishte fituese. Por në fund, Beni i propozoi Lauren Bushnell-it, pavarësisht se i tha JoJo-së se e donte atë. Brutal.

Fansat ishin të kënaqur kur JoJo u zgjodh si Bachelorette. Ajo ishte një udhëheqës i madh. Ajo pranoi një propozim nga ish-mbrojtësi i NFL-së, Jordan Rodgers në finale dhe të dy janë ende bashkë sot. Sa e ëmbël!

Ajo është ylli i dytë më i ndjekur në Bachelor Nation.

Tyler Cameron-2.2 milionë ndjekës

Tyler ishte ylli kryesor i sezonit të Hannah të The Bachelorette. Ai ishte në thelb i dashuri i çdo vajze televizive në pranverën e 2019. Pas paraqitjes në emision, vendasja nga Florida ka arritur të qëndrojë e rëndësishme dhe ka përdorur platformën e tij për të filluar biznese dhe për të mbrojtur kauza të rëndësishme. Ai punon ngushtë me ABC Food Tours, një organizatë që ofron ushqime për shkollat ​​në nevojë në New York City.

Ai është ylli i tretë më i ndjekur në Bachelor Nation.

Kaitlyn Bristowe-1.9 milion ndjekës

Ish-Bachelorette Kaitlyn Bristowe nganjëherë përmendet si “ndikuesja e parë” në Bachelor Nation.

Sezoni i saj ishte i diskutueshëm dhe ajo mori shumë nxehtësi për të fjetur me konkurrentin Nick Viall para javës së Fantasy Suite. Pavarësisht kritikave, Kaitlyn arriti të krijojë një markë të suksesshme pasi luajti në shfaqje. Ajo është prezantuese e podcast-it në krye të tabelës Off the Vine dhe krijoi një etiketë vere të quajtur Spade & Sparrow. Ajo gjithashtu mori në shtëpi trofeun Dancing with the Stars Mirrorball në 2020.

Tayshia Adams-1.4 milion ndjekës

Tayshia Adams rrëmbeu zemrat e fansave gjatë sezonit të saj të The Bachelorette. Ajo ishte gjithmonë një figurë e dashur në ekskluzivitet, por ne e njohëm më thellë gjatë sezonit të saj solo. Ajo ka krijuar një bazë të përkushtuar fansash që e ka ndihmuar të bëhet një biznesmene e vërtetë. Nga vrapimi në maratonën e qytetit të Nju Jorkut deri te bërja e zakonshme në ngjarjet e modës, ajo ende po e vret lojën.

Ajo është personi i pestë më i ndjekur në Bachelor Nation.

Colton Underwood-1.8 milion ndjekës

Colton bëri histori kur doli publikisht si homoseksual në prill 2021. Ylli i futbollit ishte përfshirë më parë në një polemikë rreth ndarjes së tij me Cassie Randolph. Ai ka shprehur keqardhje për mënyrën sesi e ka trajtuar ndarjen dhe ka arritur të rishpik veten.

Ai është personi i gjashtë më i ndjekur në Bachelor Nation.

Hannah Godwin-1.5 milion ndjekës

Fansat u takuan me Hannah Godwin në sezonin e Colton të The Bachelor. Ajo ishte e ëmbël, pa problem dhe e mrekullueshme. Pas shfaqjes, ajo iu bashkua kastit të Bachelor in Paradise ku u takua me bashkëshortin e saj, Dylan Barbour. Që pas largimit nga ekskluziviteti, ajo ka mbetur në sy të publikut, duke e kthyer me sukses karrierën e saj televizive në realitet në një karrierë modelimi. Ajo gjithashtu themeloi një aplikacion për redaktimin e fotografive të quajtur Setty që i dha asaj një funksion në Forbes në shkurt 2024.