Çiftet më problematike të të fejuarve 90 ditë

Klea

Çiftet më problematike të të fejuarve 90 ditë

Nuk është sekret që I fejuari 90 ditor ekskluziviteti ka parë disa çifte unike ndër vite. Shfaqja origjinale u përqendrua vetëm në individë ndërkombëtarë që lëviznin në Shtetet e Bashkuara për t’u martuar me të fejuarën e tyre amerikane, megjithëse është larguar nga ajo në spin-offet e fundit. Shumë çifte të paraqitura në shfaqjen origjinale janë shfaqur gjithashtu në spin-off duke përfshirë 90 Day Fiancé: Before The 90 Days, 90 Day Fiancé: Happily Ever After?, dhe 90 Day Fiancé: The Other Way.

Ndërsa i fejuari i 90 Day ka shfaqur shumë histori të mahnitshme dashurie, ata kanë treguar edhe disa shumë problematike. Disa çifte kanë shfaqur toksicitet dhe abuzim në marrëdhëniet e tyre, të cilat sinqerisht ishin të vështira për t’u parë ndonjëherë. Pesë çiftet e mëposhtme problematike të të fejuarve 90 ditë janë padyshim më toksikët që kanë ardhur ndonjëherë nga ekskluziviteti.

Gino & Jasmine

Gino Palazzolo dhe Jasmine Pineda bënë debutimin e tyre në Before The 90 Days, ku treguan shpejt ngjyrat e tyre të vërteta. Gino udhëtoi drejt Panamasë për të takuar Jasmine për herë të parë, ku më vonë u zbulua se ai kishte dërguar fotot e tij nudo të ish-Jasmine. Kjo e pikturoi Xhinon si zuzar në lidhje, megjithëse nuk kaloi shumë kohë që kjo të ndryshonte.

Kur çifti u kthye për një sezon të dytë, Jasmine e hodhi topin se ishte ende në kontakt me ish-in e saj pas shpinës së Xhino. Kjo e bëri Jasmine-n të dukej hipokrite, veçanërisht kur vendosi të zhvendosej në të njëjtën ndërtesë me të me paratë e Xhinos. Pavarësisht nga të gjitha problemet e tyre, Gino dhe Jasmine duket se janë ende të fortë dhe tani jetojnë së bashku në Shtetet e Bashkuara.

Paul & Karine

Paul Staehle dhe Karine Martins janë një ish-çift i diskutueshëm, megjithëse statusi i marrëdhënies së tyre ka qenë i paqartë prej vitesh. Gjatë gjithë kohës së tyre në ekskluzivitet, ish-çifti u shfaq në Before The 90 Days, Happily Ever After?, dhe The Other Way. Pavarësisht se kishte dy fëmijë së bashku dhe përpiqej t’i bënte gjërat të funksiononin, Karine përfundimisht nuk mundi ta duronte Paulin.

Pali shpesh thirrej nga fansat për sjellje të papërshtatshme rreth grave të tjera dhe Karines nuk iu desh shumë kohë që të lodhej nga mashtrimet e tij. Pas kohës së tyre në shfaqje, Paul dhe Karine humbën kujdestarinë e djemve të tyre në një çështje të vështirë gjyqësore. Së fundmi ata janë parë së bashku në Disneyland. Kjo nxiti thashethemet se ata ishin përsëri bashkë, të cilat Paul më vonë i mohoi. Në vend të kësaj, ai pretendoi se kishte një të dashur dhe se Karine po takonte disa burra.

Colt & Larissa

Colt Johnson dhe Larissa Lima ishin një tjetër çift për librat, lidhja e të cilëve u ndërpre pas më pak se një viti! Larisa u zhvendos në Las Vegas për t’u martuar me Colt, por shpejt e gjeti veten duke pasur probleme me nënën e tij Debbie Johnson. Në një moment, Larisa madje pranoi se kishte hedhur unazën e saj të martesës në tualet! A mund të bëhet shumë më keq se kaq?

Kur Colt dhe Larissa u kthyen për Happily Ever After?, ishte gjithçka tjetër veç kësaj. Larisa u arrestua kur Colt e akuzoi atë për dhunë në familje, dhe shikuesit e panë teksa ata e shpërndanin atë në gjykatë. Larisa theksoi për mundësinë e dëbimit, ndërsa Colt përfundimisht gjeti dashurinë me një grua tjetër, Vanessa Guerra.

Daniele dhe Mohamed

Danielle Mullins dhe Mohamed Jbali ishin ajo që bënte realitet televizioni, por marrëdhënia e tyre ishte ende tepër toksike. Shikuesit dyshuan nga kërcimi, kur 26-vjeçari Mohamed u transferua në Shtetet e Bashkuara nga Tunizia duke pretenduar se e do Danielle, e cila ishte 15 vjet më e madhe se ai.

Problemet filluan të shpaloseshin shpejt për ish-çiftin, kur Danielle zbuloi se kishte qenë e pandershme me Mohamedin për sa i përket financave. Nga ana tjetër, Mohamed tha se ai nuk ishte tërhequr nga Danielle në disa raste, gjë që e bëri të dukej sikur po e përdorte atë. Në fund, Mohamed kërkoi një divorc dhe çifti shkoi në rrugë të ndara. Megjithatë, kjo nuk e pengoi Danielën të përpilonte një lidhës të marrëdhënies së tyre, që ajo ia hodhi më vonë!

Angela dhe Michael

Angela Deem dhe Michael Ilesanmi ishin të preferuarit e fansave kur u prezantuan për herë të parë në Before The 90 Days, por marrëdhënia e tyre është bërë jashtëzakonisht toksike që atëherë. Gjatë gjithë sezoneve, Angela filloi të vepronte në mënyrë agresive ndaj Michael, siç ishte koha kur i hodhi një tortë në fytyrë. Më vonë, Angela arriti një nivel të ri kur ajo fluturoi për në Nigeri pa i thënë Michael dhe u përpoq t’i griste makinën e tij.

Angela gjithashtu akuzoi Michael për mashtrim në disa raste, dhe ai më vonë pranoi se kishte tradhtuar në internet kur i dërgoi mesazh një fansi. Megjithatë, Angela gjithashtu pranoi se kishte një dashuri me mikun e saj Billy, por kurrë nuk e pranoi se ajo ishte në gabim për këtë. Angela dhe Michael aktualisht janë duke punuar në lidhjen e tyre në 90 Day: The Last Resort, kështu që së shpejti do të mësojmë se cili është statusi i tyre aktual.