Çiftet më jofunksionale të amvisave reale

Klea

Çiftet më jofunksionale të amvisave reale

Të thuash Amvise të vërteta Adhuruesve u pëlqen të shikojnë mosfunksionimin e martesës duke u shfaqur në ekranin e vogël është një nënvlerësim. Ekziston një vijë e hollë mes shikimit të një bashkimi abuziv që shpaloset dhe mos shikimit nga rrënojat e trenit që është disa nga jetët e këtyre grave. Bravo ka një aftësi për të shfaqur disa flamuj të kuq vërtet shkatërrues dhe çifte të çuditshme gjatë viteve, dhe këta janë çiftet më jofunksionale të Real Housewives.

Joe dhe Teresa Giudice

Andrei Jackamets/NBCU Photo Bank/NBCUniversal via Getty Images via Getty Images

Çfarë nuk ishte e gabuar me marrëdhënien e Juicy Joe Giudice dhe Teresa Giudice? Ndërmjet të jetuarit në një mjedis tradicional toksik, Joe u lejua të ecte në të gjithë gruan e tij. Ai jo vetëm që e drejtonte dhe i fliste mizorisht, por gjithashtu u kap duke e tradhtuar nga kamerat Bravo dhe bëri që gruaja e tij të kalonte kohë pas hekurave. Për shumë sezone, fansat e Real Housewives of New Jersey shikonin sesi çifti shpesh grindej në kuzhinën e familjes, me Joe madje kërcënuar se “smack” Koka e Terezës pas një muri.

Joe i pëlqente të jetonte sikur të ishte burri i shtëpisë dhe shpesh kërkonte seks nga gruaja e tij. Një sezon i mëparshëm e kapi Xhoin duke u zemëruar me Tre, duke vënë në dukje: “Më mirë mos të jesh kaq i lodhur gjatë natës. Përndryshe, ju do të jeni jashtë derës kur të dal unë.” Çifti më në fund dha dorëheqjen në vitin 2019, dhe sinqerisht, jo një moment shumë shpejt.

Ashley dhe Michael Darby

Charles Sykes/Bravo

Edhe pse të dy pretendonin se kishin një marrëdhënie dashurie, martesa e Ashley Darby dhe Michael Darby ndihej si një situatë komoditeti dhe ndoshta një situatë e sheqerosur. Natyrisht, fansat vlerësuan diferencën e moshës 29-vjeçare, por Michael filloi të sillej keq që herët, vetëm duke i hedhur benzinë ​​zjarrit. Çifti filloi ta humbiste atë ndjenjë dashurie pasi hapën një restorant së bashku. Vendasja australiane shpesh nënçmoi çdo lëvizje të gruas së tij.

Gjërat vetëm u përkeqësuan pasi personaliteti i vërtetë i Michael filloi të shkëlqejë. Gjatë sezonit 1 të Real Housewives të Potomac, një producent i Bravo e paditi Michalin për gjoja se i kishte rrëmbyer bythën, por akuzat u hoqën më vonë për shkak të mungesës së provave. Michael u kap gjithashtu duke lëvizur nëpër Grindr dhe duke u lidhur me gra në Las Vegas që nuk ishin gruaja e tij. E gjithë kjo marrëdhënie ishte një rrëmujë e nxehtë. Ashley u përpoq të mbronte të shoqin, por më në fund, ajo u lodh nga lufta dhe u largua.

Meghan King dhe Jim Edmonds

Meghan King
Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images

Pa dyshim, Meghan King ishte një nga amvisat e vërteta më të bezdisshme. Megjithatë, ajo kishte një aftësi për punën e shkëlqyer me detektivë. Jim Edmonds, një ish-lojtar i MLB-së, ishte i ashpër dhe nuk dukej se donte të merrte pjesë në ndonjë gjë që gruaja e tij më e re dëshironte të bënte. Tingëllon e njohur? Ndërsa marrëdhënia e tyre dukej e fortë nga jashtë, ajo po shkatërrohej nga brenda.

Çifti ishin në dy faqe të ndryshme falë diferencës në moshë, ndaj rrallëherë shiheshin sy më sy. Jim kishte fëmijë nga një martesë e mëparshme dhe nuk dukej i interesuar të fillonte nga pika zero. Por Meghan dëshironte ëndrrën amerikane dhe fëmijët e saj. Mjerisht, pasi lindi djemtë e saj binjakë, ajo zbuloi se Jim e kishte tradhtuar gjatë gjithë shtatzënisë së saj me dado. Divorci i tyre u bë shumë publik dhe secili bëhej më i hidhur nga dita në ditë.

Phaedra Parks dhe Apollo Nida

Ben Rose/WireImage

Midis matematikës së shtatzënisë së Phaedra Parks dhe martesës me një ish-marrëfyes, fansat e dinin se ata ishin një nga çiftet më jofunksionale të Real Housewives. Natyrisht, Apollo Nida mendoi se kishte arritur xhekpotin kur e la shtatzënë avokaten jashtë martese. Megjithatë, dashuria e vërtetë nuk ishte menduar të ishte.

Ylli i “Real Housewives of Atlanta” është përtej arritjes, kështu që u habit shikuesit si të çuditshme që ajo do të zgjidhte Apollon si partnerin e saj të jetës. Apollo kishte një gjë për zonjat, duke përfshirë shokun e aktorit Kenya Moore, me të cilin flirtonte shpesh. Nuk ndihmoi që Apollo u akuzua për mashtrim dhe vjedhje identiteti dhe u dënua me tetë vjet burg.

Fedra kishte turp që karakteri i saj ishte njollosur në një mënyrë të tillë. Sezoni i fundit përpara se Apollo të shkonte në burg, tregoi se babai i dy fëmijëve terrorizonte gruan e tij dhe madje e kërcënonte atë. Eshtë e panevojshme të thuhet se këta të dy nuk ishin një ndeshje e bërë në parajsë.