Cilat amvise të vërteta në sezonin 2 të Tradhtarëve mund të fitojnë?

Klea

Cilat amvise të vërteta në sezonin 2 të Tradhtarëve mund të fitojnë?

Brandi Glanville ishte i vetmi anëtar i kastit nga Amvise të vërteta ekskluzivitet për të yll Tradhtarët Sezoni 1. Pas disa vitesh kaotike në Real Housewives të Beverly Hills, Brandi u etiketua si një trazues tenxhere, ose më mirë akoma, një tradhtar.

Nga sezonet 2-5, Brandi derdhi çajin dhe e trazoi tenxheren mes bashkë-yjeve të saj të Real Housewives. Në sezonin 3, Brandi zbuloi se Adrienne Maloof kishte përdorur një zëvendësues për të mbajtur djemtë e saj binjakë. Pastaj, Brandi, e cila nuk ishte as në sezonin 10, përdori buzët e saj për të krijuar një nga tregimet më dramatike të këtij sezoni. Këtu, ajo la të rrëshqitej se ajo dhe Denise Richards kishin ndarë një përpjekje të paqëndrueshme, të cilën Denise e mohoi me forcë.

Nuk mund të mohohet që Brandi nuk ishte gjithmonë një mike e fortë për ata që ishin pjesë e kastit të saj. Duke kaluar pranë Real Housewives, sjelljet e Brandi u kthyen përsëri drejt kaotikës gjatë kohës që luante në sezonin 1 të The Traitors. Këtu, ajo u dëbua nga Episodi 4. Edhe pse Brandi ishte i poshtër, ajo përsëri nuk arriti të luante mirë me kolegët e saj, të cilët për këtë arsye votuan ajo jashtë.

Sezoni 2 i Traitors do të transmetohet në vitin 2024. Në këtë shfaqje të dytë, tani do të shihen katër yje të Real Housewives. Të katër këta personalitete të zgjedhura kanë disa tipare të përbashkëta të karakterit. Për të shpjeguar, ata janë të gjithë të hapur, të gjithë të çrregullt dhe të gjithë janë të vështirë për t’u besuar.

Larsa Pippen, Phaedra Parks, Shereé Whitfield dhe Tamra Judge, secila kanë përfunduar punën e tyre, ndërsa lundrojnë në fushat e lojës në The Traitors. Midis këtyre personaliteteve, ne mendojmë se vetëm një ka atë që duhet për të shkuar në distancë. Për sa kohë parashikojmë se do të zgjasë secila, këto janë amvisat e vërteta që kanë më shumë gjasa të fitojnë Sezonin 2 të The Traitors.

Phaedra Parks – Ne mendojmë se ju jeni jashtë së pari

Paraqitja e fundit e Phaedra në Real Housewives of Atlanta ishte në ribashkimin e sezonit 9. Gjatë këtij përmbledhjeje me shumë episode, Fedra u ekspozua si burimi i një gënjeshtre të egër. Në këtë gënjeshtër, Kandi Burruss dhe burri i saj, Todd Tucker, u akuzuan për komplot për drogë dhe përdhunim Porsha Williams. Porsha e solli këtë pretendim të shëmtuar te Kandi, i cili e mohoi me forcë pretendimin serioz.

Kur u vendos në sediljen e nxehtë gjatë pjesës 4 të ribashkimit, gënjeshtrat e Fedra u zbërthyen shpejt. Fillimisht, Kandi dhe Todd u përballën me Porshën, e cila më pas ia kaloi fajin Phaedrës. Kur Porsha pretendoi se asaj i ishte thënë për këtë thashetheme nga Phaedra, fytyra e Fedrës tregoi të vërtetën pothuajse menjëherë. Nga pulsimi i shpejtë deri te shikimet e ngrira te shpjegimet që nuk kishin kuptim, Fedra u shkatërrua.

