Çiftet e Sezonit 5 të The Other Way të renditur nga të ngurta në WTF

Klea

Çiftet e Sezonit 5 të The Other Way të renditur nga të ngurta në WTF

I fejuari i 90 ditëve: Rruga tjetër Sezoni i 5-të po ecën mirë dhe çiftet e këtij sezoni tashmë kanë bërë mjaft bujë tek shikuesit. Ndërsa fansat janë të lumtur kur shohin Kenneth Niedermeier dhe bashkëshortin e tij Armando Rubio të kthehen, çifte të tjera, si Brandan DeNuccio dhe Mary Demasu-ay, janë bërë kontroverse.

Shtatë çiftet e paraqitura në sezonin 5 të The Other Way nuk janë aspak dramatike, megjithëse disa kanë marrëdhënie më konkrete se të tjerët. Nga më solidet tek ato më kaotiket, ja renditja jonë e çifteve të këtij sezoni.

Kenny & Armando – Çifti më solid

(Fotografia: TLC)

Kenny dhe Armando janë çifti më i fortë në sezonin 5 të The Other Way, dhe ata kanë qenë bashkë më së shumti. Çifti i preferuar i fansave rrëmbeu zemrat e shikuesve për herë të parë gjatë sezonit 2 të The Other Way dhe mbështetja për ta është rritur që atëherë.

Ndërsa Kenny dhe Armando aktualisht nuk pajtohen nëse do të kenë një fëmijë së bashku nëpërmjet surrogacisë, ata gjithmonë i trajtojnë problemet e tyre në mënyrë të pjekur, ndryshe nga shumë nga çiftet e tjera. Është e qartë se Kenny dhe Armando e duan vërtet njëri-tjetrin dhe secili do të bënte gjithçka për ta bërë tjetrin të lumtur.

Shekinah & Sarper – Ndoshta solid?

Shekinah & Sarper nga 90 Day Fiancé: The Other Way
(Fotografia: TLC)

Meqenëse Shekinah dhe Sarper po i bashkohen sezonit kaq vonë, ka shumë pak gjasa që historia e tyre të jetë po aq e plotësuar sa të tjerët.

Megjithatë, ky është një tregues i fortë se nuk ka shumë dramë në marrëdhënien e tyre, që do të thotë se marrëdhënia e tyre ka të ngjarë të jetë një nga më solidet e sezonit. Nga gjithçka që kanë ngacmuar trailerat, duket se Shekinah dhe Sarper janë marrëzisht të dashuruar dhe nuk kanë ndonjë problem urgjent.

Daniele & Yohan – Çuditërisht solide

Daniele dhe Yohan nga 90 Day Fiancé: The Other Way
(Fotografia: TLC)

Ndërsa Daniele Gates dhe Yohan Geronimo i lanë shikuesit të mendonin se po shkonte drejt divorcit pas sezonit 4 të The Other Way, ata çuditërisht i kanë ndryshuar gjërat. Daniele zbuloi se ajo dhe Yohan i kishin kaluar gjërat dhe tani ishin në një vend më të mirë, gjë që duket se është kështu.

Çifti aktualisht është duke diskutuar planet për një familje të ardhshme, pasi Yohan është i etur të ketë fëmijë të tij. Për më tepër, Daniele dhe Yohan shijuan një udhëtim argëtues me dy miqtë më të mirë të Daniele që erdhën për vizitë nga Nju Jorku, i cili ishte jashtëzakonisht pa drama.

Holly & Wayne – Wishy Washy

Holly & Wayne nga 90 Day Fiancé: The Other Way
(Fotografia: TLC)

Holly Weeks dhe Wayne Cornish kanë shumë probleme, dhe megjithëse mund të punojnë, ka gjithashtu një shans të lartë që të mos kenë sukses. Holly u transferua në Afrikën e Jugut për t’u martuar me Wayne, megjithëse nuk ndihet e sigurt duke jetuar atje për shkak të shkallës së lartë të krimit. Megjithatë, Wayne nuk mund të përballojë të shkojë në një komunitet të mbyllur, gjë që Holly tregoi se do ta bënte atë të ndihej më e sigurt.

