Çiftet e vërtetë shtëpiake që ndahen në 2023

Klea

Çiftet e vërtetë shtëpiake që ndahen në 2023

Amvise të vërteta mallkimi i divorcit është i vërtetë. Çdo vit, raportohet të paktën një divorc ose ndarje me bazë Bravo. Ndonjëherë, çiftet janë në gjendje t’i zgjidhin gjërat. Herë të tjera, një divorc finalizohet dhe Shtëpia e sapo liruar hyn në epokën e saj të takimeve.

Më shpesh, ne shohim martesa që kanë rënë në qetësi. Kur kjo ndodh, çifti prezantohet në transmetim si duke u përpjekur për të zgjidhur gjërat. Këtu po ju shikojmë, Dorit dhe Paul “PK” Kemsley. Thënë kështu, çështjet e Dorit dhe PK-së janë të paqarta, kështu që çdokush mund ta hamendësojë se si do të ndodhë kjo.

Nga fejesat e mbaruara, ndarjet e deri te divorcet, këtë vit i ka parë të gjitha. Duke parë vitin 2023, këto janë tetë amvisat e vërteta që kanë njoftuar një ndarje këtë vit. Shënim anësor, kemi mbuluar edhe ish-Shtëpiake, sepse kemi kohë t’ju sjellim një filxhan çaj të plotë.

Alexis Bellino dhe Andy Bohn

Alexis Bellino ishte një yll i Real Housewives of Orange County nga sezonet 5-8. Pas xhirimeve, Alexis dhe bashkëshorti i saj Jim Bellino njoftuan divorcin e tyre. Jesus Jugs më pas vazhdoi të takohej me një producent filmi të quajtur Andy Bohn. Në vitin 2020, dyshja u fejuan.

Megjithatë, këtë shtator të dy e ndërprenë fejesën. Në një intervistë me People, Alexis ndau “Drew dhe unë kemi zgjedhur me dashuri të ndahemi si çift. Pavarësisht kësaj, dashuria jonë për njëri-tjetrin mbetet e fortë dhe ne të dy sinqerisht nuk urojmë asgjë përveç më të mirës për njëri-tjetrin. Ne e kuptojmë se është në interesin tonë më të mirë të ndjekim rrugë të ndara.”

Aktualisht, Alexis është atje, duke postuar dhimbjet dhe kurthet e saj të etjes në internet. Ne do ta themi. Do të donim të shihnim një Alexis të vetëm në RHOC.

Monique Samuels dhe Chris Samuels

Ish-ylli i Real Housewives of Potomac, Monique Samuels, bëri kërkesë për divorc nga Chris Samuels, bashkëshorti i saj prej dhjetë vitesh, në prill të këtij viti. Deri në shtator, divorci i tyre u finalizua. Mbi këtë, Monique shkoi në Instagram Live të saj të skaduar që atëherë për të pastruar emrin e Chris.

“Nuk ishte e gjitha vetëm tek ai, por ishte edhe vetëm me veten time, duke u marrë me çështjet dhe traumat e mia,” u shpreh ajo. Kur diskutoi pse ajo zgjodhi të mos qëndronte në martesën e saj për hir të fëmijëve të tyre, Monique tha “kjo nuk funksionon kurrë sepse të qëndrosh së bashku për fëmijët do të thotë se po u jep atyre një shembull të tmerrshëm se si duhet të jetë një marrëdhënie”. Ajo ka të drejtë, dhe tani, ne kemi një çift tjetër të ndarë nga Real Housewives.

Kim Zolciak dhe Kroy Biermann

Kim Zolciak dhe bashkëshorti i saj Kroy Biermann luajtën zyrtarisht në Real Housewives of Atlanta. Këto dy janë i çrregullt. Vetëm këtë vit ata njoftuan ndarjen dhe më pas divorcin, por megjithatë, vetëm pak ditë më parë, Kim dhe Kroy u rikthyen bashkë. Duke qenë se këta të dy ndryshojnë mendje aq shpesh sa paditen, ne po i lëmë në këtë listë të amvisave reale që kanë njoftuar ndarjen e tyre në 2023.

