Çiftet, data e publikimit dhe më shumë

Klea

Çiftet, data e publikimit dhe më shumë

90 Day: The Last Resort është spin-off më i fundit i ikonës I fejuari 90 ditor univers, dhe ka potencialin për ta rikthyer ekskluzivitetin në rrugën e duhur. The Last Resort do të ndjekë pesë çifte nga sezonet e mëparshme teksa lundrojnë nëpër terapi së bashku, duke u përpjekur për herë të fundit për të shpëtuar marrëdhëniet e tyre të tensionuara. Çiftet do të qëndrojnë të gjithë së bashku në një resort ekskluziv, ndërkohë që punojnë për gjërat me partnerët e tyre përkatës. Vendpushimi i fundit do të jetë këtu përpara se ta kuptoni, kështu që vazhdoni të lexoni për të mësuar gjithçka që dimë rreth spin-off-it.

Kur do të ajrojë resorti i fundit?

The Last Resort do të ketë premierë të hënën, më 14 gusht. Kjo do të thotë se shfaqja do të jetë këtu për pak më pak se dy javë! Disa shikues mund të hutohen kur shohin se The Last Resort është caktuar të transmetohet në 9/8c, pasi Sezoni 5 i 90 Day Fiancé: The Other Way aktualisht fillon të transmetohet në 8/7c. Nuk është ende e qartë nëse episodet e The Last Resort do të zgjasin një apo dy orë.

Çiftet e fundit të rrugës

The Last Resort do të shfaqë një kastë prej pesë çiftesh që janë shfaqur më parë në ekskluzivitet. Ndërsa disa prej këtyre çifteve janë të preferuarat e fansave, të tjerët janë të urryer nga shikuesit. Pavarësisht opinioneve të fansave, pesë çiftet e aktorëve nuk kanë dështuar asnjëherë të sjellin dramën. Së paku, The Last Resort është i detyruar të jetë argëtues.

Ed Brown dhe Liz Woods

Ed Brown dhe e fejuara e tij, Liz Woods, ishin çifti i parë i shpallur për The Last Resort, për të shqetësuar shumë fansa. Liz dhe Ed u shfaqën për herë të fundit në 90 Day Fiancé: Happily Ever After? Sezoni 7. Atje, ata luftuan për ta bërë lidhjen e tyre të funksiononte pasi u fejuan.

Çifti është i njohur për debatet e tyre, dhe Ed shënoi një rënie të re kur i kërkoi Lizit t’i kthente unazën e saj të fejesës gjatë Tell All. Fansat e shohin Edin si abuziv dhe shumë nuk duan ta shohin atë të kthehet për shkak të sjelljes së tij të diskutueshme.

Angela Deem dhe Michael Ilesanmi

Angela Deem dhe Michael Ilesanmi janë një tjetër çift i diskutueshëm që u luajt për The Last Resort. Megjithatë, shikuesit janë më të interesuar të mësojnë se ku qëndron marrëdhënia e tyre. Ashtu si Ed dhe Liz, Angela dhe Michael u panë për herë të fundit në Happily Ever After? Sezoni 7, ku Angela akuzoi Michael se e tradhtoi.

Promo tregon vetëm Angela, gjë që i bën fansat të pyesin nëse Michael do të marrë pjesë në spin off vetëm nga distanca. Është e paqartë se cili është statusi i marrëdhënies së Angela dhe Michael aktualisht. Shpresojmë se “The Last Resort” do të sigurojë njëfarë qartësie për shikuesit.

Jovi Dufren dhe Yara Zaya

Kastigu i Jovi Dufren dhe Yara Zaya në The Last Resort është konfuz, pasi ata nuk duket se kanë probleme të mëdha. Yara dhe Jovi u panë gjithashtu për herë të fundit në Happily Ever After? Sezoni 7, ku ata nuk ranë dakord për të pasur më shumë fëmijë, si dhe ku të jetonin në të ardhmen. Yara është vendosur të transferojë familjen e saj në Evropë, ndërsa Jovi heziton të largohet nga Shtetet e Bashkuara.

Edhe pse Jovi dhe Yara mund të jenë një çift i çuditshëm për The Last Resort, dyshja kanë qenë të preferuarit e fansave që nga fillimi i udhëtimit të tyre 90-ditor si të fejuarit. Jovi dhe Yara do të jenë një frymë e freskët në krahasim me anëtarët e kastit si Ed dhe Angela, pavarësisht çfarëdo çështjesh me të cilat mund të merren në martesën e tyre.

Kalani Faagata & Asuelu Pulaa

Kalani Faagata dhe Asuelu Pulaa janë një tjetër çift që befasuan fansat duke u kapur. Çifti nuk është shfaqur në asnjë shfaqje ekskluzive që nga 90 Day Diaries mbi një vit më parë. Kur shikuesit panë për herë të fundit Kalanin dhe Asuelun, u duk sikur martesa e tyre ishte një punë e përfunduar. Të dy më vonë ndezën thashethemet për marrëdhënie me njerëz të tjerë.

Shikuesit thjesht supozuan se Kalani dhe Asuelu kishin qëndruar të ndarë pas ndarjes së tyre, megjithëse kjo tani është e paqartë. Kalani dhe Asuelu po përpiqen qartë të shpëtojnë marrëdhënien e tyre në The Last Resort, gjë që do t’i bëjë ata një nga çiftet më interesantë për të parë këtë sezon.

Molly Hopkins dhe Kelly Brown

(Kredia e fotografisë: TLC/YouTube)

Çifti i fundit i shpallur për The Last Resort është Molly Hopkins dhe Kelly Brown, lidhja e të cilëve u shfaq në 90 Day: The Single Life Season 1. Ndërsa Molly dhe Kelly ishin një nga çiftet më të suksesshëm në The Single Life, marrëdhënia e tyre nuk u shpërbë. shumë kohë më pas. Kelly dyshohet se pati një përleshje fizike me vajzën e Molly-t dhe dyshja konfirmuan publikisht ndarjen e tyre.

Ishte një surprizë për shikuesit të shihnin Molly dhe Kelly të riktheheshin për The Last Resort, pasi duket qartë se marrëdhënia e tyre ka përfunduar. Do të jetë interesante të shihet se për çfarë planifikojnë të punojnë saktësisht Molly dhe Kelly, sepse çështjet e tyre duken shumë të mëdha për t’u zgjidhur.

Çfarë drame është ngacmuar në trailerin e fundit?

Trailer-i për The Last Resort premton disa histori interesante, me disa anëtarë të kastit që hedhin bomba të mëdha për statusin e marrëdhënies së tyre. Në një zë, Yara u thotë producentëve se ajo ka qenë “e mjerë për dy vjet e gjysmë”, ndërsa Jovi pranon se martesa e tyre është “shumë e vështirë tani”.

Ed u thotë gjithashtu kamerave se mendon se ky është shansi i tij i fundit për të funksionuar lidhjen e tij me Lizin, ndërsa Angela shpreson që terapia të funksionojë për të dhe Michael. Së fundi, Kalani pranon se ajo duhet të “mësojë të falë” Asuelun, megjithëse është e paqartë për çfarë.

NA TRUAN – KUJT JENI MË TË GJITHSHËM PËR TË SHIHNI NË RESORTIN E FUNDIT?