Çiftet e Përputhshme të Rregullave Vanderpump

Klea

Çiftet e Përputhshme të Rregullave Vanderpump

Me kalimin e viteve, të Rregullat e Vanderpompës aktorët shpesh bashkoheshin në çifte të ndryshme. Jo tronditëse, shumica e këtyre marrëdhënieve toksike përfunduan keq. Dua të them, ky serial është i mbushur me njerëz tërheqës dhe, të paktën në fillim, të gjithë punonin në të njëjtin mjedis të mbushur me dramë. Kombinoje këtë me pije alkoolike, netët e vona të kaluara në xhirime dhe hormone të pakontrolluara, dhe do të shihni pse gjërat pothuajse gjithmonë kanë dështuar.

Për sa i përket jetëgjatësisë dhe monogamisë, këta yje Bravo kanë luftuar. Le te jemi te sinqerte; disa prej personaliteteve në këtë seri nuk kanë vetëkontroll. Madje shumë prej tyre kanë tradhtuar partnerët e tyre me anëtarët e tyre të kastit, apo edhe me ish-kostartë e tyre. Kjo ka shkaktuar grindje, xhelozi dhe miqësi të prishura, të gjitha në emër të dashuri vlerësimet epsh.

Pavarësisht këtyre gjasave të ulëta të dashurisë, janë parë disa romanca të vërteta. Nëse na kanë pëlqyer apo jo të gjitha këto çifte, është një histori tjetër… Sido që të jetë, këta janë çiftet më të pajtueshme të Vanderpump Rules, të cilët kanë arritur të qëndrojnë së bashku, pavarësisht çfarëdo. Për tani.

Stassi Schroeder dhe Beau Clark

Stassi Schroeder puthi disa bretkosa përpara se të gjente dashurinë e saj të vërtetë. Pas një vargu burrash të ndyrë, përfshirë Jax-in, ish-kostorat e Stassi-t, Kristen Doute dhe Katie Maloney, më në fund e njohën atë me një burrë të quajtur Beau Clark. Të dy ishin një ndeshje. Beau i propozoi Stassit gjatë sezonit të 8-të, kur Stassi u pushua nga VPR, pasi u shfaqën komente dhe sjellje të pandjeshme racore.

Veprimet e kaluara të Stassit ishin të pakëndshme. Ka një mënyrë për ta lyer këtë, dhe as ne nuk dëshirojmë ta bëjmë këtë. Madje akoma, Beau ngeli pranë saj. Aktualisht, ata dhe dy fëmijët e tyre të vegjël jetojnë në një shtëpi të mrekullueshme me shumë nivele në Los Angeles dhe sjelljet e tyre në internet tregojnë se ata janë ende shumë të dashuruar.

Gjatë gjithë historisë së tyre, mbështetja e Beau ka qenë solide. Ne besojmë se ky është një çift i përputhshëm i Vanderpump Rules që do të qëndrojë në kurs për një kohë të pacaktuar.

Jax Taylor dhe Brittany Cartwright

Ish-yjet e VPR, Jax Taylor dhe Brittany Cartwright nuk dukej se do të arrinin në altar. Megjithatë, sa herë që Jax mashtronte apo tërbohej, Brittany zgjodhi të qëndronte. “Ai ka një zemër të mirë, dhe është e neveritshme, sa herë që e gjithë bota nuk mund ta shohë këtë, sepse unë e shoh atë,” shpjegoi Brittany në transmetim. Quajini një rrogoz dere, ose thjesht quani të dashuruar, por sido që të jetë, Jax dhe Brittany kanë sfiduar shanset, pasi ata kanë qenë së bashku që nga viti 2015.

Në vitin 2019, Jax dhe Brittany u martuan në shtetin e lindjes së Brittany, Kentaki. Vetëm dy vjet më vonë, dyshja mirëpritën në botë një djalë të vogël të quajtur Cruz. Së shpejti, Jax do të pushojë nga kjo mënyrë jetese e re, aq e vështirë, e kositjes së barit, pasi ai do të rishfaqet në sezonin 11 të Vanderpump Rules.