Wayne gjithashtu dështoi të ishte i përparuar me Holly-n për sa i përket financave, dhe së fundmi hodhi bombën që ai investoi 40,000 dollarë në kripto. Holly nuk ishte e lumtur kur e dëgjoi këtë, dhe madje u vërsul në Wayne pas faktit. Megjithatë, çifti ndajnë besimin e tyre të Dëshmitarëve të Jehovait dhe kanë më shumë të përbashkëta se disa nga çiftet e tjerë të larguar.

Kimberly & TJ – Shumë Rocky

Kimberly & Tejaswi nga 90 Day Fianc: The Other Way
(Fotografia: TLC)

Kimberly Rochelle dhe Tejaswi “TJ” Goswami kanë një nga marrëdhëniet më të vështira në sezonin 5 të The Other Way, dhe është e mundur që ato të mos zgjasin. Ajo u shpërngul në Indi me synimin për t’u martuar me TJ, megjithatë, gjërat kanë qenë gjithçka veçse të qetë që nga ardhja e saj.

Kimberly ishte e pakënaqur me mënyrën se si TJ ndërtoi apartamentin e tyre dhe i bërtiste atij për gjëra të tilla si dyert e humbura. TJ ishte dukshëm i mërzitur dhe madje sulmoi Kimberly. Për më tepër, Kimberly ka një marrëdhënie të tensionuar me familjen e TJ, me të cilën ajo duhet të jetojë pas martesës me të, për shkak të kulturës indiane.

Julio & Kirsten – Jo të pajtueshme

Julio & Kirsten nga 90 Day Fiancé: The Other Way
(Fotografia: TLC)

Julio Moya dhe Kirsten Schoemaker janë një nga çiftet më të papajtueshëm në sezonin 5 të The Other Way dhe ndoshta nuk do të zgjasin. Fillimisht, Julio planifikoi të transferohej në Holandë për të jetuar me Kirsten, por këmbënguli që ajo të vinte për të takuar familjen e tij në Amerikë fillimisht. Udhëtimi i Kirstenit në Nju Jork nuk shkoi aq mirë dhe ajo u largua duke vënë në dyshim gjithë marrëdhënien e saj me Xhulion.

Frika e Kirstenit u konfirmua kur ajo u kthye në shtëpi në Holandë, pasi Julio rrëfeu se ai nuk ishte ende gati për të lëvizur atje. Meqenëse Kirsten nuk është e gatshme të shkojë në Amerikë, kjo mund të jetë një bllokim i madh rrugësh në marrëdhënien e tyre.

Brandan & Mary – OK…WTF

Brandan & Mary nga 90 Day Fiancé: The Other Way
(Fotografia: TLC/YouTube)

Brandan dhe Mary janë padyshim çifti më i çuditshëm në këtë sezon të The Other Way, dhe gjithashtu lehtësisht më toksikët. Para se të takoheshin personalisht, Brandan dhe Mary shpenzonin çdo sekondë në telefonata me video, pasi të dy vuajnë nga probleme ekstreme të besimit. Mary nuk pranoi ta linte Brandan të fliste me ndonjë grua, por shpesh e gënjente dhe dilte fshehurazi me miqtë e saj meshkuj.

Pasi Brandan u transferua në Filipine, gjërat nuk u bënë më të lehta për çiftin. Mary vazhdoi të ishte e fiksuar pas Brandan-it duke menduar për gratë e tjera, madje pati një sulm paniku kur Brandan e pyeti se çfarë do t’i duhej asaj që t’i besonte. Megjithatë, edhe Brandan nuk është i pafajshëm, pasi xhelozia e tij bëri që Mary të humbasë bursën e saj për kërcim dhe ta braktisë kolegjin.