Çiftet Bachelor në Parajsë që tashmë nuk i duroj dot

Klea

Çiftet Bachelor në Parajsë që tashmë nuk i duroj dot

Bachelor në Parajsë Sezoni 9 ka një fillim dramatik si kurrë më parë, dhe ne po e adhurojmë atë! Pas ceremonisë së parë të trëndafilit, aktualisht janë tetë çifte zyrtare në plazh. Ndërsa disa nga këto çifte duken të vërteta dhe të pajtueshme, të tjerët janë thjesht zhgënjyese për t’u parë. Këta katër çifte Bachelor në Parajsë janë veçanërisht të këqij dhe shanset e tyre për të qëndruar shumë më gjatë nuk duken të larta.

Aven dhe Kylee

ABC/Craig Sjodin

Aven Jones dhe Kylee Russell janë një nga çiftet më ekskluzive në plazh, por edhe një nga më të bezdisshëm. Që në momentin që u prezantua, Kylee e bëri të qartë se qëllimi i saj kryesor në Parajsë ishte të takonte Aven. Të dy tashmë kishin një lidhje të re, pasi Aven i dërgoi Kylee një emoji zjarri në një nga fotot e saj në Instagram. Kjo në vetvete e mposht të gjithë pikën e Bachelor në Parajsë, pasi të gjithë supozohet të jenë të hapur dhe të fillojnë në një plan të pastër.

Kur Kylee kuptoi se Aven nuk do të ishte një ditë e parë, ajo zgjodhi të dilte në një takim me Will Urena. Kylee veproi i interesuar për Uillin derisa Aven zbriti nga shkallët dhe pas kësaj ai u dolli. Tashmë është e vështirë të rrënjosësh Aven dhe Kylee, pasi ato thjesht dalin disi të rreme. Aven dhe Kylee morën shumë kohë në ekran gjatë dy episodeve të para, ndaj jemi gati që disa çifte të tjera të tërheqin vëmendjen!

Will dhe Mercedes

ABC/Craig Sjodin

Duke folur për Will, marrëdhënia e tij aktuale nuk është shumë më argëtuese se ajo e Aven dhe Kylee. Para takimit të tij me Kylee, Will flirtonte me Olivia Lewis, e cila i merrte seriozisht interesat e tij. Olivia u zhgënjye kur Will pranoi takimin e Kylee, por më në fund vazhdoi. Sidoqoftë, Will përfundimisht ia ofroi trëndafilin Mercedes Northup, i cili ndezi një bisedë me të pak para ceremonisë së trëndafilave.

Ndërsa nuk ka asgjë të keqe me Mercedes, Will thjesht del joautentik në këtë pikë. Uill kaloi nëpër tre gra përpara ceremonisë së parë të trëndafilit, e cila duhet të jetë një lloj rekordi i Parajsës! Gjithashtu nuk mund të mos ndihet sikur Mercedes mund ta ketë përdorur Will-in për një trëndafil, pasi ajo nuk kishte asnjë lidhje tjetër. Midis gjithë kësaj, Will dhe Mercedes nuk janë një çift që ne jemi të emocionuar të shohim shumë më tepër.

Olivia dhe Pjetri

ABC/Craig Sjodin

Olivia dhe Peter Cappio ishin çifti më befasues që u formua, dhe gjithashtu një nga më të momentit të fundit. Olivia ishte përpjekur më parë të krijonte lidhje me Will dhe Aven, por pa sukses. Pjetri, nga ana tjetër, nuk dukej i interesuar të ndiqte seriozisht ndonjë nga gratë deri para ceremonisë së trëndafilave.

Në një koktej, Peter flirtoi me çdo vajzë që nuk ishte tashmë në një lidhje të përkushtuar. Për më tepër, Peter madje u përpoq të tërhiqte Samantha Jeffries për një bisedë, e cila tashmë ishte ekskluzive me Aaron Schwartzman. Pavarësisht se përfundimisht i ofroi trëndafilin e tij Olivias, Pjetri nuk duket aspak si i vërtetë. Olivia dhe Peter thjesht nuk kanë kuptim, kështu që shpresojmë që të mos kemi nevojë t’i shikojmë së bashku për shumë kohë.

Rachel dhe Sean

ABC/Craig Sjodin

Rachel Recchia dhe Sean McLaughlin ishin një nga çiftet më interesantë të formuar, por ne nuk i dërgojmë saktësisht së bashku. Sean e bëri të qartë pasi mbërriti se zgjedhja e tij e parë ishte Jess Girod, megjithëse ajo nuk ia ktheu ndjenjën. Pasi u refuzua në mënyrë delikate nga Jess, Sean iu drejtua Rachel. Gjatë gjithë bisedës së tyre, Sean vazhdoi të përmendte se sa mbresëlënëse ishte që Rachel ishte Beqarja, gjë që i dha bisedës një atmosferë të çuditshme.

Ndërsa Rashel duket se e shijon shoqërinë e Sean-it, nuk duket se ai do të jetë njeriu me të cilin ajo shkon në të gjithë. Paraafishimi për javën e tretë ngacmon rikthimin e Tyler Norris, i cili ishte në sezonin e Rachel. Rachel pranon se ajo është ende e interesuar për Tyler, gjë që shqetëson Sean. Ndërsa Rachel dhe Sean mund të kenë qenë një çift argëtues për javën e parë, duket se nuk ka gjasa që ata të zgjasin.

Kur bëhet fjalë për Bachelor in Paradise, fansat e dinë se është e rrallë që ndonjë çift të zgjasë. Me beqarët e rinj që zbresin çdo javë, ka shumë konkurrencë për çiftet. Ndërsa disa çifte këtë sezon tashmë duken solidë, këta të katër jo.