Eva Marcille dhe Michael Sterling

Ish-ylli i “Real Housewives of Atlanta”, Eva Marcille, u martua me Michael Sterling në vitin 2018. Dyshja sollën dy djem në këtë botë, me Michael gjithashtu duke luajtur në një rol si babai për vajzën e Evës, Marley.

Megjithatë, në mars të këtij viti, Eva paraqiti kërkesën për divorc, duke deklaruar se martesa e tyre ishte “e prishur në mënyrë të pakthyeshme”, sipas dokumenteve gjyqësore të shpërndara nga People. Sa i përket hapësirës në të cilën ndodhet aktualisht, Eva tregoi se besimi i saj i ka ndihmuar dhe se është “mirë”.

Joanna Krupa dhe Douglas Nunes

Real Housewives of Miami, Joanna Krupa, ndau rrugët me bashkëshortin e saj, Douglas Nunes, pasi ai bëri kërkesën për divorc më 24 mars, pas katër vitesh martesë. Të dy u martuan në vitin 2018 dhe kanë një vajzë trevjeçare. Duke qenë se ajo tani është beqare, a mund t’i sugjerojmë që Xhoana e zjarrtë t’i bashkohet Alexis për t’u rikthyer në serialin e saj të mëparshëm?

Drew Sidora dhe Ralph Pittman

Sezoni 15 i RHOA përfundoi me një zhurmë dhe një pushim, pasi Drew Sidora dhe bashkëshorti i saj Ralph Pittman njoftuan se po divorcoheshin pas nëntë vitesh martesë. lumturi çiftëzimi.

“Pas tetë vitesh lufte me gjithë zemër për martesën time, kam marrë vendimin e mundimshëm për ta liruar burrin tim me dashuri”, tha Drew në një deklaratë për People. “Megjithëse unë dhe Ralph kemi vendosur të ecim përpara veçmas, shpresa është të mbetemi miq në mënyrë që të mund të bashkëprindërojmë me përgjegjësi.” Dhe ashtu si kjo, një tjetër çift i Real Housewives ishte DOA në 2023.

Monica Garcia dhe Mike Garcia

Siç shihet këtë sezon në Real Housewives të Salt Lake City, e reja Monica Garcia sapo u divorcua nga bashkëshorti i saj, Mike. Monika pretendoi se lidhja e saj me kunatin nuk kishte të bënte me këtë ndarje, përkundrazi, ajo dhe Majk thjesht u ndanë.

Fillimisht e martuar në vitin 2009, Monica paraqiti për herë të parë divorcin në vitin 2013, por dyshja u bashkuan. Këtë herë, është zyrtare, duke i dhënë çiftit një vend në listën tonë të ndarjeve Real Housewives 2023.

Kyle Richards dhe Mauricio Umansky

E fundit, por jo më e rëndësishmja, martesa e Kyle Richards dhe Mauricio Umansky është shkatërruar para syve tanë këtë sezon në Real Housewives of Beverly Hills. Mo është akuzuar prej kohësh për mashtrim, por tani, Kyle dhe miqësia e saj e sapoformuar me Morgan Wade po ngre pyetjet e veta. Mes telasheve të tyre, Kyle ndaloi së piri dhe humbi një ton peshë (jo urrejtje, ajo duket e mrekullueshme). Asnjë shpjegim i vërtetë për ndarjen e tyre aktuale nuk është zbuluar, por Kyle ka pranuar se maturia e saj ndikoi në martesën e saj me Mauricio.

Kyle dhe Mo kanë theksuar të dy se fjala divorc nuk është aktualisht në tavolinë. Megjithatë, ata thanë se janë të ndarë, kjo është arsyeja pse ata janë në këtë listë të viktimave të martesës së Real Housewives 2023.

Ne e urrejmë kur humbet dashuria. Prandaj, i urojmë mbarësi të gjithë këtyre yjeve të televizionit realitet, ndërsa ata ecin përpara, duke kuptuar të ardhmen e tyre tregimi hapat.