Në lojën e The Traitors, fytyrat e pokerit janë thelbësore. Garuesit ose etiketohen si Besnik, ose zgjidhen fshehurazi për të qenë tradhtarë. Në mënyrë që ta shohin veten jashtë sediljeve të nxehta, këta garues duhet të jenë në gjendje të rrotullojnë shpejt një gënjeshtër të besueshme, me një fytyrë të drejtë dhe bindëse. Siç u pa në Bravo, Phaedra është e prirur të dështojë në të dy këto departamente, kështu që ne mendojmë se ajo do të jetë një nga yjet e parë të Real Housewives e eliminuar nga kështjella e Sezonit 2 të Tradhtarëve.

Tamra Judge – Nuk ka gjasa të zgjasë edhe ju gjatë

Tamra ka një personalitet të madh, i cili e ka parë atë të dashur dhe të urryer në Real Housewives të Orange County. Të gjithë e dimë se Tamra-s i pëlqen të thotë të vërtetën e saj dhe se ajo ka bërtitur me zë të lartë “ky është mendimi im!” kur përballet me ndonjë reagim. Megjithatë, për të qenë i suksesshëm me Tradhtarët, Tamra do të duhej të merrte një rrugë krejtësisht të ndryshme. Për këtë, sinqerisht, ne nuk jemi të sigurt se Tamra ka atë që duhet për të mbijetuar.

Për të shmangur eliminimet e hershme, garuesit duhet të fitojnë respektin e bashkë-yjeve të tyre. Kjo do të thotë që pendët nuk mund të ngatërrohen, duhet të krijohen miqësi dhe duhet të fitohet besimi. Meqenëse Tamra është e njohur për thirrjen e të gjithëve, përfshirë miqtë e ngushtë, ne nuk mendojmë se ajo do të jetë në gjendje të qëndrojë në kastin e sezonit 2 të Traitors për aq kohë sa për të fituar në shtëpi.

Shereé Whitfield – Kush do ta kontrollojë atë, Boo?

Shereé, sipas mendimeve tona modeste, do të shkojë shumë në sezonin 2 të The Traitors. Sigurisht, ajo është një gënjeshtare e tmerrshme dhe zakonisht është në anën e gabuar të argumenteve të shumta të kastit të saj. Megjithatë, ajo ka krijuar gjithashtu disa skena ikonike, argëtuese dhe ne të gjithë e dimë se “kështjella ajo nuk paguan!” dëshiron një fitore.

Meqenëse miqësia e saj me yjet e saj ka qenë e turpshme, në rastin më të mirë, Shereé-s do t’i duhet të punojë me zgjuarsi për t’i arritur deri në fund. Nëse ajo e luan lojën mirë, ne besojmë se ajo do të jetë në gjendje të rrëshqasë nën radar shumë më mirë se ai i Phaedra dhe Tamra. Për këtë qëllim, ne mendojmë se Shereé do të zgjasë për një kohë në Sezonin 2 të Tradhtarëve.

Larsa Pippen – Me një aleancë të integruar, Miami mund ta marrë atë

Larsa ka qenë shpesh një anëtar i kastit polarizues në Real Housewives të Miami. Thënë kështu, ajo po hyn në kastin e The Traitors me një aleancë të integruar tashmë të siguruar, të cilën asnjë nga yjet e tjerë të Real Housewives nuk mund ta pretendojë. E shihni, gjithashtu në këtë kast të zgjedhur është Marcus Jordan, me të cilin Larsa është në lidhje që nga fundi i vitit 2022.

Aleancat janë gjithçka në këtë garë. Me Marcus në krah të saj, duke garantuar për pafajësinë e saj në çdo skemë të pistë që mund të ndodhë, jetëgjatësia e Larsa në këtë seri ka një shans të vërtetë luftimi. Vetëm për këtë arsye, ne mendojmë se Larsa do të jetë ylli i fundit i Real Housewives që do të mbetet në këmbë në sezonin 2 të The Traitors.