Meqenëse nuk e kemi parë atë në këtë seri prej disa vitesh, do të jetë interesante të mësojmë se si po bëjnë ai dhe Brittany këto ditë, ndërsa gjithashtu do të kontrollojmë nëse Jax ka ndryshuar vërtet, ose nëse Brittany thjesht ndihet shumë e pajtueshme me fama ai të largohet.

James Kennedy dhe Ally Lewber

James Kennedy dhe Ally Lewber janë çifti më i ri në këtë listë, por tashmë, ne e shohim përputhshmërinë e tyre. Ally e ka inkurajuar James që të pijë më pak dhe ajo i ka qëndruar në krah gjatë disa konflikteve të aktorëve. Ajo ka një rrugë të caktuar për të, ku nuk kërcënon apo shtyn ultimatume. Në vend të kësaj, Ally merr një rrugë më të qetë, duke e rrënjosur Xhejmsin, ndërsa e nxjerr nga koka sipas nevojës.

Shumë njerëz kanë spekuluar se këta të dy po lëvizin shumë shpejt, por James dhe Ally nuk u intereson. Ata janë të pajtueshëm dhe në sezonin 11 të VPR, shpresojmë që të mos shohim asgjë midis dashurisë së tyre. Fjalët e fundit të famshme? Shpresojmë që jo.

Scheana Shay dhe Brock Davies

Ashtu si Stassi, Scheana Shay-t iu deshën disa vite për të gjetur shpirtin binjak. Ndërsa çdo djalë me të cilin ajo është ose e takuar ose e martuar ishte “ai” për Scheana-n, ne e besojmë atë kur thotë se burri i saj i dytë, Brock Davies, është i përshtatshëm për të. Dyshja u takuan për herë të parë në një festival muzikor në vitin 2019. Vetëm dy muaj më vonë, ata shkuan së bashku me pushime në Australi dhe Bali, ku deklaruan dashurinë për njëri-tjetrin për herë të parë.

Tani të martuar lumturisht, Brock dhe Scheana kanë duruar shumë pengesa që nga takimi i tyre i parë. Gjatë gjithë uljeve dhe ngritjeve të përbashkëta, ky çift është mbajtur pas njëri-tjetrit, pasi të dy i janë përkushtuar qartë martesës së tyre. Nga humbja e një fëmije, tek mirëpritja e vajzës së tyre të vogël Summer në botë pak më vonë, madje edhe përballë shqyrtimit publik të Brock-ut, ata kanë qëndruar në rrugën e duhur. Ne mendojmë se Scheana dhe Brock janë fundi i lojës, pasi këta të dy janë padyshim një çift VPR shumë i pajtueshëm.

Lisa Vanderpump dhe Ken Todd

Lisa Vanderpump është matriarkja e VPR. Ajo është gjithashtu mbretëresha e martesës së saj dhe shtëpia e saj, me Ken Todd. Këta të dy janë të martuar për më shumë se 40 vjet, dhe në çdo gjë, ata e kanë mbështetur plotësisht tjetrin. Ken madje e ndihmoi Lizën të kthehej kur ajo po luante në Real Housewives të Beverly Hills, pasi rreshti i tij “Mirupafshim, Kyle”, tregonte besnikërinë e tij ndaj gruas së tij, jo kosttarit të saj thashetheme, Kyle Richards.

Po kështu, në VPR, Ken gjithashtu e futi veten në historinë Scandoval. “Nuk mund ta besoj që Tom Sandoval kishte marrë Rachel Leviss kur Ariana Madix është larg. Dhe ajo qëndroi gjithë natën,” tha ai rastësisht, ndërsa Katie dhe një Lisa jo shumë e pafajshme qëndronin në kuzhinën e Lizës. Një mbret mbështet mbretëreshën e tij në tregimet e saj për udhëtimet e gjata, kjo është arsyeja pse Lisa dhe Ken shumë të pajtueshëm janë aktualisht çifti ynë i preferuar në Vanderpump Rules.